marciniu94

Wymiana podajnika ziarnowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marciniu94    6

Witam. Otoz zaczalem w swoim rekordzie wymiane podajnika zbozowego, kupilem nowe czesci i zabralem sie za rozbieranie, klosowy elegancko wszystko pasuje, za to zauwazylem ze ziarnowy podajnik nowy od oryginalnego rozni sie szerokoscia o 2 cm i lopatki z lancuchem tez sa szersze i nie zmieszcza sie do nowego, bylem u kuzyna i on w swoim rekordzie klosowy i ziarnowy ma szerkosci po 13 cm. Prosze o pomoc, bo nie wiem czy zmieniac po prostu na ten wezszy i dokupic lopatki tez wezsze czy moze zamowic podajnik do innej wersji rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Nie wypowiem się na ten temat bo części jakie teraz produkują do Bizona to patologia wymień podajnik na taki jaki miałeś i łańcuch też i sprawdz zębatki czy mają prawidłowy rozstaw zębów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

Ok dzieki za odpowiedz, wlasnie jest problem ze znalezieniem tego szerokiego podajnika, dzwonie po sklepach i nie maja na stanie, no nic jakby co to sie polata ten stary i sie go wstawi z powrotem, moze jeszcze przechodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wujek gogle poda ci namiary na producenta podajników i on może zechce wykonać taki pod zamówienie :wacko: .A mocno się już świeci prowadnicą że wymiana podajnika .lub wygięcie rynienek z blachy 2mm i wspawanie jeden podajnik skręcony na śruby (kłosowy) mam tak u siebie już trochę to pracuje ale coś boki się cienkie robią a tam nic się nie dzieje lepsza stal i tyle :) mogę wstawić fotkę jak sobie życzysz .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

O poprosilbym o fotki :D wykrecilismy ten zbozowy i o dziwo nie jest az tak wytarty, dlatego chyba go troche polatamy i wsadzimy go z powrotem, gorzej z klosowym ale ten na szczescie jest taki sam jak nowy, to sie go wymieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

napisz na ;guciojumz65.pl@wp.pl :) fotki zrobione już są tylko przesłać :blink: no taka modernizacja czasu zajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W nowszych Rekordach jest szerszy podajnik o 2 cm. Właśnie przed rzepakiem wymieniałem łańcuch, ślimak dolny i wałek górny. Na zamówienie w sklepie sprowadzili mi łańcuch (łopatka 85mm*135mm) i dolny ślimak ale górnego wałka nikt nie miał, tokarz dotoczył. problem miałem z górnym kółkiem napędowym, nowe już miało luz na moim wałku jak i na nowym sklepowym. Podobno jest już tylko jeden producent i tylko takie luźne robi. Nie założyłem takiego tylko stare przerobił mi tokarz i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Panowie Nowe części to patologia nie wiem kto to robi ale sobie sam szkodzi produkując te części kupuję przywożę mierzę czy pasuję i odwożę bo na nic :( to z takim postępem technologicznym to za parę lat lub wcześniej wyciągniemy maszynę MZC-4B i kosę :blink: i będą zniwa a nasze Bizony i reszta maszyn. Będą stały w zaroślach i czekały na nowych nabywców lub w kolejce do huty :mellow: i powiem tyle Era wiecznych maszyn się skończyła .A wciskają nam maszyny powołując się na markę ile ona to nie wytrzymała (to prawda )a ile nowa wytrzyma tego nikt nie zagwarantuje bo to wróżenie z fusów .żniwa się zbliżają a maszyna zamiast mieć porządną część to ma wysokiej klasy bubel który zaraz się rozkraczy i koło się zamyka .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Swieta prawda, czesci mogly by byc troszeczke drozsze ale gotowe do bezposredniego uzycia, a nie miekkie jak maslo, odlewy wcale niebrobione a osie i srodki wcale do siebie nie pasuja...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło które ma luz na wałku niedługo się wybije i kupisz nowe. Wałek zresztą też i producent będzie miał zbyt. Proste. jak drut.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Wałek kosztuje ok 20 zł koła trochę więcej więc koszt nie jest duży ale żeby to wymienić trzeba ściągnąć podajnik ziarnowy a żeby jego sciągnąć trzeba najpierw ściągnąć podajnik kłosowy, nie wspominając o osłonach. I tak z powodu luzu "fabrycznego" kilka godzin roboty na które nie można sobie pozwolić. A żeby pociągnąć do odpowiedzialności producenta trzeba czasu i ochoty. Może w zimę napisze mu kilka ciepłych słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Podajnik zbożowy się dzieli tak jest w 56 no ale każda naprawa to stracony czas i zł .A ciepłe słowa nic nie pomogą. jeżeli da się pociągnąć producenta do odpowiedzalności to proszę mam zdjęcie w galerii to mogę.A i tak uznają swoje była gwarancja to trzeba było tak powiedzą .A rada na prędką robotę jest spawarka może dojedzie do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jakiś czas temu wymieniałem wałek i piastę w podajniku ziarnowym i rzeczywiście miało luz .W takim przypadku dorabiam blaszke pod wpust .Niestety ten typ tak ma bo pamiętam ze nawet w nowym to koło potrafiło samo spaść .I nie tylko to miało luz ,kilka innych również.To jest maszyna którą można ruskim kluczem naprawić .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Spawałem w zeszłym roku w kukurydzy bo nie było czasu remontować. Przed żniwami zrobiony cały podajnik i mam nadzieję że długo będzie bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0

Odnośne pytania"dlaczego nowy podajnik jest szerszy o 2 cm".

Szerszy podajnik jest w Rekordach w wersji do kukurydzy.Posiadają one także wzmocniony przedni gardziel przystosowany do przystawki do kukurydzy.Też wymieniałem podajniki i przy zamówieniu trzeba określić szerokość.Co do jakośći,to potwierdzam że to nie to samo co oryginalny-jakość nieco gorsza ale przynajmniej tanio.

Edytowano przez zirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolkam72
      Witam.Otoż uszczelka pod druga glowica puszczala olej w ciezkiej robocie na zewnatrz wiec wymienilem na nowa i tu maly problem.
      Otóż glowica zostala dokrecona delikatnie krzywo wiem ze luz na szpilkach to milimetry ale jest delikatnie krzywo i nie moge uszczelnic jej przy kanale wydechowym ( poprostu tam gdzie jest odchyl nie dochodzi uszczelka za nic w swiecie) jest to doslownie pol milimetra ale troche dmucha.I tu pytanie sprobowac zalozyc nowa uszczelke pod kolektor czy sie nie bawic kupic nowa pod glowice i zrobic jak nalezy?
    • Przez Wojtas974
      Witam, wymieniałem ostatnio pompę wtryskowa.. założyłem po regeneracji i mam dziwne wrażenie że traktor nie osiąga pełnych obrotów. Strasznie wolno wchodzi na wyższe obroty. Jaka może być przyczyną? może to być to że pompa musisz się dopasować i rozchulac sama?
    • Przez Kuba92CASE
      Witam,
      szukam informacji  lub wskazówek na temat wymiany oleju w skrzyni biegów. Jak w teamcie wymiana oleju tyczy się Case Farmall U 115 z 2015 roku.
      Głównie szukam informacjii typu :
      1. Jakich błędów unikac aby skrzynia i rewers działy bez problemów
      2. Czy można manulalnie zerować licznik?
      Jeśli ktoś jest w posiadaniu ciągnika z tej serii i chciałby podzielić sie doświadczeniam, to z góry dziękuje za wszelką pomoc.
      Pozdrawiam 
      Jakub PP
       
    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj