Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

damianzetor9540    1265

My już długo stosujemy saletrę pogłównie w kuku :) Kiedyś tata siał nawet w taką 80 cm kukurydzę :P Efekty widać po kilku dniach :) Pod warunkiem że spadnie deszcz :)

Edytowano przez damianzetor9540

rumcio40    7

Dzisiaj pojawił się u mnie problem z wyleganiem kukurydzy,poprzez naderwany korzeń(silny deszcz i wiatr)Pytam bardziej doświadczonych,czy jest szansa,że wstanie?

kozulek2    228

wstanie ,będzie trochę rosła na bok ...jednego roku zwaliło mi taką z 1,5 m że strach było patrzeć ale rosła

Wiadomość z agroFakt.pl

PawelWlkp    333

U mnie też wyłożyło. Z 1,2 metra ma. Ale nawet gdzie na poprzeczniakach ma 40 cm to się pochyliła. Najgorsze że na noc zapowiadają powtórkę i następne 40 litrów.

saszeta    73

a łamie się u was? U mnie na pierwszym kolanku czyli zaraz nad ziemią. I pojedyncze. Pewnie dzisiaj po tych opadach i wietrze będzie więcej wypadów

dlaczego po wysianiu mocznika poskręcało mi liście jakby w rulonik. Mocznik był suchy, qq również i zachodzę w głowę co mogło się stać

saszeta    73

liście się skręcają w rulon jak jest sucho. Jak w takich warunkach wysypałeś mocznik to wyrzuciłeś pieniądze

node3mer    12

Witam.

Może ktoś mi poradzi ile mogę zastosować mocznika na kukurydzę odmiana wiarus, gleba V klasa piasek, wysokość qq do 1,5 metra

nawóz będzie stosowany w rządki tak jak była siana kukurydza.

Boję się żeby jej nie poparzyć, bo już kiedyś tak zrobiłem. Nawet w tym roku jak dolistnie dokarmiałem 6% roztworem mocznika to końcówki liści już były poparzone

soltys48    345

Dziś zasiliłem kukurydzę saletrą w ilości ok 220kg/ha.....moja kukurydza w tym roku jest bardzo słaba tzn. ma w tej chwili max 40cm wysokości i to nie na całości tylko miejscami siana była 3 maja

bdhpl    0

Mam również problem z kukurydzą odmiana PIONIER,

Na polach gdzie było bardzo mokro ma ok 40 miejscami nawet 20 cm a w miejscach gdzie było względnie sucho jest wyższa odemnie.

Czym ratować miejsca zalane >??

saszeta    73

pewnie niczym. Jedynie jak przyjdą upały to ruszyć ziemię kultywatorem żeby przeschła i się ogrzała. Ale to wątpliwe. Ja dołki spisałem na straty. U mnie to samo chociaż wyższa ode mnie nie jest nigdzie. Nawet nie ma jak opryskać bo zanim nawóz wchłonie to spłynie. 11cm deszczu w ostatnim tygodniu nie pomogło

bdhpl    0

Moja kukurydza tam gdzie nie było "powodzi" ma w tym momencie ok 180cm, a na drugim polu ok 160 cm,

Czy z nią jest coś nie tak ?

Dodam, że pierwszy rok uprawiam qq.

Myślałem nad wysypaniem mocznika, co prawda ręcznie bo nie wjade na środek pola przez ten gąszcz z brzegu.

Bartek72511    41

A dlaczego ma być z nią coś nie tak? Jeśli chodzi o różnice wysokości to każde pole jest inne i różnice są normalne.

U mnie też tam gdzie zalane było to słabiutko , ale jak się zrobiło ciepło teraz to się ładnie zazieleniła. Jakąś tam kolbe wykształci ale to już nie będzie to co powinno :)

bdhpl    0

a co myślisz o moczniku, zapewne woda wypłukała wszystko co było dawane wcześniej

Bartek72511    41

Ja powiem tak, u mnie ojciec rzucił trochę mocznika bo mi zostało z odżywek na przyczu na 4 rzędy to właśnie minęło 1,5 tygodnia i różnica się zrobiła spora między tymi na które rzucił a na które nie. Różnica nie tyle we wzroście co w kolorze bo się normalnie zielona zrobiła, ale i pewnie w wysokości zaraz zacznie nadrabiać :)

Camry    8

mam kukurydzę pioneer n86 na dwóch działkach w odległości od siebie jakieś 500m, skłon pola jest taki sam,na jednej działce ma wysokość około 110-120 cm i zrobiła się bardzo rozłożysta ,natomiast ta na drugiej działce jest wysoka 170-180 cm ale wygląd ma bardziej strzelisty.Na obydwóch działkach to samo stanowisko czyli buraki cukrowe następnie była pszenica ozima a teraz kukurydza ,siana była w tym samym dniu, nawozenie jest identyczne ,na brak azotu nie może narzekać, jest koloru ciemnozielonego nawet wpada w lekki fiolet ,zastanawia mnie skąd taka różnica w wzroście i wyglądzie ?

Camry    8

przepraszam źle napisałem nie fioletowa ale granatowa ,widzę że pomału zaczyna się juz wszystko wyrównywać

robson79    1

przepraszam źle napisałem nie fioletowa ale granatowa ,widzę że pomału zaczyna się juz wszystko wyrównywać

spokojnie dojdzie do siebie jeszcze ma trochę czasu

Tomek90    195

Siał ktoś może kukurydze bez nawożenia przedsiewnego P i K przy średniej/wysokiej zasobności gleby w te składniki?

maly00    6

ja moja na jednym polu przypalilem mocznikiem sialem tydzien temu mocznik jakies 150 kg na ha i lisc wyraznie przypalony po brzegach na calej dlugosci myslicie ze to minie?? to na pewno po moczniku bo tam gdzie nie sialem kukurydza normalna......

Matys1990    20

Wyrosną nowe liscie i bedzie wszystko elegancko, my rozlewalasmy rsm na kuku około 1.20m i tez liscie przypaliło ale jak nowe wypusciła to wyhamować we wzroście nie moze.

the1mati1    45

Przypaliłem QQ saletrą dosyć mocno, liście zaczynają usychać, będzię coś z tego czy uschnie do końca. Dodam że kukurydza jest niewielka około 0,5 metra.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji