Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

adrian    15

Mi zalecane 5l na ha i też wszystko ok a sprawdzałem ziemnikiem kilka dni przed okrzykiem i klika dni po oprysku:)

soltys48    315

Na jaką głębokość po zimowej orce uprawiać do siewu? Agregatem zrobię na jakieś 7-8cm to chyba za płytko? Kultywator na szerokim zębie na te 12cm spokojnie pójdzie tylko pytanie czy nawóz wtedy nie pójdzie za głęboko? Teraz brona i niech leży, ok 10 kwietnia sól na wierzch i pod koniec kilka dni przed siewem fosfor i azot więc kultywator przed nawozem i potem agregat? Trochę głupio i niepotrzebne przesuszanie, problem w tym że za kultywatorem zostaną rowy nie mam wałka co można by z tyłu uczepic? Kolega dwuteownik 16 zapina na łańcuchy :D

ja  już zrobiłem tylko włóką łąkową i czeka do końca kwietnia wtedy dopiero agregat i to płytko

Panowie sol potsowa prawie 1,5 msc przed siewem mozna wysiac czy lepiej troche jeszcze sie wstrzymac z tym?

sól już posiałem i po tym włóka,znajomi sieją jesienią pod pług

Jaki efekt był po tym dursbanie??

po 3 litrach było ok

emil902    0

Kukurydze bede sial po zycie na gps, sol potasowa wysieje w dniu siewu kukurydzy, tak bedzie dobrze?

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo9939    3

Zależy jaka dawka tej soli bo pasowało by żeby zdążyło wypłukać chlorki, przy 100 kg w podsiewacz nic złego się nie dzieje.

pedro2    342

Czyli te 7-8cm wystarczy? Tak jak mówię ziemia 'tlusta" beton, na brony musiałem felgi rzucić bo ledwie rysowały. Ja sól sieje bez przykrywania ma to jakieś znaczenie?

damianzbr    977

Przemo czyli mówisz że 100kg soli w podsiewacz nie uszkadza kukurydzy? Dobrze wiedzieć.

Pedro, sól możesz siać bez przykrycia. W tym roku mokro, ale w tamtym sól wysiałem chyba jeszcze w marcu i tak leżała do siewu kukurydzy. Na drugi dzień nie było znaku po soli. Tzn. korn kali ale to to samo tylko inne zawartości.

emil902    0

Zależy jaka dawka tej soli bo pasowało by żeby zdążyło wypłukać chlorki, przy 100 kg w podsiewacz nic złego się nie dzieje.

ja nie bede dawal w podsiewacz tylko siewnikiem do nawozu 250kg/ha

8Seba8    3
Napisano (edytowany)

ja w tym roku pierwszy raz bede sial kuku i dam 220kg/ha polifoska6 + 165kg/ha soli potasowej i jakies 1-2 tygodni przed sewiem 220kg/ha mocznika a w podsiewacz pojdzie 100-150kg/ha polidapu  a poniej  100kg/ha moczniku poglownie . Nawozy juz w domu wiec nie zmienie dawek:)

Edytowano przez 8Seba8

Lesiu19911    16

Wczoraj wysiana sol potasowa w dawce 250kg a dzisiaj zamieszane z ziemia kultywatorem z wloka. W weekand ma padac deszcz wiec zaklepie fajnie ziemie zminimalizuje to parowanie wody i pole czeka na  RSM i uprawe przedsiewna.

lukasz121515    10

Przemo czyli mówisz że 100kg soli w podsiewacz nie uszkadza kukurydzy? Dobrze wiedzieć.

Pedro, sól możesz siać bez przykrycia. W tym roku mokro, ale w tamtym sól wysiałem chyba jeszcze w marcu i tak leżała do siewu kukurydzy. Na drugi dzień nie było znaku po soli. Tzn. korn kali ale to to samo tylko inne zawartości.

Ile sypałeś tego korn kali?

Arek    113

A jaki jest sens dawać sól w podsiewacz ?

przemo9939    3

Takie nawozenie daje dobre wyniki bo mieszasz tą sól z polidapem. Niby nie trzeba dawać w podsewacz potasu bo jest on ruchliwy w glebie.

Eliot    16

Polidap w podsiewacz i to jest rozwiązanie optymalne po co kombinować i wymyslać jakieś kombinacje nawozowe ???

radek151    1

Panowie co sądzicie o zastosowaniu przedsiewnie Yara Bela Extran 27 zamiast mocznika?

20CBR12    48

Panowie ile można rozlać gnojowicy na V-VI klasie pod kukurydzę na ziarno?

Bartek72511    41

u ubiegłym roku pryskałem w dawce 3l/ha i robal kaput

ile czasu przed siewem pryskałeś? i od razu mieszałeś agregatem ?

20CBR12    48

Też mam w tym roku kilka łąk które będą przerobione na pole z kuku- no i też się zastanawiam kiedy jechać dursbanem i czy w ogóle...

pawlak2507    6

Panowie ile można rozlać gnojowicy na V-VI klasie pod kukurydzę na ziarno?

Ile masz tyle lej a tak przepisowo to nie więcej niż 45 tys litrów

bobienko    140
Napisano (edytowany)

ile czasu przed siewem pryskałeś? i od razu mieszałeś agregatem ?

pryskane w nocy i od razu agregat,siane następnego dnia przed poludniem

miało byc inaczej ale zadzwonił ze rano siać przyjeżdża to trzeba bylo tak

Edytowano przez bobienko

ChiquitaB    48

Ja dopiero sól zamówiłem bo nie mieli a cena 1400 brutto to się zdziwiłem że tak tanio. Ja sól planuje początek kwietnia i będzie leżała i czekała na mocznik kilka dni przed siewem. W zeszłym roku też nie mieszalem soli

szymek    0

tak czytam czytam i dalej nie wiem co zrobić, oótż na jesień nie udało się zaorać teraz ma iść obornik jakieś 30ton na ha i orać to czy agregatem talerzowym zrobić? drugie pytanie nawożenie ma być 200kg polifoski 6 200kg soli 200kg mocznika  plus ten obornik i dawać coś w podsiewacz?

lukasz121515    10

Jak rozwieziesz obornik to zrób głęboką orkę, rozsiej to co napisałeś i powinno być git. Ja w tamtym roku na 0,5ha dałem 20t obornika 100kg polifoski 6, nie całe 70kg soli, około 35kg saletry i około 40kg mocznika (sypałem to co mi zostało) później pogłównie 70kg mocznika i ze 2 razy dolistnie i to było trochę za dużo bo się zaczeła zwijać, a kolor chyba nie muszę pisać jaki miała. Odmiana vitras wysokość w żniwa 2,9 później już nie mierzyłem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się