kamil70602

Problem z obrotami bębna w bizon Z056

Polecane posty

kamil70602    0

Witam. Mam problem z obrotami bębna z bizonie Z056. Pas na odrzutniku wystaje 0,5cm poza koło, a obroty pokazuje 900obr/min. Założyłem nowy nadajnik obrotów bębna i nic nie pomogło. Pas kupiłem nowy ząbkowany o szerokości 54mm wzmacniany. Wszyskie łożyska wymienione na odrzutniku i bębnie. Nie wiem już co może być przyczyną.

 

prosze o odpowiedź :)

Z góry dziękuje :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Przy orginalnym pasie ile wystawał Ci ponad obręcz i czy wogóle wystawał pas na odrzutniku? Jeśli wystawał to problem jest z prądniczką i zegarem, bardzo często związane jest to nie z samym uszkodzeniem któregoś z elementów ale z spadkiem napięcia na połączeniu między nimi. Łatwo to zweryfikować poprzez wykręcenie zegara i za pomocą krótkich kabli spiąć go z prądniczką - wtedy dostaniesz odpowiedź czy to styki. W innym przypadku nalezy zkalibrować zegar (jest tot możliwe) ponieważ przy wystającym pasie ponad obręcz na odrzutniku obroty są powyżej 1000 obr/min przy oczywiście znamionowych obrotach silnika.

 

Pozdrawiam,

Edytowano przez damaxyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A u mnie pas jest równo z kołem a pokazuje 800... Może wiecie jakie grube powinny być talerze na odrzutnku. U mnie są trochę wytarte, obroty skręcone na maxa, napięcie pasa też na maxa, z tyłu orczyk od koła odrzutnika już doszedł do obudowy przenośnika a obroty nie chcą się zwiększyć... Mało trgo, kiepsko wymłaca i ma za mały wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam problem bo wskaznik wogule nie pokazuje obrotow ?jaki powod tego przewody cale podloczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Najpierw sprawdz czy przewody nie sa poluzowane, lub czy gdzies ,,myszka nie przeciela"- u mnie tak bylo.a pozniej sprawdz nadajnik odrotow na wale bebna, a pozniej zegar ;)

 

albo najpierw zegar, jakas mala baterią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, że ten "tachometr" jest mniej dokładny od tego w Bizonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wystarczy kupic licznik rowerowy i wpisac odpowiednia wartosc ale nie pamietam jaka i np. jesli pokazuje 115,8km/h tzn ze jest 1158obr/min.

 

Takie cos mozna zamontowac na kazdym obracajacym sie elemencie i miec lepsza kontrole nad aktualnym stanem kombajnu.

Pamietam jak pekl mi pas wialni i jak nie widzialem od razu co sie dzieje to w zbiorniku byly same smieci i podajnik ziarnowy sie zapchal.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Ja wreszcie zamontowałem elektroniczny czujnik obrotów młocarni do mojego systemu i mam teraz spokój. Zegar oszukiwał mnie o ok. 150 - 200 obr/min.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak to wyglada? Mozna zalozyc to bez zadnego systemu operacyjnego?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wreszcie zamontowałem elektroniczny czujnik obrotów młocarni do mojego systemu i mam teraz spokój. Zegar oszukiwał mnie o ok. 150 - 200 obr/min.

 

Pozdrawiam,

A nie prościej było przeskalować wskaźnik tak, żeby pokazywał dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A na czym to przeskalowanie polega, jest jakas śrubka czy trzeba wymieniać jakis kondensator lub coś innego?

 

Tylko, że ten "tachometr" jest mniej dokładny od tego w Bizonie...

Kupiłem tem miernik i po porównaniu wskazań z obrotomierzem WOM w ciągniku gdzie obroty są zczytywane z koła zebatego przez czujnik powiem że wskazuje idealnie, natomiast obr. silnika są brane z alternatora(przekładnia pasowa) i tam była już rozbierzność która rosła proporcjonalnie do zwiększania obr. Dlatego uważam że działa poprawnie, a wracając do tematu to po pomiarze obrotów bębna w Bizonie też jest rozbierzność ok. 200 obr,

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na czym to przeskalowanie polega, jest jakas śrubka czy trzeba wymieniać jakis kondensator lub coś innego?

W to już nie wnikaj na czym to polega. Można to prosto zrobić i wszystko działa.

 

Kupiłem tem miernik i po porównaniu wskazań z obrotomierzem WOM w ciągniku gdzie obroty są zczytywane z koła zebatego przez czujnik powiem że wskazuje idealnie, natomiast obr. silnika są brane z alternatora(przekładnia pasowa) i tam była już rozbierzność która rosła proporcjonalnie do zwiększania obr. Dlatego uważam że działa poprawnie, a wracając do tematu to po pomiarze obrotów bębna w Bizonie też jest rozbierzność ok. 200 obr,

Tylko, że obrotomierz WOM w ciągniku ma rozdzielczość 10 obr/min i dokładność 5-10%, więc za bardzo sugerować się nim nie można. Obrotomierz od silnika zresztą też. Średni tachometr ma rozdzielczość 1 obr/min i dokładność poniżej 1% i tylko dysponując co najmniej takim miernikiem można próbować porównywać wskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy bez przesady +/- 50 obr to nie różnica tym bardziej że cała wieś nie ustawia tak samo jak przysłowiowy "Kowalski".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W to już nie wnikaj na czym to polega. Można to prosto zrobić i wszystko działa.

Super odpowiedź, wielkie dzięki.

 

Tylko, że obrotomierz WOM w ciągniku ma dokładność 5-10%,

Może w Twoim co nie znaczy że w każdym a juz na pewno nie w moim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie poproszę świadectwo legalizacji tego obrotomierza, wtedy uwierzę, że ma błąd poniżej 5%.

Super odpowiedź, wielkie dzięki.

Jakbyś mniej więcej wiedział na czym to polega, to byś nie zadawał takich pytań. A skoro je zadajesz... W wielkim skrócie: należy na wejście podać odpowiednie napięcia i ustawić zero oraz "skalę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

należy na wejście podać odpowiednie napięcia i ustawić zero oraz "skalę".

Bardziej krągłych ogólników dawno nie czytałem, że nie szkoda Ci czasu na pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem ten filmik. I inni użytkownicy też. Naprawiałem wiele zegarów po takich próbach regulacji. Nawet nie zmierzył rzeczywistych obrotów bębna tylko ustawia na pałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@szewek, dzięki.

@Elektrotechnik wystarczyło napisać że w środku jest regulacja ale to nic nowego że od Ciebie nie można dostać prostej, konkretnej wskazówki (rady) tylko lubisz ogólniki z których jakoby wynika Twoja niekończąca się mądrość che che.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jaka może być przyczyna "falowania" obrotów młocarni? Obroty silnika 2250 pas na odrzutniku schowany jest ok 2mm , zegar pokazuje 600 i potrafi spaść do 300 bez żadnego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie masz żadnego falowania, tylko niesprawny układ pomiarowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj