Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Huberto89    34

To co powiedział przedmówca fosfor najlepiej fosforan w podsiewacz i azot rozrzucić przed uprawą i to wszystko. Potas będziesz miał z obornika i gnojowicy.

warchest    47

panowie a co powiecie na takie nawozenie 200 kg polidapu 200 kg soli i 300 kg saletrzaku ? lub 400 kg polifoski np 4 lub 6 oraz 300 kg saletrzaku na ha ? (no i pola bez obornika tylko gorczyca byla na poplon ale zbyt tega gorczyca nie byla bo słabe wschody )

bo tu pisza co innego a wy jak sie do tego stosujecie https://nawozy.eu/wiedza/poradnik-nawozenia/kukurydza-na-ziarno.html

działnawozenie bo tu pisza zeby mniej fosforu dawac a potasu duzo co wy na to i jak wy stosujecie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    242

Na kukurydzę to mocznik lub rsm, nie dawaj żadnej saletry czy saletrzaku

warchest    47

po co saletrzaku nie ? ale ja mowie ze w ziemie saletrzak pojdzie przed siewem i pojdzie polifoska 6 po ponad 300 kg na ha

Huberto89    34

dużo tego fosforu dać? 

Dobrze jak byś znał zasobność gleby w fosfor.

Ja daję 150-200kg ha polidapu i rozsiewam 200kg mocznika, Sypię jeszcze 200kg soli z tym że jak rozworze gnojówkę i obornik to ograniczam dawkę soli.

Lesiu19911    16

Witam.Co myslicie o moim planie nawozenia qq. Przedplon 2016r kukurydza gleba V klasa areal 3ha

Przedsiewnie

330L/ha RSM 32 - 140kg N

Sol potasowa 60% 330kg -198kg K

W podsiewacz

Polidap NP (S) 18-46(5) 

200kg/ha 36kg N 92 kg P

Po wschodach 

150L/ha RSM 32 63kg N

Łacznie 239 kg N 198kg K 92 P

Murphys    4

Nie lepiej 300kg mocznika przedsiewnie? Zamiast RSM. A a tak to spoko ja na 1-3klasie. Daje 250kg yarey corn w podsiewacz, 200kg soli, 300 mocznika. I plony 12-15ton przy 28% mialem

lukbold    437

też miałem 15 ton a tylko było z 30 ton obornika, 200 soli, 120 polidapu i 120 mocznika...no i po co to wszystko? kto zarobił więcej? IV klasa.

Trafił dobry rok to każdy zebrał

Edytowano przez lukbold

simson2812    356

Panowie kuku na zimowej czy na wiosennej orce lepiej wypada?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

farmerss34    9

pierwszy raz będę siał kukurydzę ,czy fao240 wystarczy aby  po QQ zasiać pszenżyto na początku października?

PATr    242

Zależy od roku i od tego z jaką wilgotnościa dla ciebie ziarno nadaje się do koszenia

Anetka1    69

kukurydza skoszona sredni plon 12,5 tony suchej z ha  sprzedane 50  % zbioru w cenie 60 plus wat

PATr    242

kukurydza skoszona sredni plon 12,5 tony suchej z ha sprzedane 50 % zbioru w cenie 60 plus wat

U mnie więcej niż 55 plus VAT nie dostaniesz a i na to trzeba się postarać

milanreal1    290

Panowie kuku na zimowej czy na wiosennej orce lepiej wypada?

W moim regionie na piasku tylko ziębla. Chyba że gleby ciężkie, ziemne trzymające wodę to wręcz lepiej wiosenna która szybciej nagrzeje glebę.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

simson2812    356

Lepszy start na wiosennej z początku bo ziemia wygrzana?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

karol19920    12

Być może. Miałem kiedyś QQ na jednym kawałku i na połowie była na wiosennej a na połowie na zimowej. Zdecydowanie wygrała na wiosennej.

simson2812    356

A na jakiej glebie? Mam chęci zaorać 0.5ha w zimę jak pogoda pozwoli bo na środku jest 2,3 klasa ale bardzo ciężka w uprawie i liczę że po zimowej to 2 razy agregatem i gotowe bo na wiosennej to ciężko rozbić a ziemia jak beton się robi.

soltys48    493

włąśnie taką ziemię lepiej rozbić jak świeża orka czyli wiosną zaraz po orce agregat i ok

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Lesiu19911    16

Jeszcze takie pytanie.U poprzedniego gospodarza u ktorego pracowalem stosowal na wiosne przed uprawa siewna Dursban i 300l/ha i potem wymieszanie gleby aby zabic rozne dziadostwo co siedzi w glebie. Co o tym myslicie?

soltys48    493

jeśli jest problem z drutowcem to jak najbardziej ok

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie