Skocz do zawartości
dareklan

dominator 96 - urwane uszy kosza sitoewgo - dlaczego?

Polecane posty

dareklan    0

witajcie, w zeszlym roku w zniwa urwaly mi sie uszy kosza sitowego. problem w tym, ze nie tylko te sworznie, tylko caly kawal wlacznie ze sworzniem (wyrwalo normalnie blachę kosza sitowego). co wiecej stalo sie to po dwoch stronach. oczywiscie dobralem odpowiednio mocniejszy material, dorobilem i dospawalem, no i niby chodzi, ale... no wlasnie, co moglo byc tego przyczyna? dlaczego tak sie stalo? mam wrazenie ze podczas pracy, kosz sitowy minimalnie nie ma synchronu lewej strony z prawa, no nie wiem.

jak macie jakis pomysl co do przyczyny takiej awarii to prosze o podpowiedz, gdyz obawiam sie, czy w tym roku tez sie to nie stanie.. :(

Jeśli jest skoszony to będzie rwało cały czas. Dobrze by było gdybyś go wyjął i dokładnie przemierzył czy jest równy.

Marecki2922    17

Myślę że dobrze by było rozejrzeć za używanym koszem , widziałem już takie pęknięcia, to cud będzie jak to będzie chodzić po spawaniu oczywiście nie rozleci się od razu jakiś czas pochodzi ale ile to nikt nie wie

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez node3mer
      Mam problem z moim kombajnem. Pochodzi trochę a potem silnik gaśnie jakby brakowało paliwa. Postoi 10 min i jedzie dalej. Wszystkie przewody i zbiornik paliwa były czyszczone, zmieniony filtr paliwa. Nie wydaje mi się żeby kiepskie paliwo było przyczyną bo było spuszczane z baku i różne próbowane.
      Co jeszcze mogę zrobić?
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez Valtra123
      Mam taki dylemat . Chcę oprócz Bizona mieć 2 kombajn aby szybciej szło koszenie . Jest ok 60 ha , jaki kombajn polecacie . Znalazłem kombajn Claas Dominator Mega 208 taki ma mój kumpel rolnik . Czy wart jest tej ceny http://allegro.pl/claas-mega-208-i5486719893.html , czy szukać coś innego . Pozdrawiam
    • Przez PiotrG94
      Witam, w tym roku zakupiłem używanego Claasa Dominator 150 i mam problem z odczytaniem obrotów młocarni. Podczas jazdy na obrotomierzu wyświetla mi się chyba prędkość (?) Ale co zrobić żeby podczas młócenia obrotomierz pokazywał mi prędkość obrotową bębna młócącego? Da się to jakoś przełączyć? Nie powinno się to ustawiać samo podczas włączania młocarni? 
    • Przez Koczk
      Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Dominatora,

Mam sporo pytań dotyczących Claas'a Dominator 58. Otóż niedawno go kupiłem i jest bardziej zaawansowany niż mój stary consul. Nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji obsługi, nawet w języku angielskim! Czy posiada ktoś może taką instrukcje? Oraz wykaz części? Swoją maszynę sprowadziłem z Norwegii. Był serwisowany w serwisie Claas'a i nawet nie wiem jaki stosowano oryginalny olej do hydrauliki oraz silnika. Bardzo bym prosił o jakieś porady co do tego modelu. Sam go chce przystosować również do koszenia kukurydzy, mam wszystkie części, aby to zrobić, lecz przydałaby mi się właśnie instrukcja oraz wykaz części w razie jakiś uszkodzeń w przyszłości.

Pozdrawiam Serdecznie!