adamixc330t1

Rejestracja cielaków

Polecane posty

Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli kupiłem cielaka i zarejestrowałem go na siebie, to czy mogę go zaraz sprzedac i przerejestorwac na kogos innego, czy jest to zabronione ? Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz sprzedawać i kupować ile chcesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wprowadzaj kolegi w błąd

A są jakieś ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakim cudem kupuje i rejestruje kilku dniowe i czasami po 2 miesiącach sprzedaję bez żadnych problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto się puszy ? Wynika z tego że czepić się może skarbówka , a nie agencja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Zgadza sie najpierw skarbówka potem krus

 

Jeszcze dobra praktyka odnośnie minimalnego wieku zwierząt do obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli wszystko przede mną :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukałem tego info odnośnie minimalnego wieku zwierząt do obrotu i nic o tym nie ma w żadnym rozporządzeniu znalezionym w necie.

 

Aby bardziej zakręcić problematykę tych czestych przemieszczeń to dam przykałd z pobliskiego targowiska zwierząt.

Jak mija się bramę to tamtejszy weterynarz zabiera paszport zwierzęcia ze sobą i robi mu przemieszczenie na numer siedziby targowiska, i nawet jeśli zwierzęcia się nie sprzeda to zrobić trzeba kolejne przemieszczenie z targowiska na numer swojej siedziby. Czyli 2 przemieszczenia jednego dnia a to już samo jest handlem wedle litery prawa. :blink:

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki koledzy, czyli jak chce podchowac zakupione cielaki np. przez miesiąc od zakupu, to nie bede ich rejestrował na siebie, tylko na tego kto ode mnie je póżniej kupi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

4.7. Kontrola stanu zwierząt transportowanych lub przeznaczonych do transportu.

 

1. Kontrolując stan zwierząt, na każdym etapie transportu, powiatowy lekarz weterynarii powinien sprawdzić, czy nie są przewożone zwierzęta niezdolne do transportu, tj.:

1) zwierzęta, które nie nadają się do transportu z racji wieku lub stanu fizjologicznego:

a) ciężarne samice, będące w okresie przekraczającym 90 % przewidywanego okresu ciąży lub samice, które urodziły w tygodniu poprzedzającym transport,

B) nowonarodzone ssaki, u których rana po pępowinie nie zagoiła sie jeszcze całkowicie,

c) świnie w wieku poniżej 3 tygodni, jagnięta w wieku poniżej 1 tygodnia i cielęta w wieku poniżej 10 dni, chyba że są transportowane na odległość mniejszą niż 100 km – transport powyżej 100 km jest dopuszczalny w przypadku świń, które rozpoczęły 21 dzień życia, jagniąt, które rozpoczęły 7 dzień życia oraz cieląt, które rozpoczęły 10 dzień życia,

d) koty i psy w wieku poniżej 8 tygodni, chyba że towarzyszy im matka, - transport psów i kotów jest możliwy w przypadku zwierząt, które rozpoczęły 9 tydzień życia,

e) zwierzęta z porożem w scypule,

f) w przypadku transportu trwającego powyżej 8 godzin:

- źrebięta w wieku do 4 miesięcy, z wyjątkiem zarejestrowanych nieparzystokopytnych - transport źrebiąt powyżej 8 godzin jest dopuszczalny w przypadku zwierząt, które rozpoczęły 5 miesiąc życia,

- cielęta w wieku do 14 dni – transport cieląt powyżej 8 godzin jest dopuszczalny w przypadku zwierząt, które rozpoczęły 15 dzień życia,

- świnie o wadze do 10 kg,

- nieujarzmione nieparzystokopytne;

2) zwierzęta, które nie nadają się do transportu z powodu stanu zdrowia:

a) zwierzęta, które nie mogą poruszać się samodzielnie bez bólu lub poruszać się bez pomocy, np. w przypadku złamania kończyny lub kości miednicy,

B) zwierzęta, które nie mogą się samodzielnie podnieść (np. bardzo słabe, zmęczone lub wyniszczone),

c) zwierzęta z kulawizną nie pozwalającą na obciążenie chorej kończyny,

d) zwierzęta mające duże i głębokie rany,

e) zwierzęta z ciężkimi krwotokami,

f) zwierzęta cierpiące na ciężkie choroby systemowe,

g) zwierzęta z wypadniętą macicą lub odbytem,

h) zwierzęta, po dekornizacji z niezagojonymi ranami lub z odłamanymi rogami,

i) zwierzęta z widocznymi objawami chorób układu krążenia lub układu oddechowego, np. trudności w oddychaniu,

j) zwierzęta z ciężkimi zapaleniami, np. zapalenie wymienia,

k) zwierzęta z zaburzeniami koordynacji ruchów, np. zwierzęta nie mogące utrzymać równowagi,

l) zwierzęta mające zaburzone reakcje, np. nadmierne pobudzenie, objawy nerwowe, intoksykacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oj nie.

Jak kupisz takie cielę to masz 7 dni na zgłoszenie przemieszczenia.

 

 

Co do tego info to wynika z tego tak naprawdę niewiele. Cielę może stać o własnych siłach mając kilka godzin życia, tylko z tą raną po pępowinie bywa różnie, Cas bliżej nieokreślony, może 3 dni, może tydzień ;)

 

Edit:Choć w te moje przykładowe 3 dni nie zagoi się całkowicie

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w moim przypadkiu. Np jak kupie cielaka jutro juz zarejestrowanego i nie bede go rejestrował na siebie, tylko go sprzedam za 2 tygodnie komus to chyba wszystko bedzie ok. Gorzej by chyba bylo jakbym kupił i zarejestrował na siebie i potem zaraz wyrejestrował (bo przecież trzeba trzmac 2 miesiące od kupienia) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej kupic cielaka zarejestrowanego, powiedziec ze sie przerejestruje, a tak naprawde przy sprzedazy napisac przemieszczenie z jednego stada do drugiego (czyli od tego co kupilismy i do tego co sprzedalismy, pomijajac nass). Tak mi sie koledzy wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ale ten co ci sprzedaje musi mieć dane tego który kupił od ciebie , oczywiście daty musza sie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem oni mają rejestry. Przerejestrowywaniem sam bym się zajął, a te daty to bym się z nim dogadał i jakbym sprzedał to bym mu podał. Wydaje mi sie ze to nie jest złe rozwiązania GoRAL1:)

Edytowano przez adamixc330t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W gronie znajomych pewnie się da ale obcy ci ludzie na to nie pójdą każda niezgodność w czasie kontroli powoduje blokadę przemieszczę (może się przytrafić śledztwo prokuratorskie] do wyjaśnienia i procenty z dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez qbic
      Witam ostatnio postanowiłem zarejestrować mój traktorek i napotkałem na taki problem ze diagnosta w badaniu zerowym takie cuda powpisywał ze to sie kupy nie trzyma. I tu mam prośbe żeby ktoś przepisał mi ze swojego dowodu wszystkie wymagane pozycje. Chodzi mi o pozycje jak poniżej. Dla przykładu podaje co wpisał mi diagnosta :
       
      F.1 2855 kg
      F.2 2855 kg
      F.3 X
      G 1880 kg
      J X
      K X
      L 2szt.
      O.1 1500 kg
      O.2 750 kg
      P.1 1460 cm
      P.2 21 kW
      P.3 D
      Q X kW/kg
      S.1 1
      S.2 X
      Dop. ład. 975 kg
      Nacisk p/t 16,80/22,00 kN
      Przeznaczenie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj