Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

damianzbr    976

Ja dałem 150 kg polidapu, 150 kg mocznika przed siewem i miałem jeszcze zakupione 150kg mocznika po siewie. Jednak po siewie zdążyłem dać tylko na połowę upraw kukurydzy, później przyszła susza i nie było sensu dawać na drugą połowę.

i tam gdzie poszło 150kg mocznika oraz tam gdzie poszło 300kg mocznika nie było różnicy. A pole to samo i odmiana i termin siewu.

W tym roku ograniczam azot.

damianzbr    976

W wilgotności to nie powiem bo nie kosiłem tego na raz, tylko przez miesiąc. W plonie suchym nie było różnicy, bo mam wszystko policzone, kombajn posiada wagę i podaje mi plon suchy.

Z resztą od połowy sierpnia do końca września była susza i kukurydza uschła na pniu przed końcem września miała max 24% wilgotności a później przyszły deszcze i mimo to że kukurydza nie była już zielona wilgotność rosła.

Wiadomość z agroFakt.pl

20CBR12    48

A czy N był dostarczony na tą działkę jeszcze w jakieś innej formie czy tylko z tego mocznika- dopytuje bo wydaje mi się że to bardzo niska dawka i kuku powinna odczuć różnice w nawożeniu?

damianzbr    976

Mocznik 150kg/ha, z polidapu 150kg/ha x 0,18N. No i polon z strączkowych [galleryimg=613170]

ale czy ten poplon coś wprowadził N ciężko stwierdzić. Bo późno siany i mały wyrósł.

Tomek90    191

Wcześniej pisałem że miałem pasek (8 rzędów) posiane z polidapem w podsiewaczu 150kg/ha. Po drugiej stronie normalnie z mocznikiem 300kg pod agreagt. 

Ta kukurydza z samym polidapem długo nie odstawała od tej z mocznikiem. Także coś w tym może być. 

mk9422    96

Ta kukurydza z samym polidapem długo nie odstawała od tej z mocznikiem. Także coś w tym może być. 

długo to znaczy? były jakieś różnice na koniec?

pedro2    342

Kolega wcale nie sieje azotu, tylko mocznik 10kg/ha 4x pryska i niczym qq innym nie ustępuje

mk9422    96

Kolega wcale nie sieje azotu, tylko mocznik 10kg/ha 4x pryska i niczym qq innym nie ustępuje 

na jakiej klasie ziemi? 

pedro2    342

Obornik co drugi rok 30t, qq po qq sieje ziemia mozaika IVb-VI

Tomek90    191

długo to znaczy? były jakieś różnice na koniec?

Nie pamiętam to było z 3-4 lata temu. Na koniec wiadomo że była różnica bo ten pasek nie dostał później wogóle azotu ze wzgledu na szerokość działki. Chodzi o to że w początkowych fazach kukurydza nie odstawała od tej która dostała mocznik pod agregat. 

Gdzieś czytałem w literaturze, a może ktoś tu pisał że na start dla kukurydzy wystarczy azot z polidapu. 

Mikruss    55

Ale wlasnie mocznik dany pod ahregat wolno sie rozpuszcza i jest on potrzebny w pozniejszych fazach wzrostu

pedro2    342

takie bajki to dzieciom

Spróbuj przekonasz się, ja widzę i wiem pomagalem mu w tym roku przy nawozach i uprawie pod qq bo złamał rękę Polifoske 6 300kg / ha to tyle azotu... qq na kiszonke

pedro2    342

Szkoda gadać, niech Ci będzie ładuj po 500 mocznika

PATr    238

jak ziemia w dobrej kulturze przez kilka lat jest utrzymywana to przez rok można nie zauważyć zmiany przez brak lub małą dawkę mocznika, po 2. latach czy więcej nic ci tam nie urośnie bez azotu w jakiejkolwiek formie(sztuczne czy naturalne)

pedro2    342

Nie wiem co jak jest z glebą, ale ten rok tak jak mówię sialem uprawialem jemu i wiem.

pedro2    342

Ale o co Ty się spinasz chłopak... napisałem, ze on tak sieje ja nie mam zamiaru tak robić bo tak jak ktoś pisał gleba zubożeje i nic nie będzie rosło. Daje ok 90kg N i jest ok, 1 ziemniaki na oborniku 40t. 2 qq. 3 zboże i od nowa

warchest    44
Raptus902    30

U mnie pójdzie Polifoska 6 w podsiewacz , azot pod agregat i oczywiście obornik

Edytowano przez Raptus902

bobienko    140

u mnie w tym roku pójdzie 200kg soli potasowej,przed siewem 250 kg moczniku pod agregat i w podsiewacz 180 kg polidapu,a dolistnie się zobaczy

criskp86    3

u mnie kukurydza LG 30.220 przy nawożeniu obornik 200 kg polifoski 6 dała średnio 13,7 t/ha wilg 36% a ziarnówka 32.58 na jednym kawałku który już robię 4 lata przedplon kukurydza na ziarno wapnowana była dwa razy w tym czasie nawożenie polifoska 6 400 kg/ha mocznik 250 kg/ha i odżywka jedna cynk i bor i wysokofosforowa  plon 14,2t/ha wilg 35%, a ta sama odmiana tylko pole dopiero pierwszy rok użytkowane te same nawożenie oczywiście bez wapnowania plon 10,8t/ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się