Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilrudy    7

No tak. Śledzę pogodę ale pewnie te opady które może wystąpią będą za małe. Poczekam zobacze co sie będzie dalej z nią działo, narazie noce są bardzo zimne.

Odżywki  mam to jak się ociepli  ruszam

Wiadomość z agroFakt.pl

U mnie kukurydza jest po kolana i niewiem czy nej dawac jeszcze cos dolistnie czy nie ? Byly dwa przejazdy fosfor i sirczan magnezu i bor cynk z mikro.doglebowo poszlo 200 kg mocznika i pogłownie 100 kg mocznika .dodam ze jest sucho i zastanawiam się. Nad potasem dolostnie plus mocznik i siarczan magnezu.

kamilrudy    7

Takie pytanko. Co lepsze DrGreen start NP 12/60  600 g/kg     czy Growon Intermag NP 5/35 + bor cynk  500 g/litr

Chodzi mi który lepiej sie przyswaja jakieś doświadczenia.

PawelWlkp    333

Czy mocznik pogłównie można dać na mokre rośliny? Dziś trochę padaa jutro ma porządnie wlać i myślałem z rana posiać.

Ksawery    26

Ja raz dawalem przed deszczem. Ale na suche rośliny i nie popalilo wiec mysle ze jak dasz na mokre i popada i splucze go to chyba nie powinno przypalić..ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni..

PawelWlkp    333

Dzięki, tak zrobie zaraz zapinam rozsiewacz i jade. Deszcz zapowiadają u mnie największy w sezonie.

20CBR12    52

Też będę dziś siać mocznik w deszczu, nigdy tak nie robiłem ale wydaje mi się że to jeszcze lepiej jak na suche, bo deszcz zaraz wszystko splucze...

simson2812    356

a podsypać pod krzak konewką to mocznik saletra czy może saletrosan bo parę rządków jest słabszych to dziadkowi bym zajęcie dał

the1mati1    45

Czy stężenie 5% mocznika jest bezpieczne dla qq w warunkach suszy, nie padało z dwa tygodnie i nie wiadomo czy będzie padać. Czy lepiej zmniejszyć stężenie? Dodatkowo będzie jeszcze sypany siarczan magnezu 4% i odzywka fosforowa.

knoro93    168

a podsypać pod krzak konewką to mocznik saletra czy może saletrosan bo parę rządków jest słabszych to dziadkowi bym zajęcie dał

W rozsądnej dawce każdy z nawozów może być ale patrz żeby dziadek za dużo nie dał i nie spalił kukurydzy

simson2812    356

Czyli ile na ha żeby wyszło? Narazie susza ale nadają deszcz to jak by podsypał przed deszczem to nie powinno zaszkodzić.

fireseba    101

Czy stężenie 5% mocznika jest bezpieczne dla qq w warunkach suszy, nie padało z dwa tygodnie i nie wiadomo czy będzie padać. Czy lepiej zmniejszyć stężenie? Dodatkowo będzie jeszcze sypany siarczan magnezu 4% i odzywka fosforowa.

U mnie nie padało dwa miesiące, nic się nie stanie o ile woda będzie ciepła, polecam zalać wodę do wiaderka w miarę ciepłą wsypac 3kg mocznika i mieszać ręką, jeśli jakiś kozak wytrzyma 10sek to stawiam piwo:P

zoxim    5

niby podstawy a pierwszy raz o tym słyszę, a trochę już poczytałem o tym i jakieś doświadczenie też mam , a w firmie w której się zaopatruje siedzą sami specjaliści kiedy się ich zapytać o nawożenie dolistne to sami do odżywki dodają siarczan magnezu :-), i tyle lat człowiek taki błąd popełnił :-o

xzibit0000    3

to prawda że siarczan magnezu zmieszany z fosforem nie przyswaja się

Tak też słyszałem, a efekty może dać sam siarczan magnezu a fosfor? hmm, może i się przyswaja ale w bardzo niewielkim stopniu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji