Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

pedro2    349

Dajcie foty jak to wygląda skoro zaraz chcecie ciąć... u nas może pod koniec września zielenica, po górkach ostatnie dni posuchy dopiero zaczyna 4 liście od dołu podsychac. Kolby piękne już zalane

ukaszProcho    22

W łódzkim brak deszczu i tam gdzie mało wilgoci było to już 2 liście d spodu suche dopiero wczoraj ja podratowal deszcz przez cały dzien 2 tyg i do koszenia. A tam gdzie wilgoc jest to może pod koniec września...

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

U mnie FAO od 240 do 280, całkowicie zielone, nie wiem jak żyto tam posieje.

Thomas2135    1211

Jak stay green mocny to nic dziwnego, że zielona. Ważna jest dojrzałość kolby.

damianzetor9540    1265

U mnie zależy jakie stanowisko, ale 4 ha z 6, ma metr od ziemi już suche liście... A tam gdzie mocniejsza ziemia to jeszcze ani jeden nie usechł. 

ukaszProcho    22

Ja tam patrzę na ziarno a nie na liscie

Skoro na "górkach" liście usychaly z 3 tyg temu to co tam sprawdzać jak tam kolby pełniej nie ma? A gdzie lepsza ziemia to wiadomo ze jeszcze ziarno niedojrzałe.

szymon09875    106

No to skoro już pelnej nie ma to na co ma czekać ? U mnie rosomak w mleczno woskowej faza jest i chce na początku września kosić już calosc... Później jest problem z sieczkarnia i kosza w polowie października

pedro2    349

Ziarno mleko wczoraj patrzyłem, za miesiąc się zobaczy zapas jest
Odmiany subito surprime rosomak legion i touran

KARGO    81

U mnie w tym roku piękna kukurydza miejscami 2,5-3m jednak większość 3,5-4m niezależnie od odmiany i całkowicie zielona odmiany Grosso ricardinio dynamite kardona

milanreal1    290

Jak stay green mocny to nic dziwnego, że zielona. Ważna jest dojrzałość kolby.

Z tym tez jeszcze daleko, nasiona ledwie kremowe, pełno mleka.

Kondzio55    24

Mi też Fao 270 i 8 liśc suchy się robi, a ziarno jeszcze nie jest dobre.Ale tak myśle,że po 1 weekendzie wrześniowym pójdzie.

bobienko    144
Napisano (edytowany)

Dziś skosiłem 2ha na kiszonkę,odmiana coryphee z kws,fao 180, wysokość 2,5-2,8 m.na tony to nie powiem ile było ale wyszło 11 pełnych rozrzutników,o takich

post-107444-0-41414800-1504726406_thumb.jpg

Edytowano przez bobienko

petrus87    6

U mnie pewnie za jakies 2-3 tygodnie. Fao 230-240. Zależy jeszcze od pogody.

Mikruss    64

wczoraj skoszone 11ha. Plon dosyc pokaźny bo są dwie pryzmy, jedna 65x8 metrów i ok 2 metry wysoka, druga 35x8 metrów i tez 2 metry wysoka....

Eliot    16

Jak te wasze paski kontrolne???odżywki pomogły???potrzebne były??

Kamilek1    17

wczoraj skoszone 11ha. Plon dosyc pokaźny bo są dwie pryzmy, jedna 65x8 metrów i ok 2 metry wysoka, druga 35x8 metrów i tez 2 metry wysoka....

jaka miales srednia wysokosc kuurydze ze az tyle masy?  tez mam ok 10,5ha do koszenia i mysle by dac to w jedna pryzme i mysalem ze wyjdzie gdzies na tyle co twoja ta jedna wieksza wysokosc mojej kukurydzy to 2,5-3m

zkordalski    83
Napisano (edytowany)

Kukurydza w pryzmie plon petarda odżywki zrobiły swoje 8 ha kukurydzy plon to dwie pryzmy 80na 8 i 70na 8 koleś co Kosił aby wkurwiony bo mówi że tatkiej jesCze nie Kosił z jednego kawałka co policzylem Niemcy to było 15 z 1.5 ha szok kukurydza aż żółta od ziarna wozili na 3 zestawy i kosili to cały dzień do tej pory nie dowierzam na taki plon...zresztą każdy kto był gnieść. Na przyszły rok te same odmiany !

Edytowano przez zkordalski

Thomas2135    1211

Od razu zamów taką samą ilość deszczu. Te odmiany w tym roku miały najmniejsze znaczenie.

zkordalski    83

Miedzą w miedze u sąsiada i dalej marnota w porównaniu do tej co miałem a więc jednak nie tylko deszcz a nawożenie i odmiany co lepsze byłem teraz m polu prawie 0% strat przez dziki zawsze jak miałem kukurydzę zawsze na tym samym polu Straty szaczowane na 20-30 % więc nie dość ze plon rewelacja to dziki jej nie lubią a mi smakowała była słodka. Teraz niech się ukisi i do analizy dam .

pedro2    349

Ma się też od odmiany, u mnie zaczynał nie spuscil reszty ziarna dookoła jest jakaś pokraczna drugi przejazd pół metra albo i więcej wyższa.
Ziarno już się nadaje ale cala zielona tylko dwa listki od spodu podsycha co robić? Dziki jak się wwala to będzie płacz, omacnica też nie próżnuje chociaż jest mało w tym roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji