Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

lisek    3

Jaki powinien być minimalny odstęp między dolistnym zasilaniem kukurydzy?

fireseba    101

najefektywniej 5dni

Potas jest bardzo aktywnym pierwiastkiem więc bez problemu rozejdzie się w ziemi.

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej24871    12

Co Ty pieprzysz, jak jej już brakuje azotu to można sobie odpuścić dokarmianie. Młoda kukurydza jak ma jasne przebarwienia to zazwyczaj brak wystarczającej ilości cynku

Sam pieprzysz głupoty , od braku cynku są charakterystyczne przebarwienia (  jasny odcień )  nerwów na liściach  wzdłuż liścia , takie jakby kreski na liściach , liście nie  jest jednolite . A co byście powiedzieli  bo mam taki problem  , poszło 170 kg mocznika na ha , 284 polidapu na ha ( nareszcie nie ma fioletowych przebarwień ), i 340 kg soli potasowej na ha , orka zimowa  , jeśli nie było obornika to była gnojówka  , no i właśnie qq jest  słaba  niby rośnie ale licho  , nawóz był siany przed agregat  tóż przed siewm qq (wiem że się powinno siać wcześniej  no ale nie było czasu ) kropione adengiem  przed wschodowo  , zaraz jak zjechałem siewnikiem  to wjechałem pryskaczem , qq jest jasno zielona  ...... ( trzeba było wcześniej azot wysiać ???) I jak by tego było mało   to jeszcze zachwaszczenie wtórne poszło  i chwastnica i cała reszta dwu liściennych  ( niska dawka środka to nie to  bo na jednej działce jak w nocy kropiłem to się chyba zawór troszke zawiesił i za mało wykropiłem i mimo to pole jest czyściutkie a gdzie indziej gdzie mimo dobrej dawki pole zawalone chwastami oczywiście chwastów nie było zachwaszczenie wtórne poszło ) dzisiaj skropiłem maistrem  i reszte starym merlinem  co się walał od lat hehe

Edytowano przez Andrzej24871

Andrzej24871    12

5 jeśli jest słaba  a tak to więcej bo są miejsca gdzie  jest naprawde ładna 8 liści więcej  prawie rządki zakrywa ( na uwrociu  na jednej działce na wiosne orałem  tam jest najładniejsza , pewnie ziemia dzięki orce szybciej temp nabrała , ale tam widać że odcień zieleni  jest ciemny i idzie jak rakieta a miejscami to jak bym  sam nawozu nie siał to bym podejrzliwie na siewce patrzył :P , cała wieś  w przeciągu 2 dni qq zasiała  ze wzgledu na dziki ....  i tak mi wybrały , i jeden kolo ma piękną a u mnie taka jakaś marna  bledsza i mniejsza choć w raz sialiśmy 

speeeder    32

Myślę ze to kwestia czasu żeby przynajmniej dorównała do pozostałych, jeśli tylko trochę wilgoci dostanie.

AleksanderX    106

u mnie jest ładna a tam u sąsiada tez bardzo ładna i u innych te z ładna a u jednego mniej łana z kolei u następnego jakaś fioletowo brazowa ale ogólnie jest dobrze

rafal9999    0

U mnie bardzo dobrze się spisuje odmiana Robleto z Osevy. Już praktycznie rzędy zakrywa, mimo że nawożenia jakiegoś rewelacyjnego nie dostała. Nie ma co ukrywać deszczu w przeciwieństwie do ubiegłego roku jak na razie nie brakuje :)

simson2812    356

U mnie sachara z dolistnym się wstrzymuje licząc że popada jak narazie najleliej jakaś czeska odmiana kupiona u handlarza a z syngenty jest znacznie gorsza zobaczymy co będzie za jakiś czas
U mnie sachara z dolistnym się wstrzymuje licząc że popada jak narazie najleliej jakaś czeska odmiana kupiona u handlarza a z syngenty jest znacznie gorsza zobaczymy co będzie za jakiś czas

agrolublin    29

Co z tego że coś pada po 1-2 l skoro na IV klasie wogóle go nie widać a kukurydza nie chce rosnąć bo sucho aż ziemia pęka

soltys48    344

dziś ostatni przejazd mieszaniną

-300l wody

-25 kg mocznika

-12,5 kg siarczanu 7 wodnego

-ok 4 l Fostar z intermagu( http://intermag.pl/n.../produkt/fostar )

-ok 4l Kalprim z intermagu( http://intermag.pl/n...produkt/kalprim )

-0,4 l Tytanit z intermagu( http://intermag.pl/n...produkt/tytanit )

ja mam fostar już kupiony i zastanawiam się czy coś jeszcze trzeba jej dać ten tytanit warty stosowania?

W pierwszym zabiegu celowo  jedną ścieżkę opryskałem bez tytanitu i widać różnicę-po tygodniu tam gdzie było opryskane z tytanitem kukurydza jest większa i ciemniejsza, między innymi dlatego dziś zwiększyłem jego dawkę z 0,25 do 0,4

Hubert21    9

A co sądzicie o o odżywkach z ekoplonu chodzi mi o maximusa extra P do tego Mono cynk i maxibor

robi57362    56

czy bardzo ucierpi moja kukurydza jak ma delikatne przebarwienia (brak fosforu) nie chce mi się pryskac bo klin jak holera i sporo zniszcze . pod korzeń poszło ok 250 kg polifoski i obornik a azot twoja droga

pedro2    349

Maximus jest drogi, ale dobry ja tylko maxiusa stosuje, extra P, PK i NPK zależy czego brakuje, w qq i ziemniakach efekt widać po kilku dniach. W tym roku pierwszy raz poszła max dawka 5kg/ha na qqqq jutro jadę na przegląd.

Edytowano przez pedro2

bobienko    144

u nas kto późno siał to i odżywki nie pomagają,sucho jak w popielnicy,dawno takiej różnorodności na polach qq nie bylo,od za***istych do dziadostwa

agrolublin    29

U mnie to samo.Sam sialem od 2 do 7 maja to tylko te z 7 przetrwały jeszcze bo te co wcześniej siane to słabe trochę ale nie ma tragedii.Gorzej jest tylko na glinach gdzie qq ma 7-10 cm

AleksanderX    106

u nas rośnie dobze jest zielana i ma wigur ale 50 km dalej marnie

Edytowano przez AleksanderX

Ksawery    26

U mnie chlodow nie bylo ale kukurydza marnieje z każdym dniem. Susza straszna i nie zapowiada sie poprawa, ziemia spekała, kukurydza w gorszych miejscach sie zwija jak szczypior..

kamilrudy    7

Witam panowie. Mam taki problem, qq na jednym kawałku jest super wysoka a na innym malutka i nie chce coś za bardzo rosnąć. To dzierżawa świeża więc kombinuje aby wysiać pogłównie kredy granulowanej. Jak myślicie pomoże coś?. QQ ma fioletowe końce liści 

lukbold    411

a skąd ktoś ma wiedzieć jakie tam masz pH i czy coś kreda pomoże? teraz to tylko fosforem dolistnie jechać

damianzbr    987

Jak by padało przez miesiąc codziennie rzęsistym deszczem to by coś dało to wapno. A teraz w tą suszę to jaki nawóz ci się przemieści w dół? Żaden.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji