Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Thomas2135    1298

Wg małej encyklopedii niedoborów wygląda to na niedobór cynku. Niedobór magnezu jest podobny, ale jasne paski tworzą sznur pereł a na Twojej są jednolite.

fireseba    101

Właśnie podobnie wygląda niedobór cynku magnezu i siarki... ale żeby kukurydza miała w tym miejscu 20-50cm lub wcale nie wzeszła

Wiadomość z agroFakt.pl

nightmare    81

jest sens cos dac, bo podczas kwitnięcia kukurydza rosnie dosyć intensywnie, no wlasnie rosnie... a tu wyraźnie czegos jej brakuje.

fireseba    101

Jeszcze miesiąc podrośnie zawsze choć pół kolby lepsze niż nic

CHelat cynku mocznik i siarczan magnezy był dawany dwa razy łącznie 1kg cynku, 30kg mocznika i 25kg siarczanu magnezu dolistnie_)__)+ bor i fosfor

Mam jeszcze siarczan magnezu, spryskam jutro spryskiwaczem do kwiatków i część rozleje na glebę zobaczymy za trzy dni czy będzie różnica.

Znalazłem w necie niedobór siarki, podobna? 2_fmt34-219x300.jpeg

Edytowano przez fireseba

agrolublin    29

Sieje sie chyba qq dla ziarna a nie dla słomy po co ci taka 3 metrowa skoro bedzie miała mało ziarna.No chyba ze na kiszonke ale nie wiem czy juz urośnie moze troche.

Na dzierżawie pierwszy rok zasiałem kukurydzę wcześniej nic tam nie rosło. W jednym miejscu ma 150cm w innym 50 to są zdjęcia tej małej(trzy zdjęcia jednego liścia). Czego jej brakuje?

To niedobór cynku. Tak jak pisali wcześniej koledzy przy niedoborze magnezu jest widoczny "sznur pereł", a siarka powoduje że nie tylko nerwy ale i całe liście są jaśniejsze. Ten niedobór już ograniczył wzrost, przy dłuższym niedoborze będzie miało wpływ na wypełnienie kolby.

Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Raptus902    30

Sieje sie chyba qq dla ziarna a nie dla słomy po co ci taka 3 metrowa skoro bedzie miała mało ziarna.No chyba ze na kiszonke ale nie wiem czy juz urośnie moze troche.

Sieje na kiszonke. Wiadomo że kolba ważniejsza ale pytam z ciekawości :D

nightmare    81

a kto powiedział ze wysoka kukurydza wyklucza dobra kolbe? najlepiej jak jest wysoka i ma dobra kolbe a to się czasto zdaza. lodyga i liscie tez się licza, zwłaszcza w gospodarstwach gdzie brakuje objetosciowki, 

damianzetor9540    1281

Nikt nie powiedział że wysoka qq wyklucza dobrą kolbę. Bardziej chodziło pewnie o to że kolba będzie taka sama w tej co ma 2,5 m i taka sama w tej co ma 3,5 m, lecz jej procentowy udział w ogólnej masie będzie lepszy w tej co ma 2,5 m.

nightmare    81

zazwyczaj im masywniejsza roslina tym wieksza kolba, wiadomo ze 3 metrowa kukuirydza da lepsza kolbe niż ta 1.5m, a ze udział zierna będzie nizszy, to zawsze można sobie dokupić ziarna kukurydzy i po problemie, można posypywać krowom o większym zapotrzebowaniu na energie. także jak by nie było, większość wybrala by ta 3.5 m kukurydze pomimo ze kolba by była jak u tej 2.5 m

fireseba    101

To niedobór cynku. Tak jak pisali wcześniej koledzy przy niedoborze magnezu jest widoczny "sznur pereł", a siarka powoduje że nie tylko nerwy ale i całe liście są jaśniejsze. Ten niedobór już ograniczył wzrost, przy dłuższym niedoborze będzie miało wpływ na wypełnienie kolby.

Można jeszcze coś zrobić?

Można jeszcze coś zrobić?

Niestety jest już za późno. Cynk powinien być podany od 2 do max 4-5 liścia. Poza tym pewnie teraz byłby problem z wjazdem w tak wysoką kukurydzę. Prawdopodobnie ten niedobór co miał ograniczyć to już ograniczył. Wcześniej jakieś odżywki stosowałeś?

Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

fireseba    101

mocznik siarczan i fosfor i bor, później siarczan i mocznik i chelat cynku 0.75kg/ha+tytan Miejscami jest do pasa więc nie będzie problemu z wjechaniem. ZAMówiłem już chelat cynku 5kg czy zostawić na "za rok" czy teraz?

Camry    9

na jednej działce mam obsadę około 97 000 szt/ha będzie z tego plon ziarna? ,miała być na kiszonkę ale pasuje omłócić na ziarno kukurydza jest w bardzo dobrej kondycji zaczęła już kwitnąć ,martwi mnie jedno ze wypuszcza 2-3 kolby  

milanreal1    290

Stres związany z suszą więc widok 2-3 kolb w tym roku nikogo nie powinien dziwić.

mocznik siarczan i fosfor i bor, później siarczan i mocznik i chelat cynku 0.75kg/ha+tytan Miejscami jest do pasa więc nie będzie problemu z wjechaniem. ZAMówiłem już chelat cynku 5kg czy zostawić na "za rok" czy teraz?

Chyba bym dał wszystko razem. Ewentualnie nigdy nie wiadomo jak się to wymiesza.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

the1mati1    49

Mam zamiar jeszcze prysnąć kukurydzę dolistnie siana dolistnie. Nie widac jakiś niedoborów ale zostalo mi troche odzywki a gleba slaba. Czy lepiej prysnąć kilka godzin przed spodziewanym deszczem czy dzień po deszczu.

Mam zamiar jeszcze prysnąć kukurydzę dolistnie siana dolistnie. Nie widac jakiś niedoborów ale zostalo mi troche odzywki a gleba slaba. Czy lepiej prysnąć kilka godzin przed spodziewanym deszczem czy dzień po deszczu.

dzien po deszczu ,ale jak ty chcesz wjechac jak kuku ma juz ponad 3 m 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie