daree

Farba do Bizona Z 056

Polecane posty

daree    0

Witam,

 

Realizując kolejny punkt generalnego remontu mojego Z056 przystępuję do malowania.

 

Jako podkład do wybranych elementów nadwozia użyłem czerwony brąz.

 

Do pomalowania nadwozia przygotowałem meksykańską czerwień.

 

Natomiast moje pytanie dotyczy koloru felg - czy ktoś kojarzy jakiego kolory były oryginalne felgi w Z056 ?

 

Prośba o wskazanie: http://www.barwy.net/paleta_ral.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroczek1    12

Mi się wydaje, że orginalne felgi w Bizonie Z056 miały odcienie RAL 9001 lub RAL 9003 bo to nie była moim zdaniem czysta biel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominogx    1

sory że nie jest to odpowiedź na pytanie, ale możesz powiedzieć ile kupiłeś litrów farby, i czy dobierałeś w mieszalni czy w puszkach była dostępna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daree    0

Aktualnie nałożyłem tylko podkłady ponieważ pogoda nie daje nic zrobić, ciągle pada (może jutro wystartuje).

 

Wszystkie farby jako gotowce zakupiłem firmy Wilckens Nopolux, jest w polsce kilku dostawców farb od tego producenta.

 

Farbę zakupiłem w następującej ilośći:

 

podkład - 4 litry (malowałem tylko rozdrabniacz, podłogę i nową obudowę wialni).

utwardzacz - 1 litr

rozcieńczalnik - 3 litry

farba do nadwozia - 9 x 2,5 litra + 0,7 litra = 23,2 litra

 

myślę, że zabrakuje jeszcze kilka litrów ale to wyjdzie w trakcie.

 

Przed zakupem większej ilośc zakupiłem 0,7 litra na próbę i porównałem z innymi. Ten kolor który posiadam wypadł najlepiej w porównaniu z innymi. Jeżeli nie zapomne to napisze o efekcie końcowym.

Edytowano przez daree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

fajnie by było jakbyś napisał o efekcie końcowym i ile ewentualnie zabrakło farby,przyda sie


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominogx    1

ja też jutro zaczynam malować, podkłąduje niektóe elementy i musze jechać do mieszalni kupić czerwień meksykańską i zobacze jak mi to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A w jakim to regionie naszego kraju występuję taka gwara?

Forba do Bizona Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominogx    1

ja omalowałem i poszło mi 6l farby. Nie malowałem tylko tak gdzie są koła pasowe i pasy bo to wolałem żeby zostało w orginale. Kiedyś jak bedzie głąbszy remont robiony to ogarnę malowanie pod kołami pasowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daree    0

Witam,

Znalazłem wkońcu czas aby powrócić do tematu.

Malowanie zostało zakończone już dwano temu, tym razem zostało zużyte ok. 15 litrów farby (zostało 7).

Maszyna była w stanie dostatecznym zakupiłem ją za kilkanaści tyś. PLN z uwagi na fakt, że miała zainstlowaną nową sieczkarnie oraz innych kilka nowych komponentów.

 

Załączam zdjęcia jak wyglądał podczas remontu oraz jak wyglądał w trakcie żniw. Zdjęcia nie są może najwyższej jakośći ponieważ zostały wykonane telefonem. Na zdjęciach nie widać wielkiej różnicy ale zapewniam Was, że na żywo różnica jest przeogromna.

 

Remont:
post-136022-0-25863500-1412506271_thumb.jpg

 

Eksploatacja:

post-136022-0-17639400-1412506292_thumb.jpg

 

 

Dodam może tylko co dodatkowo zostało wykonane podczas remontu:

- wymiana obudowy tylnej,

- wymiana rury wysypu

- wymiana podajników: zbożowy i kłosowy

- wymiana obudowy wialni

- wymiana łożysk na wałach wytrząsaczy i nie tylko w sumie ponad 30 szt.

- wymiana łańcuchów w podajnikach

- wymiana opony przedniej,

- wymiana tarcz hamulcowym

- wymiana ślimaka w podajniku kłosowym,

- wymiana kilku pasow,

 

Wprowadzono wiele poprawek ponieważ osoba ktora eksploatowała wcześniej ten sprzet nie powinna mieć styczności z maszynami dlatego, że większość naparaw które zostały wykonane wcześniej były słabej jakośći (np. spadały łańcuchy, paliło się sprzegło (nie założyli zabezpieczenia i przesuwało sie na frezach)) itp.

 

Dodatkowo wymieniłem klosze w oświetleniu oraz zamontowałem kameręcofania.

 

Nie zdązyłem zainstalować obrotomierza obrotów silnika oraz wialni.

 

W przyszłym roku chciałbym zainstalować kilka usprawnień (dot. koszenia rzepaku) i dodatkowych komponentów ale możliwe też, że sprzet zostanie sprzedany.

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

odświeżę trochę temat. Meksykańska czerwień to jaki numer farby? RAL ile? oraz farba na koła? Jakiej firmy polecacie farbę na bizona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez ursusikc330m
      Co może być przyczyną tego że podczas otwierania rury wyładowczej w momencie gdy rura dochodzi już do ściany zbiornika to ślimak który jest w ruże nie może natrafić w ten ślimak skośny,proszę was o pomoc bo już 2 dni nad tym siedzę,założyłem drugą rurę i dalej to samo 
    • Przez Dawid0510
      Witam 
      Chciałbym wyciszyć kabinę w bizonie ale nie wiem za bardzo którą matą wyciszającą wybrać 
      http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pianka-kauczukowa-z-klejem-10mm-i5811638893.html#thumb/1
      http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-butylowa-bitumiczna-alubutyl-2mm-i5807088788.html
      http://allegro.pl/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-z-klejem-1cm-i7338129144.html#thumb/1
    • Przez Wojak69
      tak jak w temacie jaka jest wysokość bizona Z056 bez daszku lub z daszkiem?
    • Przez Gryzon
      Witam, na ślimaku idacym do podajnika ziarnowego łożysko ma już luzy na dodatek ośka obraca się w łożysku. Do skoszenia jest 10h czy mogę dokończyć z tą usterką sezon? Nie rozleci się? Mam zamiar po sezonie robić generalny (wszystkie łożyska i wyrobione części)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj