Polecane posty

grzes654    0

witam czy ktoś wie jakie są wady kombajnu claas dominator 58 silnik 4-ro cylindrowy perkins , kosa 3 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak nie trafisz mocno wymęczonego egzemplarza, to on praktycznie nie ma znaczących wad*.

tylko trzeba sie pogodzić, ze to kombajn dosć mały i wydajnością nie bedzie powalał, niemniej już ma, w przeciwienstwie do 38/48 dłuższe wytrząsacze, wiec gubić nie bedzie, powierzchnia sit też ok.

 

 

* no dobra, dla mnie ma jedną- w niektórych egzemplarzach (nie wiem od czego to zależy) heder jest taki sam jak w merkatorach, a wiec motowidła drewniane-delikatniutkie i podobnie delikatny ślimak- a konkretnie jego palce na rurkach.

Musisz przy zakupie na to zwrócic uwagę, czy jest ten lepszy- metalowy, czy gorszy- drewniany

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

daj linka do ogłoszenia (jak sie boisz publicznie to na priva)

 

i napisz cos wiecej

rocznik

czy ma kabine

ile motogodzin (choc to i tak moze być skręcone)

czy ma ten lepszy czy gorszy heder )

 

jakby był w na serio dobrym stanie to cena jakos przesadnie wysoka nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes654    0

goś dopiero go zprowadził i nie ma go na ogłoszeniach . Ma kabine i ten gorszy heder tak to całkiem niezły. Posiada sieczkarnie.

Czy ten typ ie będzie gubił ziara i czy silik da sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

58 ma takie same sita i wytrząsaki jak mocniejszy (i teoretycznie wydajniejszy) 68, wiec jak sie go dobrze ustawi to gubić nie ma najmniejszego prawa. Tym bym sie wiec nie martwił.

 

A czy silnik wystarczy?

Bez sieczkarni na pewno, a z sieczkarnią w mocnym zbożu bedzie trzeba wolniej jechac i jakos też sie zmłóci i potnie.

Skoro Niemcy wstawiali taki silnik i to przez długie lata to chyba przeprowadzili jakieś próby/ badania i wszystko bylo ok.

Z resztą on ma 85KM, wiec to jakos tragicznie mało nie jest.

Najważniejsze, żeby był zdrowy, nie palił zbyt dużo oleju i bedzie ok.

A z resztą tam bedzie heder 3m, wiec mysle nie ma sie co przejmować.

Gdyby był tee wiekszy-3,6, to możnaby było miec jakies obawy, ale przy 3m mysle bez problemu.

 

 

a co do hedera- meczyłem sie z takim w merkatorze przez długie lata i jakos dałem rade, wiec aż takiej tragedii nie ma, niemniej dosc czesto pekały mi pace albo rurki je trzymajace w ślimaku. Motowideł jak sie nadmiernie nie nadwyrężało w legach to, pomimo tego ze drewniane i delikatne, nic sie im nie działo.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja mam z 4m hederem. Pewno ktoś poprzedni właściciel zmieniał. Jak narazie działa bez problemu. Nie schodzi z obrotów. Tylko mam takie pytanie. Jak mam ustawiona mlocarnie do oporu a i tak nie jest domlocone to co można poradzić? Cepy są jak nowe wiec to nie ich wina. Można jeszcze jakoś dokrecic?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

a czy taki kombajn ma cofanie ślimaka? znajomy ma dużego johna serii 11xx i jak mu się zapchał chwastami u mnie jak kosił to zatrzymał heder i włączył wsteczne obroty i odblokował. I chodzi mi o to czy w tym kombajnie też to już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj