Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Murphys    4

Potwierdzam mialem 1.15ha po burakach, posialem pszenice ale wymarzla, to na gleboko uprawilem kultywatorem i posialem QQ. Jest tam najgorsza a dostala najwiecej bo na pszenice rzucilem z wiosny 250kg saletry myslalem ze cos podratuje, 370kg/ha mocznika(wszedzie dawalem 300, tutaj wiecej) i 400kg/ha NPK. I jest najgorsza na buraczysku ;)

pedro2    378

To może po burakach, a nie po okopowych. Sprawdzone w praktyce na najlepszych kawałkach tylko qq i ziemniaki na przemian, ani jedno ani drugie nie różni się niczym od tych po zbożu.
Z dokarmiania nici, wieje okropnie i przepaduje co chwila

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

ChiquitaB    52

Po burakach moga trzymac opryski. Ja kupilem foliq aminivigor i makro p i do tego fosforowa bo na kawalku zabraklo polidapu i bede ja fosforowa meczyl. Chociaz teraz ma ok 7 lisci i nie widac roznicy. Na razie deszcz ale pewnie do konca tyg da rade prysnac

Wiadomość z agroFakt.pl

Agaiko    0

witam dalam na kukurydze pod korzen 200KG MOCZNIKA 200kg soli i w rozsiewacz 200 kg fosforan amonu jak myslicie starczy azotu czy sypnac teraz poglownie azot ,a jak to po ile ,acha kukurydza po kukurydzy pozdrawiam

pedro2    378

Mikrochelat zn15 z intermagu 150g/kg stosował ktoś? Od 0.25-1kg/ha przy niskiej wilgotności powietrza nie przekraczać stężenia 0.15% więc ile dać 1 kg nie zaszkodzi?
Ok 330l/ha wychodzi

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

solek01    32

czy stosuje  ktoś Tytanit w kukurydzy? ma ktoś własne dośwaidczenia z tym specyfikiem? chodzi mi czy widać wzrost plonowania?

damianzetor9540    1289

Ja kiedyś stosowałem, ale w mieszance z innymi mikroelementami, ale nie zostawiałem próby kontrolnej także nie wiem. W tym roku nie pryskałem nim.

Edytowano przez damianzetor9540

wujo_usiu    0

Witam . Mam zamiar prysnąć kukurydzę mocznikiem , siarczanem magnezu , borem z firmy caldena  i mikroelementami z firmy polsil (

• Fe - 2,0%
  • Mn - 6,0%
  • Cu - 1,5%
  • Zn - 5,0%
  • Mo - 0,2%
  • B - 0,5%)

. Czy mogę to mieszać wszystko razem , jeśli tak to w jakich proporcjach ?

mx_racer    9

Witam mam zamiar jutro pryskac kukurydzę odżywką, mam równiez kupiony mocznik który mam zamiar rozsiać rozsiewaczem pogodnie 100kg/ha. Moje pytanie czy jeśli oprysksm kukurydze odżywką w sobote to czy w poniedziałek moge siać mocznik czy musiałbym iles dni odczekać? Nie mogę tez za długo zwlekać bo za pare dni wjazd w tą kukurydzę będzie niemożliwy.

Murphys    4

10kg/ha mocznika

10kg/ha siarczanu

1l/ha boru

A te mikroelementy slabe, taniej by ci wyszlo kupic osobno  ;) Ale jak kupiles to wlej tyle co etykieta nakazuje

KlakacZ    16

a jak masz napisane na etykietce odżywki, jaki okres musi upłynąć? o ile to napisane jest

janczar810    252

Aktualnie samo rozsianie mocznika jest ryzykowne.
Dlaczego. Kuku ma już utworzone spore leje w które bedzie dostawać sie nawóz, bedzie w nich zalega ł i pali rośline. Ja bym na twoim miejscu kupił jeszcze siarczan magnezu jakis dodatego typu cynk bor i to opruskac w odstepach max 7 dni a najlepiej ok 5dni odstepu.
Mocznik 7_10% max lepiej daj mniej jak kuku spore.
Siarcznu magnezu max 5%
Cynkobor 2kg/ha

himen    8

U mnie właśnie przypaliło kukurydze po pogłównym rozrzuceniu mocznika

Paweł

mx_racer    9

Siałem mocznik juz pogłownie rozsiewaczem pare lat i nic się nie działo. Chodzi mi tylko czy moge ją oprysksc i za dzien rozsiac mocznik?

Murphys    4

mx_racer ja bym odpuscil mocznik poglownie sieja ludzie jak QQ ma 6-7 lisci. A samo pryskanie mocznikiem niewiele da, doloz boru(ladnie ci zawioze kolbe do konca), cynku no i siarczanu.

damianzetor9540    1289

Chłop pyta się czy może najpierw dolistnym a później rozsiać pogłównie a Wy mu piszecie całkiem nie na temat... 

Możesz opryskać, i na następny dzień nawóz. Jakbyś jeszcze napisał co to za odżywka, ile jej dajesz i jaka duża jest qq to całkiem fajnie by było. 

Murphys    4

Chyba lepiej rzucic nawoz a potem prysnac :D Zawsze to jakas szansa ze spadnie pare kropel na nawoz.

damianzetor9540    1289

Spadnie pare kropel, nawóz rozpuści i popali qq. Niezbyt mądre. :P Teraz qq za duża ale jak chce siać to niech sieje, kto mu zabroni, ale ja to bym posiał i modlił się wtedy o konkretny deszcz. :) 

mx_racer    9

Siałem sam mocznik bez odzywek tak juz 2-3 lata i nic dla kukurydzy nie było, rolnicy u mnie w wiosce tez tak sieją. Kukurydza ma 7-8 lisci. Odzywka fosforowa z mikroelementami + siarczan magnezu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam