Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

nightmare    81

jsli rzadki co 75 cm to masz ok 110-115 tys ziarenek na ha  , nie wiem jak na ciezkich ziemiach, ale na lekkich u mnie w okolicy wysiewaja 90-100 tys, w tym roku blizej 100 tys bo drobniejsze ziarno.

GucioJUMZ    283

Panowie coś dobrego na dzika bo kukurydza puściła kiełki a ta świnia już ryje i zbiera 

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

Rządki co 70cm według książki 120tyś nasion wszystko się okarze jak wyjdzie na wierzch

agrolublin    29

Wczoraj pierwszy raz siew testowy strip till kukurydzy na glebach klasy 4 a i b koło 25 ha zobaczymy to z tego wyjdzie a jutro końcówka też strip till ale na piaskach bardziej.

icek1    178
Napisano (edytowany)

ja już to jadłem i wróciłem do uprawy tradycyjnej no chyba że masz 1000 ha i się nie wyrabiasz

Edytowano przez icek1

agrolublin    29

Zobaczę jak wyjdzie w tym roku.Ale i tak większość obsialem tradycyjnie a tylko 40 ha na próbę

simson2812    356

Koledzy teraz nowe siewniki sieją kukurydze w 2 rzedach co 20cm i dzięki temu większa obsada na hektar a to że w 2 rzedach lepiej krąży powietrze i więcej światła jak to tacie powiedziałem to powiedział że trzeba za rok siać poznaniakiem jak 15 lat temu i będzie najlepiej :D

damianzbr    987

Wczoraj pierwszy raz siew testowy strip till kukurydzy na glebach klasy 4 a i b koło 25 ha zobaczymy to z tego wyjdzie a jutro końcówka też strip till ale na piaskach bardziej.

Jaka maszyna? Z roltexu to coś włoskie HAWE czy jakoś tak? Do mnie też miał przyjechać ale coś się nie wyrabiali a nie chciałem dłużej czekać z siewem.

konteno    1066

dokupiłem jeszcze 150kg npk8-20-30 i to z npk3x16 eksperymentalnie pójdzie w tym roku w podsiewacz , i pewnie pogłównie z mert mocznika wysieję

agrolublin    29

Nie nie to tak bardziej po sąsiedzku siane bo mój sąsiad sieje bezorkowo pszenicę co roku i trochę qq a że się zgadalismy to i ja wyprobowalem

20CBR12    52

U mnie w okolicy dalej kilku sieje poznaniakiem na kiszonki i powiem ze często nie widać żadnej różnicy

PATr    238

posiej sobie tym samym nawożeniem, uprawą ziemi, stanowiskiem itd. i wtedy można porównywać czy metoda siewu miała na to wpływ, to że sąsiad ma 8 ton kukurydzy z ha siejąc poznaniakiem i ty też masz 8 ton siejąc nowym gaspardo nie oznacza że on jakby posiał też tym gaspardo nadal miałby 8 ton...

20CBR12    52

PATr ja doskonale o tym wiem szkoda tylko że są dalej rolnicy którzy tego nie rozumieją...

Thomas2135    1212

Chwasty zasiliłeś czy piasek? Nie dość, że ekolist to barwiona woda i pomijając to, sam zabieg miał niewielką skuteczność. Pomyśl o cynku i siarce w fazie 4-6 liścia.

Thomas2135    1212

No nie mom. Jo w sobote dopiero sioł 2 ha a 4 czekają aż żyto skoszę. Trochę późno, bo się przeciągnęło przez pogodę. Miałem ciąć, ale wczoraj popadało i dopiero jutro ruszam. Może znów do soboty zdążę posiać.

nightmare    81

i tu sie mylisz, w tamtym roku bylo opryskane kilka rzadkow wlasnie w fazie drugiego liscia, opryskiwaczem recznym, oprysk nie szedl w miedzyrzedzie, tylko na rosliny, wiec chwasty nawet jak by byly to nie zostaly by zasilone, juz po ok 2 tygodniach byla widoczna znaczna roznica pomiedzy rzadkami opryskanymi a tymi nie opryskanymi, odzywka dala roslinom dobrego kopa na start,  ekolist zawiera sporo potrzebnych pierwiastkow w tym bardzo wazy fosfor, i uwazam ze jest bardzo skuteczny zwlaszcza ze rozczenczam go litr na 10 litrow wody,   rwiec conajmniej 10 razy mocniejszy niz rozrabiany w opryskiwaczu ciagnikowym.   Wedlug mnie warte zachodu, sama odzywka groszowa sprawa, ok 15 zl na ha, czas poswiecony na opryskanie ok 2.5 godziny ha. 

lukbold    411

baw sie dobrze tym plecakiem... czyli na jesieni możemy sie  spodziewać 20t/ha

nightmare    81

no raczej nie na 6 klasie taki plon,  po za tym kukurydza z przeznaczeniem na kiszonke. 

w kukurydzy susza nie jest tak odczowlna jak w zbozu czy trawach na slabszych glebach, pomimo ze dawno nie padalo ziemia glebiej jeszcze wilgoc jeszcze ma.

kukurydza z tamtego roku, dodam ze wyjatkowo suchego, ziemia 6 klasa . wole nawet nie myslec co by bylo jak by deszcze przechodzily, kukurydza na wiekszej czesci pola przekroczyla 3.5 m, na wzniesieniach nie miala mniej niz 3 m.post-62120-0-73973500-1462912929_thumb.jpg

simson2812    356

coś nie bardzo mi się chce wierzyć ale mów co i jak może u mnie na 3 4 klasie jakieś rekordy pobije

damianzetor9540    1267

w kukurydzy susza nie jest tak odczowlna jak w zbozu czy trawach na slabszych glebach

kukurydza z tamtego roku, dodam ze wyjatkowo suchego, ziemia 6 klasa . wole nawet nie myslec co by bylo jak by deszcze przechodzily, kukurydza na wiekszej czesci pola przekroczyla 3.5 m, na wzniesieniach nie miala mniej niz 3 m.

Dobry z Ciebie agent. :lol: 

nightmare    81

mysle ze to zasluga wielu czynnikow, napewno odmiany, nawozenia spora iloscia oornika, (nawozy stucznie skromnie) odzywka ekolist powtarzana trzykrotnie,  2 razy wielkoskladnikowa i ostani raz fosforowa,  azot w postaci mocznika, rozsiany poglownie.  z ta susza to takiej tragedni nie bylo, w momencie puszczania wiechy przeszla burza i spadlo duze ilosci deszczu, odmiany o nizszym fao juz w pelni wyklosowane podsychaly, a ta ozyla i jeszcza ok metr poszla w gore, 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji