Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zkordalski    82

W naszej miejscowości jest obszarowiec coś koło 2000ha. Sieje sama qq  wiadomo u nas ma tylko cześć tego coś koło 300 ha . Trafia się ziemia 1-2 klasa (wszystko wywapnował kilka ,razy pomiot kurzy do tego w podsiewacz polifoska idzie i rsm jakie dawki nie wiem ) z jednego kawałka 1.4ha ukosili 28 ton qq to był ich rekord i naj lepszy wynik na wszystkich działkach

AleksanderX    104

ale jak wilgotność podejrzewam że 50 % to żadna rewelacja no i jeszcze pewnie micno zanieczyszczona

Edytowano przez AleksanderX

Wiadomość z agroFakt.pl

zkordalski    82

w granicach 30 % mają qq od zawsze wiec tną ja pewnie jak jej wilgotnośc jest nioska tak mi się wydaje nie bez przyczyny mają tyle ha qq i 3 kombajny i uprawiaja tylko to

Samcio    4

A ja w tym roku chce na jednej działce chce zastosować dość duże na wozenie przynajmniej tak mi się wydaje. działka 2,2 ha .Po zniwach rozsiane wapno weglanowo magnezowe 33%wapna 19% magnezu dawka 5t/ha wiosna planuje rozsiac 400 kg kredy granulowanej/ha 300kg/ha Soli potasowej , 400kg/ha moczniku ( zastanawiam sie czy mocznik dac caly pod agredat czy podzielic i z 150 kg rozsiac poglownie. A w Podsiewacz 220kg/ha polidapu. Później opryska cynkiem+miedź+jakaś odżywka . Klasa ziemi 3-4 . Co sądzicie o takim nałożeniu?

Edytowano przez Samcio

Samcio    4

13 mokrej . bo będę sprzedawał w przwdiale 35-40% wilgotności na ccm a będę miał płacone jak za 30%

Mikruss    57

Skorp dales wapno to po co na wiosne jeszcze krede?
Mocznika faktycznie duzawo.
Ja w tym roku chyba dam pod korzen saletre a poglownie rsm.

Tomek90    191

Ponad 220N w nawozach mineralnych + to co uwolni słoma + zawartośc N w glebie. To że masz takie potrzeby pokarmowe nie znaczy że masz tyle aplikować od siebie. 

master20002    151

U siebie w tym roku dałem 500 kg polifoski tytan, 200 kg soli i ok 300 kg azotu w czystym składniku w postaci RSM i co? 10 ton z ha przy wilgotności ok 22%...

20CBR12    48

Sial ktoś kukurydzę Meteoryt fao 230-240 zamówiłem na próbę na kilka ha w badaniach wypadła pięknie ale czy rzeczywiście ma taki potencjał na lekkich glebach?

Mateusz1q    24

U siebie w tym roku dałem 500 kg polifoski tytan, 200 kg soli i ok 300 kg azotu w czystym składniku w postaci RSM i co? 10 ton z ha przy wilgotności ok 22%...

Zbadaj sobie pH ;)

master20002    151

Ph 5,5-6 i wapnowane przed kukurydzą węglanem ok 5 ton ha, więc chyba nie najgorsze... Słoma po pszenicy która dała nieco ponad 8 ton zaorana, 2 razy jechałem w nią z odżywkami, borem, cynkiem, siarczanem itp.

Samcio    4

U mnie najlepiej plonują kukurydze z pioneera. i w tym sezonie tez będę sial tylko zastanawiam się jeszcze nad odmiana

zkordalski    82

Musisz zmienić odmianę  tu na polskich odmianach wyciskają po 14 ton z ha ale wilgotność 30 % i nawożenie zapewne mniejsze

20CBR12    48

W tym roku też miałem kuku z RAGT ale odmiana Jogger- fao 240 na VI klasie przy nawożeniu 50% tego co u Ciebie oddała średnio 11,2tony z ha

AleksanderX    104

zmniejsz dawki nawozow a plony ci wzrosną bo chyba ja przekarmiłeś i zachorowala z tego powodu więc plon miałeś nizszy jak u innych co sypią połowe co ty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się