Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vanhool

Mała dmuchawa do siana/złącza do rur

Polecane posty

vanhool    0

Witam, kupiłem używaną dmuchawę do siana prod. polskiej małą ładowaną od boku. Problem polega na tym że z bliska nigdy nie widziałem takiej maszyny a bynajmniej jej się nie przyglądałem i przy załadunku zapomniałem o opaskach zaciskowych do rur ( o ile wgl. były... ) stąd moje pytanie czy mogę to poskładać bez opasek (rura w rurę wchodzi na ok 10 cm) ?? Ewentualnie jeżeli to konieczne to czy można gdzieś takowe kupić a jak tak to gdzie? Jeszcze bardziej ewentualnie to czym można by zastąpić oryginalne opaski zaciskowe? Rury będą poukładane tak, że pionowo do góry idą 2 rury, następnie kolanko, i od kolanka 2 rury pod kątem opierają się na belce, wszystko jest zakończone kierownicą strumienia. Proszę o poradę :)

przemek308    18

Oj chyba bez tych opasek to nie wypali bo jednak to siano będzie szło to może sie powysuwać, a nie masz możliwości poskręcania jakoś na śruby? :D

vanhool    0

myślałem o śrubach, blachowkrętach itp, itenteges, ale opaski to jednak opaski. Kurde lipnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek308    18

A nie dasz rady dorobić z czegoś takich opasek ? Ale wiesz jak dasz śruby to nie może nic wystawać do środka żeby sie siano nie czepiało :D

semos    11

w małej dmuchawie (takiej ładowanej od boku) nie ma żadnych obejm do rur, po prostu jedna w drugą wchodzi i tyle i mowy nie ma aby się rozleciało, Pamiętać należy tylko aby przymocować kolano, bo jak za nim dołożysz rurę to się waży i spadnie, u mnie związałem drutem i hula jak ta lala - mam takie uszy przy rurach

vanhool    0

Oo sensowna i konkretna odpowiedź :) Dzięki wielkie. Cd kolanka zrobiłem to tak że dorobiłem rusztowanie i wszystko za kolankiem jest już wsparte i w miarę ciasno zmontowane więc powinno być, a jak nie musi być obejm to i jeszcze lepiej.

/edit

Poskładałem bez opasek faktycznie trzyma elegancko, ładnie siano wyrzuca nic nie trzeszczy nie obluzowuje się więc raczej będzie działałać :D

Dzięki jeszcze raz za poradę :)

Edytowano przez vanhool

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować