Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

WITAM CZY STOSOWAŁ KTOŚ NAWÓZ STARTOWY TERRA START Z INTERMAGU JAKIE EFEKTY??

SKŁAD  N-NH4 12 proc., P2O5 40 proc., SO3 2,5 proc., MgO 3,4 proc., CaO 9 proc., Zn 2 proc.

DAWKA 20-25/HA CENA OK 170ZŁ ZA 25KG

post-184342-0-60299500-1459376146_thumb.jpg

Lukaszwd    0

Wiem i zdaję sobie z tego sprawę. Niestety sprawa wygląda w ten sposób i chciałbym zasięgnąć opinii innych co z tym fantem zrobić :)

agrolublin    29

Znaczy tak jeśli dasz saletre pogłównie to nic się nie stanie roślinom.Problem pojawia się gdy liście będą mokre ale największy błąd to robienie z niej roztworu tak jak z moczniku i oprysk.Liście spali w ciągu 3-4 dni a jak jest sucho to jeszcze szybciej

Wiadomość z agroFakt.pl

bobienko    140

Wiem i zdaję sobie z tego sprawę. Niestety sprawa wygląda w ten sposób i chciałbym zasięgnąć opinii innych co z tym fantem zrobić :)

lepiej ponieś koszty teraz i kup mocznik,ja taki cyrk zrobiłem 3 lata temu i do d*py to wyszlo

Lukaszwd    0

Zamówiłem po 100 kg/h mocznika tylko jeszcze jak tą saletrę dawkować ? dać na pierwszą dawkę 200 kg/h , na drugą 200 kg/ha a mocznik na ostatni moment ?

lesbycool    12

kiedy rozsiać klorn-kali pod kukurydze bo superfosfat będę dawał w podsiewacz a mocznik z tydzień przed siewem pod agregat ?

piotr_79    1

Proszę o pomoc kupiłęm dziś sól potasową i teraz:

- siać jutro i przejechać broną/włóką

- siać jutro i przejechać agregatem

- siać razem z mocznikiem przed siewem

Wczoraj i dziś fajnie popadało więc mogę włóką albo agregatem ale sam nie wiem co robić

Patryk1222    23

dobrze jest poruszyć odcinasz parowanie a ziemia szybciej się ogrzewa a sól można rozsiać teraz mocznik lepiej pózniej;)

Mikruss    55

Ale po rozstaniu nawozu nie stosujemy wloki tylko przed aby nie przemieszczać nawozu.....A wiadomo jak wloka ciągnie ziemie

kali828    15

w tym roku chciałbym posiać qq pierwszy
przedplon lubin na ziarno stanowisko po rzepaku który nie przetrwał zimy nawożenie pod rzepak to 150 kg soli i Polidapu rzepak przeleciał gruber co dalej jakie dawki nawozu zastosować

witam, moze koledzy mi cos doradza.

w poniedzialek mam zamiar wywiezc obornik i orka i nie wiem jak bedzie lepiej.

dac sol na obornik i orka czy lepiej orka a pozniej sol. jesli ta druga opcja to czy sol moze lezec na wierzchu jeszcze 3 tygodnie do siewu? bo dwa razy agregatem robic to nie za bardzo chyba. ewentualnie brona jeszcze. dodam jeszcze ze przed siewem dam mocznik i agregat a w dozownik polidap..

witam. jak stosojecie rsm w uprawie kukurydzy

Całą dawkę stosuje 2-3 dni przed wschodami i to wszystko. Zanim wzejdzie N ciągnie z fosforanu a później z obornika którego pod QQ nie żałuję

knoro93    165

Proszę o pomoc kupiłęm dziś sól potasową i teraz:

- siać jutro i przejechać broną/włóką

- siać jutro i przejechać agregatem

- siać razem z mocznikiem przed siewem

Wczoraj i dziś fajnie popadało więc mogę włóką albo agregatem ale sam nie wiem co robić

Potas dawaj już teraz i przejedź albo lekka brona albo włóką agregat za głęboko sięga po co przesuszać glebe. Tu chodzi o zerwanie górnej warstwy gleby żeby przerwać parowanie. Potas sam się w glebie z wodą przemieści,

Ale po rozstaniu nawozu nie stosujemy wloki tylko przed aby nie przemieszczać nawozu.....A wiadomo jak wloka ciągnie ziemie

I gdzie Ci a włóka niby zaciągnie ten potas? Co ciągniesz cała wierzchnią warstwę gleby włóką po opuszczenia jej aż do podniesienia? Ten proces cały czas się powtarza czesc pcha czesc zostawia czesc pcha czesc zostawia w wyniku czego potas sie przesuwa ale dalej jest równomiernie rozłozony.

piotr_79    1

Dzięki za opinie w sprawie soli.

Jak byłem w hurtowni sprzedawca zachwalał nasiona kukurydzy HOXXMAN 350zł za 50000 nasion oraz nawóz MAP 2050zł (52% fosfor, 12% azot) zamiast polidap co o tym sądzicie warto iść w ten kierunek?

Patryk1222    23

jak dla mnie 350zl za 50.000 nasion to przeginka są dobre odmiany w dużo niższej cenie... sam na piachy kupilem polskie odmiany koszt to 150zl 50.000 nasion na lepsze stanowiska warto zachodnie ale bez przesady;)

Edytowano przez Patryk1222

piotr_79    1

Sorry się wałkuje temat ale sieje pierwszy raz kukurydzę.

Jaką tańszą i dobrą odmianę polecicie (ph w miarę, klasa III, IV)

Freeman10    1

Witam. Czy wysianie samego Vikinga 14-14-21 pod kukurydzę cukrową wystarczy czy trzeba dorzucić jeszcze azotu (areał 1 ha, 2 klasa ziemi, dużo fosforu, obornik co 3 lata 40t na ha) i co w podsiewacz?

master20002    151

Dzisiaj jadę z solą (150 kg) i polifoską tytan (400kg) pod kukurydzę. Później brony i tak poleży. Przed siewem myślę dać jeszcze 300 litrów rsm 28 ha, agregat i siew. Pytanie czy nie za mało tego RSM? Bo moze jeszcze doleje 2-3 dni przed wschodami 200 litrów. Stanowisko po pszenicy ozimej, słoma poszła pod pług.

Thomas2135    1190

Panowie stosował ktoś fosforan amonu importowany 12-52? Polski Polidap podobno w zawrotnej cenie a yara corn już wyprzedany. Może wezmę ten importowany i zmieszam z lubofosem corn. Jeszcze nie wiem jakiej to produkcji i ile z tego fosforu jest rozpuszczalne w wodzie. Ja tylko połowa to to samo co superfosfat 40.

Można spróbować Polimag S do rzędowego, bezchlorkowy z mikroelementami i sporą zawartością cynku. Jeżeli ktoś preferuje małe dawki, cena dość duża, ale zawsze lepsze to niż jakiś mikrogranulat.

danielhaker    803

To samo pytanie co @Thomas2135, stosował ktoś ten fosforan importowany? Przeliczając na ceny poszczególnych składników to wychodzi trochę taniej niż Polidap.
@Thomas, w jakiej cenie jest u Ciebie? U mnie 2000zl/t

nightmare    81

sieje kukurydze na 5/6 klasie, obornik wiosna, planuje po calosci rozsypac 200 kg polifoski 6, wiem ze to nie za duzo ale brak funduszy, dodatkowo chce dac w podsiewacz polifoske6  ok 150 kg ha,  dodatkowo chce dorzucic w podsiewacz troche azotu,  (w role azotu nie daje), pytanie jaki nawoz azotowy bylby najlepszy? planuje pomieszac go z polifoska , ok 20 kg do 100 kg polifoskiej,   gdy kukurydza bedzie w fazie kilku lisci bedzie dany mocznik, wiec chodzi o azot na lepszy start.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się