jonkszi

Klin na tarczach hamulcowych Senator(Merkator)

Polecane posty

jonkszi    66

Musze dostać sie do środka hamulców bo leje się z jednego cylinderka i ogólnie mam góry muszą zrobić sobie hamulce brzytwę ale klin jest tak zapieczony że leje tym odrdzewiaczem xc i nic, tarczami da się ruszyć ale klinami nie jest jaki sposób na wyciągniecie czy trzeba palnik i grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Też próbowałem się dostać do szczęk w dominatorze 88, i również podejmowałem próby wyjęcia tego klina na na wszystkie sposoby ale to wszystko bezskutecznie.

Więc jedyny sposób na dostanie się do środka hamulców, było zdjęcie koła i odkręcenie zwolnicy w celu wyciągnięcia całej półosi ze skrzyni razem z bębnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ta tylko ja już cały dzień z ojcem prałem w tego klina i troszkę się zaklepał. ( Lałem odrdzeiwacz xc jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ściągnij zwolnicę, tak będzie szybciej i bez nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RoLLand
      Witam. Czy ktoś z was wymieniał kiedyś uszczelniacze tłoczków hamulcowych w/w modelach??? U mnie w MAXI sa już spękane i musze kupić nowe ale cena mnie przeraża... komplet na obie tarcze to koszt około 4-5 tyś zł. Ciekawe za co... Za 8 uszczelniaczy?? Porażka. Szukam jakiś tańszych zamienników. Znalazłem już uszczelnienia z AUDI 100 które prawie są takie same ale jednak nie da się tego załozyć. Moze ktoś miał taki problem i znalazł jakieś mniej kosztowne rozwiązanie???
    • Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

    • Przez bialy001
      Witam jestem od niedawna posiadaczem NH 8160 w którym zużyły sie prawdopodobnie cylinderki hamulcowe . Pytanie do posiadaczy tych  maszn . Wie ktoś może jak do nich sie dostać aby je wymątować ? Z góry dzieki za odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj