Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1302

Z moją też zaczynają się problemy. W piątek opryskałem maistrem. Dzisiaj widzę, że kukurydza mocno pojaśniała i ma jasne paski na liściach. Nie wiem czy to po oprysku czy na prawdę już niedobory. Siana na oborniku w podsiewacz yara corn. W zeszłym roku nie miałem problemu na tej działce. Ile dni po oprysku można wjechać z dokarmianiem dolistnym? Potem sprawdzę, ale na pierwszy rzut oka wygląda na niedobór magnezu lub cynku.

rafal9999    0

Dr Green Kukurydza, w 1kg nawozu:

Bor – 5,0 g,
Miedź – 2,0 g,
Mangan – 70,0 g,
Żelazo – 60,0 g,
Cynk – 80,0 g,
Molibden – 0,5g, 

Chcę dać tego ok 2-3kg/ha, do tego dodać 3% siarczan magnezu siedmiowodnego, 3% mocznika. Pytanie brzmi czy mogę dorzucić do tego Tytanit 0,2l/ha i odżywkę potasową Plonvit Kali, czy lepiej zostawić je na drugą dawkę? Mam też mikrovit cynk, ale myślę odłożyć go na przyszły rok bo kukurydza w fazie 7 liści, a powyższa odżywka zawiera cynk.  Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne porady jakie rozwiązanie było by lepsze.

szymek    2

ja połączyłem maistra z siarczanem magnezu i rsm i przypaliłem kukurydzę:/ za bardzo namieszałem wieczorem zrobię fotki jak to wygląda ale nie za ciekawie

piorek34    4

Agravita Velvet NPK 13-30-13 + magnez, siarka, bor, miedź, żelazo, magnan, molibden, cynk. Może takie coś być?

pedro2    378

Koledzy w fazie 3 liści przymroziło mi delikatnie qq na lepszej glebie (na słabszej nie zauważyłem, 9 listek aktualnie), od tamtej pory nie ma już takiego wigoru, aczkolwiek tragedii nie ma 6-7 liści, delikatne braki fosforu widać miejscami. Co jej dać? Myślałem o maximusie extra P dawka 5 kg/ha żeby już nie poprawiać, czy lepiej 3 kg i obserwować? Mocznik i siarczan po 15 kg... Druga sprawa na najbliższe 2 doby nadają ochłodzenie, w nocy nawet poniżej 5st czy przy takiej temp odżywka zadziała prawidłowo?

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

soltys48    496

Z moją też zaczynają się problemy. W piątek opryskałem maistrem. Dzisiaj widzę, że kukurydza mocno pojaśniała i ma jasne paski na liściach. Nie wiem czy to po oprysku czy na prawdę już niedobory. Siana na oborniku w podsiewacz yara corn. W zeszłym roku nie miałem problemu na tej działce. Ile dni po oprysku można wjechać z dokarmianiem dolistnym? Potem sprawdzę, ale na pierwszy rzut oka wygląda na niedobór magnezu lub cynku.

Dokarmić możesz na drugi dzień tak aby tylko chwasty przestały ją pobierać, tylko uważaj z dawkami

ja połączyłem maistra z siarczanem magnezu i rsm i przypaliłem kukurydzę:/ za bardzo namieszałem wieczorem zrobię fotki jak to wygląda ale nie za ciekawie

Ludzie czy Wy jesteście istotami myślącymi???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

agrolublin    29

Jak się zdenerwuje to swoją qq jutro zaorze i posieje jakąś gryke czy coś.Jak to może nie rosnąć po tym wszystkim.Odżywki mocznik i nawet nie zmieniła koloru z jasnozielonego.Po takiej dawce moczniku powinna dosłownie rosnąć w oczach.Nie mówię już o tym że rośnie w szerz a nie do góry

mat22889    11

To i ja wtrące swoje kilka groszy. W zeszłym roku miałem kukurydzę po jęczmieniu jarym pryskanym pumą i chwastoksem. Jak zaczęła robić się fioletowa poszedł kristalon pomarańczowy i reszta pakietu odżywek. Zmieniła się w ciągu dwóch dni, później powtórka po dwóch tygodniach i szła ostro, aż ją susza załatwiła. Teraz mam po pszenicy ozimej pryskanej lancetem i to co na niej wychodzi to chyba działanie lancetu bo jest fioletowa, nierówna mimo że odżywki już dostała, a nawożenie sporo wyższe niż w tamtym roku. W tym tygodniu znów pojadę z odżywkami tylko czekam na więcej liści. Dodam, że po rozlaniu rsm-u trochę ma poparzone liście, ale w pszenicy miałem podobnie i przeszło. Poczekamy, zobaczymy. Narazie znów sucho zaczyna się robić.

ale powiedz kuku siejesz w uprawie bez orkowej??

knoro93    171

Jakie masz ph jak w okolicach 6 to faktycznie mozesz być wkurzony jak w okolicach 5 to Cie nie rozumiem. 
Podstawowa rzecz po co pchacie za wszelką cenę odżywki NPK w dożywianie dolistne? Toż to istna głupota. Kukurydza tych składników powinna mieć full w glebie co wam da te pare gram dolistnie? Oczywiście nie mówie o sytuacjach w których rzeczywiście występuje widoczny niedobór na liściach. Lepiej kase zainwestować w dobre mikro.

master20002    157

ale powiedz kuku siejesz w uprawie bez orkowej??

Absolutnie nie. Uprawa tradycyjna, żadna talerzówka tylko podorywka itd.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Nie wiem czy tak na drugi dzień dokarmiać. Na biostymulatory np. Asahi najlepiej dać 7-10 dni karencji po herbicydzie, bo chwasty czasami odbijają. jeżeli ktoś ma w miarę czysto to nie ma co za długo czekać jeśli nie, to najlepiej aż liście zaczną schnąć.

jacek472    16

Planuje na jutro: 200L wody/ha

-20kg mocznik

-10kg siarczan mg

-3kg green fosfo NPK 10-35-10+mikro

-Yara cynk 700 f 1L

-bor 0,5L

Może być taki mix i kolejność mieszania, a za jakieś 2 tyg

-20kg mocznik

-10kg siarczan mg

-3kg green opty NPK 19-19-19+mikro

-bor 1L

Dobry bedzie taki program dolistnego dokarmiania? Czy może cynk dać najpierw 0,7L a na drugi zabieg 0,3L?

Jak dla mnie to za bogato.

10 mocznik 10 siarczan 0,5 l cynk i 0,25 bor 

Drugi raz powtórzyć za 7 dni i trzeci raz jak zdążysz

simson2812    356

U mnie sucho jest dopiero nadają deszcze o ile popada. Kuku dostała z azotou 175kg mocznika 150 polidapu oraz 80 saletrosanu starczy jej czy sypać coś w formie granulowej? razem 128 czystego N Co do zasilania to jaka częstotliwość pryskania mocznikiem jest najlepsza

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

jacek472    16

Jak dla mnie to za bogato.

10 mocznik 10 siarczan 0,5 l cynk i 0,25 bor 

Drugi raz powtórzyć za 7 dni i trzeci raz jak zdążysz

Czyli uważasz że przypalić może? 

Piotrass    2

Witam. w tamtym roku po zniwach wzialem w dzierzawe strasznie zaniedbane pole obok mnie klasy 5 i 6 . temu kolesiowi juz nic nie roslo i ostatnii nawet nie mlocil zboza., na zime porzadnie to nagnoilem i zaoralem , wiosna powapnowalem i zasialem kuku, na polowie pola kuku jest ladna a na polowie wogole nie rosnie stoi blada i czerwona jakby wzeszla i nic nie urosla a na reszcie pola pol metra ma, jak ja poratowac?> urosnie ona cos? bo narazie to nie ma nadzieji

knoro93    171

Chcesz zapuszczone pole w rok odratowac? Trzeba było dać konkretna dawkę wapna na wiosnę i łubin zasiac a za rok znowu wapno i jakieś żyto próbować za dwa lata ziemia by już się trochę wyrobiła i wtedy probowac z qq. Tam gdzie nie rośnie brakuje składników a przede wszystkim ma niskie ph

PATr    242

Na zachwaszczonych polach najlepiej nie siać kuku przez prznajmniej dwa lata tak aby chociaż trochę doprowadzić do porządku

the1mati1    49

Mam zamiar rozrzucić jeszcze z 100kg mocznika pogłównie na qq bo jakoś straciła bo tym oprysku adengo na piąty dzień po siebie. Otóż czy czekać na deszcz czy rozsypać teraz w fazie 6-7 liści i niech sobie leży i czeka na deszcz? W takiej dawce mogę ją trochę przypalić jeśli nie będzie padać przez kilka dni?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie