Polecane posty

MarcinNH    46

Panowie powiedzcie mi czy 5 % mocznika i siarczanu magnezu + mikro dwie takie dawki w odstępie tygodnia będzie wystarczające? 

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

zetorr6441    91
Napisano (edytowany)

Niewiem jak ona wyglada ale ja wlasnie tak robie z tym ze w tym roku na niektóre kawalki tj ze zhjecia wyzej drugi raz nie szlo juz wjechac

Edytowano przez zetorr6441

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    103

Jeden dobry deszcz przy tej temp i tydzien i juz nie wjedziesz bez strat

danielhaker    1678
16 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Hulk

IMG_20190611_190120.jpg

140cm!? W mojej okolicy jak ma metr to już jest piękna a siane przed świętami

21 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Zawsze widać różnice jak przybraknie nawozu i nie mów że jest inaczej. I nie ma to różnicy czy to polidap czy wieloskladnik. 

W tym roku na dwóch działkach zabrakło mi polidapu na końcu działki i byłem pewien że będzie trzeba jechać tam dolistnie fosforem, ale zostało mi kilka worków Polifoski 8 z traw to ustawiłem rozsiewacz na 200-250kg/ha i rozsiałem w tych miejscach pogłównie z myślą że w najgorszym wypadku nie pomoże a uzupełni zasobność. O dziwo nie znalazłem ani jednej rośliny z fioletowymi liśćmi :o

pobrane_50x11.jpg http://www.youtube.com/user/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ Z POKOSU, POWIAT SIEDLECKI/ŁOSICKI/BIALSKI

marulekk    1171

Jest sens pryskać teraz w takie upały (oczywiście późnym wieczorem ) kukurydzę która jest pozwijana w rulon cynkiem, borem i magnezem ? 

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

20CBR12    175

Jeśli rano kuku ma normalne liście to napewno jest sens, ale musisz poczekać aż będzie właśnie miała normalne liście nie pozwijane, bo wtedy nic nie wchlnie, ja pryskales kilka dni temu to o 23. 00 już było można jechać do 08.00 rano

JarekBazydlo    745
lukas9559 napisał:

po ilu najwcześniej dniach od pierwszego zabiegu można jechać drugim?

Przynajmniej tydzień

damianzetor9540    1688

Co roku prysałem dolistnie. W tym roku jeszcze tego nie robiłem z powodu suszy i temperatur. O dziwo qq wygląda pięknie, powoli zaczynam wątpić w te cudowne odżywki, dobrze dać pod agregat npk wapno, a potem wody i słońca i nie ma potrzeby nocami latać z opryskiwaczem

• Like 1

Bartek933    2979

Ale porównania na jednym polu nie masz

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

SAUTER    13
9 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Co roku prysałem dolistnie. W tym roku jeszcze tego nie robiłem z powodu suszy i temperatur. O dziwo qq wygląda pięknie, powoli zaczynam wątpić w te cudowne odżywki, dobrze dać pod agregat npk wapno, a potem wody i słońca i nie ma potrzeby nocami latać z opryskiwaczem

Tego nie wiesz póki nie zważysz bo takie ważenie na oko to wiesz

damianzetor9540    1688
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

Nie mam, aczkolwiek lepiej by nie było.

Wiem jak wyglądała ubiegłymi latami, a widzę jak teraz. Gdyby w tamtym tygodniu popadało przed tymi upałami to spokojnie już by metr przekraczała. 

Jak są niedobory lub jakieś słabe pole to ok, bo słońcem sie nie naje, wtedy oprysk pomoże. Na doprawionej glebie gdzie nie wykazuje braków zabieg bez sensu. 

Bartek933    2979

Ja zapamiętałem powiedzenie dotyczące cynku, tzn tona ziarna za 25zł. Zapewnienie w sytuacji dużego niedoboru

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

20CBR12    175

Damianzetor trudno się z tobą zgodzić bo nie ma złotego środka tzn zasada jest prosta jeśli niskie pH to przede wszystkim makro słabo dostępne jeśli pH wysokie to mikro przede wszystkim trzeba dostarczać roślinom bo niedostępne-taki paradoks, zdaje się że ty siejesz na kieszonkę kuku to dla ciebie 1tona w lewo czy prawo nie robi aż tak wielkiej różnicy, jednak na ziarno to już warto powalczyć o każde 500kg bo to się opłaca. Napewno zgadzam się z tobą że jeśli znasz swoje pola i wiesz co na nich masz nie ma żadnej potrzeby ładować całej gamy odżywek tylko te które będą roślinom potrzebne przez utrudnione pobieranie z gleby w wyniku różnych warunków klimatyczno-glebowych. 

JarekBazydlo    745
damianzetor9540 napisał:

22 minuty temu, Bartek933 napisał:

Nie mam, aczkolwiek lepiej by nie było.

Wiem jak wyglądała ubiegłymi latami, a widzę jak teraz. Gdyby w tamtym tygodniu popadało przed tymi upałami to spokojnie już by metr przekraczała. 

Jak są niedobory lub jakieś słabe pole to ok, bo słońcem sie nie naje, wtedy oprysk pomoże. Na doprawionej glebie gdzie nie wykazuje braków zabieg bez sensu. 

Efekt to później zobaczysz w kolbach i plonie ziarna. Tak jak kolega pisze niech nawet da Ci teraz 500kg ziarna mniej na hektar i jesteś w plecy ładna sumę.

JarekBazydlo    745

Jaki masz koszt zabiegu na hektar niech będzie nawet 100zl to już tak na mega bogato na 2 zabiegi. A napewno uzyskasz więcej jak 500kg ziarna po takich dawkach. I teraz sobie policz zysk.

Thomas2135    3795
17 godzin temu, Bartek933 napisał:

Tak samo nie mają wszyscy Ci którzy wierzą w cudowną moc odżywek, bo nawet pasa kontrolnego nie zostawią i nie zważą plonu.

16 godzin temu, Bartek933 napisał:

Ja zapamiętałem powiedzenie dotyczące cynku, tzn tona ziarna za 25zł. Zapewnienie w sytuacji dużego niedoboru

Jak masz dostać to dostanie z obornikiem, nawozami sztucznymi.

11 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Efekt to później zobaczysz w kolbach i plonie ziarna. Tak jak kolega pisze niech nawet da Ci teraz 500kg ziarna mniej na hektar i jesteś w plecy ładna sumę.

10 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jaki masz koszt zabiegu na hektar niech będzie nawet 100zl to już tak na mega bogato na 2 zabiegi. A napewno uzyskasz więcej jak 500kg ziarna po takich dawkach. I teraz sobie policz zysk.

Chciałbym widzieć jakieś niezależne badania ma temat wzrostu plonu, bo te 500 kg mimo, że przykład to z palca wyssane.

• Like 1

JarekBazydlo    745
15 minut temu, Thomas2135 napisał:

Tak samo nie mają wszyscy Ci którzy wierzą w cudowną moc odżywek, bo nawet pasa kontrolnego nie zostawią i nie zważą plonu.

Jak masz dostać to dostanie z obornikiem, nawozami sztucznymi.

Chciałbym widzieć jakieś niezależne badania ma temat wzrostu plonu, bo te 500 kg mimo, że przykład to z palca wyssane.

Poszukaj a znajdziesz takie badania albo polecam przejechac si na jakies dni pola gdzie własnie robia takie pokazy i pokazuja róznice w plonie i jestem pewny że sie zdziwisz jaka bedzie różnica plonu. Tak jak na zbozu niektórzy pisza że nie warto skracac i stosowac odżywek i grzybówki. Polecam sobie zrobic pole pół nie dawac nic a na drugiej połowie dobrze zadbać o zboże różnica bedzie kolosalna tak samo jest w kukurydzy.

zkordalski    225

Tomas pokaż swoją kukurydzę ? Zawsze jak przychodzi co do czego to mówisz że h*jowa że susza że to że tamto .Możliwe a może po prostu czegoś jej zawsze brak. Moja już zakryła międzyrzedzia i jest kolejny rok rzedu najlepsza na wsi . A z odżywką jadę dziś bo ph wysokie  idzie plonvit phospho 3 kg/ha mocznik3kh/ha bor 1l cynk 1 litr tytanit 0.2l siarczan magnezu 3kg/ha  pasek kontrolny był rok temu a wyszedł sam z siebie bo zabrakło mi na pasek . Kukurydza w wzroście nie byłą docelowo mniejsza ale gdy była susza zwijała się miała chudszą łodygę i nie było do samego końca wylania ziarna w kolbie brakowało kilku ziarek . Wiec dlatego twierdzę że jeśli ktoś ma mało ha a chce mieć plon  to wydanie tych dodatkowych 80 zł /ha nie są duże koszty 

JarekBazydlo    745
3 minuty temu, zkordalski napisał:

Tomas pokaż swoją kukurydzę ? Zawsze jak przychodzi co do czego to mówisz że h*jowa że susza że to że tamto .Możliwe a może po prostu czegoś jej zawsze brak. Moja już zakryła międzyrzedzia i jest kolejny rok rzedu najlepsza na wsi . A z odżywką jadę dziś bo ph wysokie  idzie plonvit phospho 3 kg/ha mocznik3kh/ha bor 1l cynk 1 litr tytanit 0.2l siarczan magnezu 3kg/ha  pasek kontrolny był rok temu a wyszedł sam z siebie bo zabrakło mi na pasek . Kukurydza w wzroście nie byłą docelowo mniejsza ale gdy była susza zwijała się miała chudszą łodygę i nie było do samego końca wylania ziarna w kolbie brakowało kilku ziarek . Wiec dlatego twierdzę że jeśli ktoś ma mało ha a chce mieć plon  to wydanie tych dodatkowych 80 zł /ha nie są duże koszty 

I tak nie przetłumaczysz :)

radekz200    418
11 minut temu, zkordalski napisał:

Potwierdzam w sobotę pryskalem odżywka zabrakło mi na dosłownie 20 m odżywki, wczoraj w południe pojechałem zobaczyc jak to wyglada to tam gdzie zabrakło liście były pozwijane a na reszcie jeszcze nie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lazik11441
      witam. poszukuje opini o nasionach firmy EURALIS, kukurydzy jak i rzepaku. jak się to sprawdza u was na polu i wgl rożne opinie o tych odmianach 🙂
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam chciałbym Się dowiedzieć ile potrzebuje hektarów kukurydzy na 30 krów dojnych i około 10 młodzieży , przed siewem kukurydzy bym siał Zyto na kiszonkę klasa ziemi 4. Ogólnie posiadam 20 hektarów jak myślicie ile bym mógł wychować krów na 15ha kukurydzy ? 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez tom7878
      Co sądzicie o kukurydzy ES Inventive? Zależy mi na kukurydzy która pójdzie na ziarno a słyszałem że ta odmiana jest najlepsza. Używacie jej? Podobno ma niskie \ywmagania stanowiskowe i można ją wszędzie hodować. 
    • Przez kubakar117
      Witam Planuje zakup siewnika Vaderstad tempo.Zna ktoś jakieś wady zalety tego siewnika ? Jakieś opinie co dobrać w wyposażeniu dodatkowym ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.