Zaloguj się, aby obserwować  
Maciek_0607

Skrzywiony talerz dolny kosiarka rortacyjna. Czy można jakoś naprawić go

Polecane posty

Maciek_0607    0

Witam. Mój problem polega na tym że dolny talerz w kosiarce rotacyjnej jedną stroną dotyka górnego talerza a grógą jest duża przerwa. Podejrzewam zwicgrowanie dolnego talerza. Jak można go wyprostować? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Ja radził bym Ci odkręcić dolny talerz i zobaczyć ośke, pewnie to ośka się zgieła i trzeba będzie ją wymnienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

Ja radził bym Ci odkręcić dolny talerz i zobaczyć ośke, pewnie to ośka się zgieła i trzeba będzie ją wymnienić.

 

ale można kosić normalnie z tym dalej??

 

ila taki wałek może kosztować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W naszej jak był wałek ugięty to nie dało się kosić, strasznie trzęsła się. Ale jak jest wałek ugięty to kręcąc za dolny talerz (ślizgacz) to talerz będzie chodził prosto, a jeżeli jest ugięty talerz to będzie falował.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W polskiej kosiarce rotacyjnej oś nie zegnie się, a jeśli jest krzywa to nic nie ma do krzywego dolnego talerza. Do słupicy bębna macie zamocowaną piastę górnego talerza, a dopiero na tej piaście macie piastę dolnego talerza, i jak ma się do tego teoria o krzywej osi? Ona nie jest elementem zawieszenia a tylko przekazuje moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam. Mój problem polega na tym że dolny talerz w kosiarce rotacyjnej jedną stroną dotyka górnego talerza a grógą jest duża przerwa. Podejrzewam zwicgrowanie dolnego talerza. Jak można go wyprostować? Pozdrawiam.

Witam, zobacz czy nie popękał talerz w okolicy śrub które go trzymają ,to najczęstsza z przyczyn krzywego talerza, lub lużne śruby trzymające talerz, lub kolejna też jest taka, mianowicie, na talerzu ślizgowym od wewnątrz masz przyspawany płaskownik w kształcie koła,i służy on do usztywnienia talerza aby centrycznie pracował i mogły spawy puścić w miejscach łączenia płaskownika z talerzem i zrobił się elastyczny talerz i mógł się zwichrować, musisz zatem odkręcić talerz, wcześniej zaznaczyć sobie miejsca odkształceń w którym miejscu w którą stronę jest skrzywiony i ponownie wspawać ten płaskownik, pamiętając o tym aby talerz ustawiać przed spawaniem :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W polskiej kosiarce rotacyjnej oś nie zegnie się, a jeśli jest krzywa to nic nie ma do krzywego dolnego talerza. Do słupicy bębna macie zamocowaną piastę górnego talerza, a dopiero na tej piaście macie piastę dolnego talerza, i jak ma się do tego teoria o krzywej osi? Ona nie jest elementem zawieszenia a tylko przekazuje moment obrotowy.

 

 

Nie mamy żadnych danych jaką kosiarkę ma kolega, to co napisałem tyczy się do czeskiej kosiarki ale podejrzewam że polska ma budowę zbliżoną.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

oske spokojnie mozna zgiac-nie bede sie chwalil kto to potrafi zrobic :D , wez klucz francuski i wygnij brzegi talerza zeby byly mniej wiecej rowno i po problemie, chyba ze awaria jest powazniejsza i pekla piasta lozysk ale wtedy calosc bebna sie telepie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba tylko w tej czeskiej :P poza tym nie ma co się tu wysilać bo autor nie określił dokładnie o jaką kosiarkę mu chodziło.

Co więcej, od dnia założenia tego tematu nawet tu nie zajrzał ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez Luki1988
      Panowie jaki tu dolny zaczep można dokupić? 

    • Przez dominikl95
      Witam mam kawałek rabarbaru jest to plantacja w zeszłym roku założona więc jeszcze nie widać aby kielkowal. Pytanie jest takie :Plantacja troszkę zarasta chwastami i chciałbym spryskać chwasty glifosafem ale jeszcze jest zimno i nie wiem czy mogę to stosować teraz czy mam jeszcze poczekać temperatura na dworze około 5 stopni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj