Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mikruss    64

U mnie na piachu od 2 do 2.5 metra i ciągle rośnie. Wiechy jeszcze nie wyrzuca. Fao 240 chyba jak pamiętam.

simson2812    356

Jejku na piachu taka ładna, u mnie sachara od początku wiosny na 3 klasie kuku ma około 1.8m a miejscami sporo mniej i widziałem już pierwszą wieche jak nie popada to katastrofa będzię od 1,5 miesiaca były 3 deszcze może 4 i to tyle co powierzchu

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    64

Jutro zrobię fote bo mam za domem i muszę trochę zniszczyć gugu bo piach będę kopał na podsypke

simson2812    356

Ja też dodam jak to u mnie wygląda
Tu i tak dobrze a miejscami jest jeszcze gorzej i znacznie niższa a foto robione przed wieczorem bo w południe to masakra

post-45699-0-14667000-1467490595_thumb.jpg

Edytowano przez simson2812

damianzbr    986

Simson dzisiaj u mnie w gminie już wszystkie bez wyjątku tak wyglądają. A godz temu był burza tylko że nad żelechowem. Coś czuję że i z tego zapowiadanego deszczu na jutro nici będą. Chyba już mamy pozamiatane z kukurydzą.

simson2812    356

Już blisko mnie się błyskało miałem nawóz siać bo skoszonym owsie z trawą ale tata odradził. Zaczyna wychodzić wiecha czyli koniec chyba że ostro by popadało to jeszcze by podrosła

icek1    178

popada deszcz i będzie może nawet rok ubodzaju a propo to jest rolnictwo i trza zainwestować w deszczownie to plon kukurydzy będzie jakies 20 ton na sucho

Edytowano przez icek1

speeeder    32

popada deszcz i będzie może nawet rok ubodzaju a propo to jest rolnictwo i trza zainwestować w deszczownie to plon kukurydzy będzie jakies 20 ton na sucho

O czym ty gadasz? jakie deszczownie?

U nas w kraju już jest susza hydrologiczna nie ma już skąd wody brać, wodociągi obniżają ciśnienie w rurach a nieraz w ogóle odcinają wodę.

Przecież u nas jest już gorzej niż w Egipcie. W mediach ciągle słyszę ze szykuje się nam "piękna" pogoda dla urlopowiczów i chyba sami nie wierzą w to co mówią i przeczuwają jaka piękna katastrofa nas czeka.... Obym był złym prorokiem, ale to już nawet nie jest proroctwo, tylko nieuchronna prawda i katastrofa.

Edytowano przez speeeder

Anetka1    69

Jak troszeczkę mniej irośnie to nie będzie kleski głodu bo i tak jest nadprodukcja żywności /nic się nie stało/

AleksanderX    106

u mnie w ubiegłym roku się też zwijała ale jak popadał deszcz to się rozwinęła i dalej rosła jak by nigdy nic nie było suszy taka to wdzięczna roślina

mat22889    11

jak wiecha wychodzi to chyba jeszcze będzie rosnąć? kurde na pierwszych roślinach już się pojawia ale to z brzegu może mniej nawozu doleciało ? u nas wilgoci nie brakuje pł-zach wlkp. kuku ma średnio jakieś 2m nie mierzyłem ale mnie już nie widać a mam 193cm

fireseba    101

post-53011-0-19086600-1467538388_thumb.jpg

nie pada od marca, w połowie czerwca spadło 40l po czym już wszystko wyparowała. Co doradzić dla sąsiada? Czym ją dokarmić?

post-53011-0-49038700-1467538485_thumb.jpg

zdjęcia robione wczoraj 14.00 przy temperaturze 35C i wilgotności <10%.

nightmare    81

dzis troche popaduje,moze nie bedzie zle, na fragmencie pola gdzie jest zolty piasek subito pomomo ze pozwijane to nadal zielone, ulan i witras bocznie liscie przyschniete, ale po deszczu powinna ruszyc, w miejscu gdzie nizszy grunt roznicy pomiedzy tymi odmianami za bardzo nie widac, wiechy tez nie widac,, w najwyzszych miejscach do 2.5 m. 

mat22889    11

attachicon.gifWIN_20160702_141330.JPG

nie pada od marca, w połowie czerwca spadło 40l po czym już wszystko wyparowała. Co doradzić dla sąsiada? Czym ją dokarmić?

attachicon.gifWIN_20160702_140726.JPG

zdjęcia robione wczoraj 14.00 przy temperaturze 35C i wilgotności <10%.

tylko taniec deszczu pomoże tej kukurydzy....

a tak na serio to ale masakra ;/ współczuję. Ale czemu taka różnica między tymi kuku? skoro sąsiad to chyba podobne opady były? agrotechnika? nawożenie inne?

AleksanderX    106

przecie pisze że ta pierwsza to zdjecie z połowy czerwca a potem deszcz i obecnie taka wielka wdzięczna roslina na dzszcz

fireseba    101

tylko taniec deszczu pomoże tej kukurydzy....

a tak na serio to ale masakra ;/ współczuję. Ale czemu taka różnica między tymi kuku? skoro sąsiad to chyba podobne opady były? agrotechnika? nawożenie inne?

zdjęcia robione wczoraj, ja mam pier**l*** w uprawie ziemia a najbardziej kukurydzy i na 4 klasie rośnie jak rośnie. Jesienią głęboszowałem na 65cm, dałem 20t siana polałem 70m3 gnojowicy i zaorałem, na wiosnę brona, 20m3 gnojowicy 100kg soli potasowej, 130 polidapu i 100kg rms 28%. Sąsiad też daje obornik i nawozy sztuczne ale 60tką tak nie uprawi i ma co ma a raczej nie ma. Kiedyś każdy jak zasiał to urosło lecz czasy się zmieniają

kierowiec    18

Odmiany Witras,reduta,bosman oraz z zachodnich pioneer oraz subito z przeznaczeniem na kiszonkę. Siew 18 kwiecień. Widać różnicę pomiędzy odmianami na korzyść zachodnich, na jesieni gruber, na wiosnę obornik 40 ton/ha, 125 kg polifoski 8 w podsiewacz oraz 125 kg polifoski8 i 200 kg saletrzaku rozrzucone po polu, 500 kg wapna granulowanego (składu nie pamiętam) kukurydza w monokulturze, klasa ziemi 3/4. odżywianie dwukrotne odżywką potasową oraz mocznikiem, ogólnie słaby start na polskich odmianach teraz już się wyrównują, kukurydza ciemna zielona jedna z ładniejszych od wielu lat północne Mazowsze. (uprawiane c360) ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji