Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nocoty    0

Hej. Czy 50m3 gnojowicy 120kg mocznika, 250kg polifoski 8 pod korzeń i 100kg fosforanu amonu w dozownik to dobre nawożenie? Czy działka na ktorej jest rżysko po poplonie trzeba przeorać czy wystarczy zruszenie górnej warstwy agregatem na 10-12cm? Działka była wałowana i świetnie trzyma wilgoć.

wujo_usiu    0
Napisano (edytowany)

Witam . Mam małe pytanko , a mianowicie : mam nie gnojone pola od 3 lat , są oczywiście już uprawione czy jeżeli dam 250 kg mocznika , 250 kg soli i 250kg polidapu na 1 h to nie będzie to za mało pod kukurydze na kiszonkę ?

Edytowano przez wujo_usiu

Murphys    4

Paramonov mi na jedna dzialke braklo mocznik, a mialem pod domem saletre wysialem okolo 300kg/ha przejechalem agregatem i kukurydza byla podobna jak na moczniku ;) Wiec dorzuc z 200kg mocznika i bedzie git

Wiadomość z agroFakt.pl

zimrex    2

czy stosujecie nawóz pod siew kukurydzy na kiszonkę jeśli tak to jaki i w jakiej dawce na 1ha z góry dzięki za odp. pozdro.

qazz    0

Sieje pierwszy raz kukurydze na ziarno i potrzebuje pomocy.Jakie nawozy pod kukurydze i do siewnika i w jakiej ilosci?Z gory dzieki.

wujo_usiu    0

Ja stosuje 200-250 kg soli , tyle samo mocznika  i do siewnika 200 fosforanu amonu (polidap) , jak ktoś ma pieniądze to polecam również mikroelementy , chociaż mocznik można rozłożyć i dać przed siewnie 150 a potem resztę dosypać . Pozdrawiam

Daaniel766    1

Panowie, proszę o szybką pomoc. Co lepiej dać pod kukurydzę żeby wyszło taniej i najlepiej. Pole 5ha, połowa była gnojona skromnie na jesieni obornikiem bydlecym a druga połowa taka sama dawka na wiosnę. Planowalem dać mocznik 150kg, sól 150 kg i w podsiewacz 100 kg polidapu. A może lepiej mocznika rozsiac 100/150 kg i w podsiewacz 200 kg polifoski 6. I tu rodzi się następne pytanie czy taka dawka w podsiewacz nie będzie za duża i nie popali kukurydzy. Co o tym sądzicie? Wiadomo jak teraz jest w tym naszym interesie pod chmurką także trzeba liczyć każda zlotowke. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

20CBR12    48

Panowie, proszę o szybką pomoc. Co lepiej dać pod kukurydzę żeby wyszło taniej i najlepiej. Pole 5ha, połowa była gnojona skromnie na jesieni obornikiem bydlecym a druga połowa taka sama dawka na wiosnę. Planowalem dać mocznik 150kg, sól 150 kg i w podsiewacz 100 kg polidapu. A może lepiej mocznika rozsiac 100/150 kg i w podsiewacz 200 kg polifoski 6. I tu rodzi się następne pytanie czy taka dawka w podsiewacz nie będzie za duża i nie popali kukurydzy. Co o tym sądzicie? Wiadomo jak teraz jest w tym naszym interesie pod chmurką także trzeba liczyć każda zlotowke. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Daj zamiast 100 to 150 kg polidapu w podsiewacz a reszta będzie ok przy założeniu że masz średnio zawartość pk w glebie

Robroy    5

U mnie będzie lecieć 160-180 kg Polifoski 6 i 100 kg soli. powinno styknąć. ;)

Eliot    16

Każdy pyta ile dać tego czy tamtego.OK ale czemu nikt nie pyta o wapno czy krede,odpowiednie ph to podstawa uprawy kukurydzy.

PRIMO    177

U mnie wapno węglanowo-magnezowe poszło w 2015 na jesieni w ilości ok. 1,5 T/ha

ukaszProcho    22

Ja co roku staram się dawać po 500 kg/ha wapna jurajskiego. Dość fajne efekty ale i tak tańsze jest wapno z siewierza i zastanawiam się czy godnie stosować co 2-3 lata

damianzetor9540    1260
Napisano (edytowany)

Ja na jesieni dałem z Siewierza, po 5 t na ha, pola nigdy nie widziały wapna i wyniki przyszły to od 4,5-5,7 pH, a ziemia raczej lekka i bardzo lekka. Za rok znów badania zrobię i zobaczę czy coś podskoczyło. 

Edytowano przez damianzetor9540

ChiquitaB    48

Sluchajcie ja mam taki dylemat poniewaz na niecale 0.5ha zabraklo nawozu w podsiewaczu ( dawalem DAP) i pytanko dac poglownie teraz czy czekac i pryskac kilka razy poglownie takim nawozem ktory zawiera 500g/l fosforu?

PawelKtm525    26

Witam dawał ktos rsm na kukurydzę? jesli tak to jak stosowaliscie wezami czy normalnymi końcówkami do rsm ? Myslalem zeby go rozlac pojedynczymi wężami ale czy to nie bedzie za daleko od roslin?

rok temu troche pogłownie rozsypałem polidapu bo zostało jeszcze to efekt taki był ze deszczu sporo było a polidap w lipcu lezał jeszcze ;P 

damianzetor9540    1260

To lepiej nie dać i patrzeć jak nie rośnie? Dobre i to jak pogłównie.
Sieje polidap po łąkach i jakoś po 4 tyg śladu nie ma po nim a na trawie efekt widać. ;)

krzysztofz14    14

Sąsiad zasiał kukurydzę i w podwiewacz dał nawóż granulowany.Są to białe granulki i rozsypują się jak wapno.Co to może być?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się