bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwekbarca2    31
6 godzin temu, marko06060 napisał:

300 mocznik i 300 nkp pod agregat, teraz chce dać saletrę jak zacznie wychodzić, nikosulfuron i zeagran na 3-4 liście, po kilku dniach odżywka solo fosfor i po kilku dniach znowu odżywka mocznik siarczan bor cynk. Takie coś chce sprawdzić, ma to sens?

wg mnie na odżywkę to za wcześnie bo mała powierzchnia liści

Ja w tym roku całkowicie zrezygnowałem z odżywek. Jak narazie w zbożu nie widzę żadnych skutków tej decyzji. Wydaje mi się że lepiej przeznaczyć te pieniądze na zwiększenie ochrony fungicydowej lub w kukurydzy na nawożenie mineralne 

bambrzwlkp1    36

zasiana 27 kwietnia. Pierwszy raz zasialem z podsiewaczem dalem do niego 150kg poli 8 . Czy to moze byc efekt takiego długiego korzenia na tym etapie rozwoju tej qq ?

20190507_162257.jpg

20190507_162350.jpg

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Wiadomość z agroFakt.pl

panRys87    1

Czy to też są skutki przymrozku, czy może co innego? 

IMG_20190509_201049.jpg

IMG_20190509_200929.jpg

IMG_20190509_200849.jpg

panRys87    1

To dobrze😉 nawet poprawa jest zauważalna bo dzień wcześniej byłem na polu bez telefonu i wyglądało chyba trochę gorzej 

zkordalski    220

Byłem dzis lustrować planacje kukurydzy obsiane łącznie 10 ha jedna działka 1.5 ha klasa V kukurydza wzeszła ale dopadł ją przymrozek  orka zimowa . Kukurydza klasa III  pole 6.5 ha połowa zaorana 2-3 marca połowa 20 marca na oborniku wszystko jedna cześć wzeszła ta orana 2.3 marca zaś ta co jest pożniej kukurydza leży nawet kiełka nie puściła czyli wschódów brak masakra  kukurydza działka 2 ha totalny piach orka zimowa obornik itp wschodzi punktowo . A wiec naworzenie nic nie pomogło podkreslę że wyglądaja tak wszystkie uprawy w naszych stronach . Trawy mają po około 10 cm jare zboża już zdechły ozimina wypalona . Nawet nasz Powiat sławny stał się w AGROBIZNESIE jako najbardziej wyschniety rejon Polski susza totalna 

Davidmix    1
Napisano (edytowany)

Jakie odżywki stosujecie do dokarmiania dolistnego kukurydzy ?? 

Edytowano przez Davidmix

Davidmix    1

Sam plonvit dajesz czy uzupełniasz czymś jeszcze skład?

Sam Plonvit ma mały skład tych mikroelementów tak mi się wydaje😉

maciej    32

Ja daje mocznik siarczan magnezu i cynk i to wystarcza jeśli pola widzą obornik i pH jest w normie

• Like 1

RU68    107
8 minut temu, maciej napisał:

Ja daje mocznik siarczan magnezu i cynk i to wystarcza jeśli pola widzą obornik i pH jest w normie

Rzeczywiście obornik w qq jest panaceum na wszelkie niedobory. U mnie po 20 latach qq monokultura i stosowanie co roku cynku zawartość tego pierwiastka na poziomie skażenia więc z tymi potrzebami nie taka prosta sprawa

Davidmix    1
44 minuty temu, maciej napisał:

Ph mam w normie brak nawożenia organicznego.

Fugeo    40
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Fugeo

Fugeo    40

Co będzie lepsze?

Plonvit kukurydza 2 l/ha + Mikrovit cynk 1l/ha + siarczan magnezu jednowodny 2,5%

czy

Plonvit OPTY + Mikrovit cynk 1l/ha + siarczan magnezu jednowodny 2,5%

czy może Basfoliar 2.0 36 Ekstra w dawce 5 l/ha + Mikrovit cynk 1l/ha + siarczan magnezu jednowodny 2,5%

Kondzio55    35

U was tez kukurydzę aktualnie wolno rosną?  Jest ciemna, bez żadnych przebarwień, ale rosnąc jakos nie chce..  wiadomo przymrozki, zimno było, ale czy zasilić ją czymś żeby pobudzić do wzrostu czy aktualnie dac spokój?  Faza 4-5 liści 

RU68    107
5 godzin temu, Kamil20151 napisał:

Witam.Po jakim czasie od zastosowania herbicydu w kukurydzy mogę wyjechać z odżywką?

Można mieszać z wyjątkiem tych gdzie wyrażnie napisano nie mieszać np Adengo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????

U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 

• Przez RafaOrczykowski
      Witajcie
      Przymierzam się do zakupu nowej przystawki do kukurydzy. Rozpoznałem rynek praktycznie wszystkich marek wiec jeśli ktoś był by zainteresowany czymś niech śmiało pyta. Mimo wszystko jakoś nie mogę podjąć ostatecznej decyzji.
      Aktualnie waham się miedzy Geringhoff-em Mais Star Horizon a Olimac Drago GT. Obie maszyny są w porównywalnych pieniądzach. Szczególnie zależy mi na dobrym cięciu słomy. Prace Geringhoffa widziałem dlatego długo tylko on wchodził w grę. Ostatnio jednak zamieszał mi w głowie ten OLIMAG (2 docinacze horyzontalne). Co o tym myślicie ?
       Na plus myślę cięcie ale za to więcej elementów zużywalnych przez co droższa perspektywa użytkowania 
    • Przez Paweł211
      Witam mam pytanie co myślicie o zestawie case 5140 140KM do przyczepy kroje mx350 gd ? Myślicie że da sobie radę ?
    • Przez wojtek1312
      Witam dziś zauważyłem taki problem z kukurydza podpowie ktoś co to jest spotkał się ktoś z czyms takim? 

• Przez KarolaKarotka
      Witam,
      Za kilka tygodni ma się rozpocząć inwestycja polegająca na budowie nowej obory.
      Przy wizycie geodety okazało się że pryzma kukurydzy koliduje z obrysem budynku.
      Chciałabym zapytać czy istnieje jakakolwiek szansa aby przerzucić to w inne miejsce i uratować kiszonkę.
      Sytuacja o tyle bolesna że panuje susza i nowe plony nie rokują najlepiej.
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, proszę o podzielenie się.
      Pozdrawiam,
      Karolina
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.