Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

the1mati1    49

Brakło mi na jakieś 6 arów oprysku na chwasta w qq. Moge zastosowac chwastox extra w qq, bo nie ma sensu kupowac srodka ktorym wczesniej pryskałem na taki kawałek

Wiadomość z agroFakt.pl

agrolublin    29

Nie ma sensu kupowac jakiego środka na taki maly kawaleczek jak masz to opryskaj lepiej niż wogóle niczym nie pryskac

marzygkop    4

kasztan czekam na info.

osd ineral + yara cynk dane 2 tygodnie temu przyniósł efekt,qq ruszyła do góry. wczoraj zaczelem ostatnia dawne witamin i już miejscami ciężko wjechac a nie zapowiadalo sie ze tak ładnie podskoczy.

agrolublin    29

Panowie mam problem bo przypalilem swoją qq po ostatniej odzywce z mocznikiem.Ma teraz troche żółte miejscami plamkami suche liście.Co zrobić????

Edytowano przez agrolublin

Pawel328    132

@yage ze zdjęć wnioskuje że może to być niedobór magnezu.

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

luuuuk    2

stosowalem w poniedzialek odżywke foliq P makro i mocznik dolistnie, chce zastosowac jeszcze tytanit i siarczan magnezu. kiedy moge  z tym wjechac?

marzygkop    4

mam pytanie czy zamiaz odrzywek moge wysiać sam mocznik ponoć tak robią

Kolego ja tak robię ale to na niektórych polach i wcześniej zastosowałem odzywkę.  tak tylko gdzie trzeba pobudzić qq,ale odzywkę i tak trzeba dac min 1 dawkę 

nightmare    81

Nie powinno się przesadzac z odzywkami,  zazwyczaj powinno się je stosować w przypadku niedoborow, najczęściej na starcie, jeśli kukurydza ladnie rosnie stosowanie odzywki jest zbędnym niepotrzebnym wydatkiem.   

the1mati1    49

Według mnie bardziej wygląda mi na cynk. Przebarwienia podłużne żółte to chyba niedobry cynku. Jakiś chelat cynku w dawce 1 l na ha powinien załatwić sprawę. Koszt okolo 25zl na ha.

Mam pytanko czy stężenie 6% mocznika jest bezpieczne w qq? Nie przypale jej, kukurydza w fazie 7 liścia. Do tego poszla odzywka z fosforem i siarczan stężenie ok4%.

Soltys85    16

Nie powinno się przesadzac z odzywkami,  zazwyczaj powinno się je stosować w przypadku niedoborow, najczęściej na starcie, jeśli kukurydza ladnie rosnie stosowanie odzywki jest zbędnym niepotrzebnym wydatkiem.   

Niktóre niedobory wystepuja bezobjawowo wiec profilaktycznie zawsze warto dac...napewno sie na tym nie straci.

the1mati1    49

Braklo mi na może 10 arów środka na chwasta. Jakim innym środkiem mogę prysnąć żeby mnie wyniosło jak najtaniej żeby nie kupować od razu oprysku na cały hektar. Czym mogę to prysnąć bo nie chce aby chwast przerosnął kukurydzę a nie ma sensu kupować hectora za 185 zł.

fireseba    101

stosowalem w poniedzialek odżywke foliq P makro i mocznik dolistnie, chce zastosowac jeszcze tytanit i siarczan magnezu. kiedy moge  z tym wjechac?

Też tak wczoraj zrobiłem tylko dodałęm jeszcze bor 1l i siarczan magnezu 5% roztworu, po 7 dniach kolejny zabieg mocznik+siarczan magnezu+ cynk+miedź

Idz do sąsiada co ma dużo kukurydzy może coś mu zostąło. Chwastox bierze kukurydzę

Edytowano przez fireseba

Soltys85    16

Tak sie zastanawiem odżywke lepiej stosowac przed spodziewanym deszczem czy po?? Dawno nie padało wiec moze lepiej poczekac az popada?

knoro93    171

Po deszczu napewno bezpieczniej szczególnie jak zamierzasz dać jakieś górne dawki. Przed deszczem to zależy ile przed tym deszczem bo jak 2-3 godz to ok ale jak pare dni to troche nie halo.

PeterG14    114

Ja będę próbował po deszczu, jakoś mam większe przekonanie niż przed dokarmianiem przed deszczem bo może przejść ulewa i spłukać. Pewnie racji mogę nie mieć ale będę spokojniejszy.

Piotrek1975    318

U mnie w tym roku bardzo słaba QQ na kawałku 90 arów 40% w środku jest o raz mniejsza jak po końcach pola, na dołku co niby najlepsza ziemia bo glinka. Jest mała i fioletowa, szlak mnie bierze jak na to patrzę, co robić z tym? Raz opryskana nawozem dolistnym 15% fosforu 15 potasu 5% azotu i bor i cynk.

warchest    46

a to dlaczego sie robia takie przepaly przeciez na pola sypie sie jednakowo a u nas na polach to jest kawalek ladnej a kawalek nedza czemu to tak jest ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie