Polecane posty

wicia433    21

panowie, pryskalem zaorane pole pod qq glifosatem 10 dni temu. pytanie jest takie czy zbronowac płytko glebę by nie parowała czy poczekać z tydzień dać już nawozy, wymieszać i zostawić do siewu w jednym przejeździe?

solek01    66

Ja bym poczekał dał nawozy i wymieszał. U nas trochę padało z wiosny ale mimo to jest tak sucho że ho ho.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal_xs    19

Monosem Pnu na ile ustawić 180kg polifoski 6, i dlaczego przy jednym ustawieniu taka rozbieżność. 

IMG_20200404_124844.jpg

Bartek72511    62

rozbieżność wynika z gęstości nawozu. Weź przykładowo worek mocznika a worek kizerytu, ten z mocznikiem będzie koło 2 razy większy. Kiedyś bym ci pomógł ale teraz już nie pamiętam konkretnie jakie to ustawienia w monosemie były, ale przy polifosce to raczej patrz na środkowe wartości.

SamaPrawda    99

Czym pryskacie kukurydzę na chwasty? przedstawiciel z agroloku mówi żeby kupować zaegran, ale w tamtym roku ich opryski słabo zadziałały w porównaniu do lumaxu który wyczyścił pole do czysta. Stosuje ktoś ten ich oprysk czy raczej stosujecie bardziej sprawdzone środki

MarcinNH    114

Ze względu na perz stosuje maistra, w zeszłym roku po deszczach nie było widać kukurydzy. Takie chwasty. Wyczyścił pole do zera

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Tworkowiak    104

Pany czy można rozlać gnojowicę i rozsypać na nią nawóz, a potem dopiero to wymieszać agregatem? Czy mogą być jakieś negatywne skutki? Nie chciałbym po gnojowicy latać raz agregatem, a po nawozach drugi raz... bo zrobię popiół z gleby.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Dodi    183
4 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Czym pryskacie kukurydzę na chwasty? przedstawiciel z agroloku mówi żeby kupować zaegran, ale w tamtym roku ich opryski słabo zadziałały w porównaniu do lumaxu który wyczyścił pole do czysta. Stosuje ktoś ten ich oprysk czy raczej stosujecie bardziej sprawdzone środki

Rimel + Nixon + Zaegran/Cornmax. Koszt około 120 zł/ha. U mnie sprawdza się od pięciu  lat. 

krzycho3333    18
9 godzin temu, Tworkowiak napisał:

Pany czy można rozlać gnojowicę i rozsypać na nią nawóz, a potem dopiero to wymieszać agregatem? Czy mogą być jakieś negatywne skutki? Nie chciałbym po gnojowicy latać raz agregatem, a po nawozach drugi raz... bo zrobię popiół z gleby.

Ja bym zrobił odwrotnie rozsiał nawóz rozlał gnojowicę i agregat, negatywnym skutkiem jest strata azotu z nie wymieszanej z glebą gnojowicy.

hobbysta21    22
Dodi napisał:

4 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Rimel + Nixon + Zaegran/Cornmax. Koszt około 120 zł/ha. U mnie sprawdza się od pięciu  lat. 

Nikosh +zaegran pole czyste w ubiegłym roku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrewk
      Piszcie jak przetrzymujecie obornik na pryzmie na polu - gdy np. płyta gnojowa jest pełna, a do 1 marca jeszcze daleko. Można przetrzymywać bezpośrednio na ziemi ? Jak nie to wystarczy dać folię pod spód ? Nie chcę nabawić się problemów z arimr, więc muszę zawczasu się przygotować

______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.
    • Przez Domin192
      Witam ,
      Chciałbym zapytać jak poradzić sobie ze zbyt rzadkim kałem u bydła mlecznego . Dokładniej ujmując , mocznik mam na poziomie 160 przeciętny tłucz 4,2 białko 3,4.
      daje 2 kg swojej pelnoporcjowej
      Mieszalnik wyglada tak
      1)500zboz 100 kukurydzy , 300 koncentrat , bufor, drożdże i witaminy
      plus 2 kg pelnoporcjowej z De heaus 20%

-sianokiszonka ogólnie była troszkę później koszona i włókna jest dość dużo 
      -kukurydza dobrej jakośći 390 skrobi

Zywieniowiec kazał zwiększyć białko lecz to powoduje od razu rzadsza kupę , drugi natomiast więcej buforu 

prosze o rzetelne rady

• Przez Sebastian_cz
      Witam, posiadam duże ilości obornika bydlęcego. Cena ok. 35 zł/t . Miejscowość Liplas koło Gdowa, woj. małopolskie. tel: 782424628
    • Przez Keben123
      Witam.Czy można na jednym polu rozsiać wapno i na to obornik ?  jak to wygląda 
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj