Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

fireseba    101

To żależy co jej potrzeba, jak jest git to mocznik+siarczan magnezu+bor(jeśli jest niski)

Jutro z rana wyjeżdzam w pole tylko powiedzcie czy warto pryskać drogim fosforem jeśli kuku ma lekko prawie nie widoczne przebarwienia na łodydze?

Edytowano przez fireseba

panowie  chciałbym   odżywić kukurydze ale odpoczątku kwietnia nie padało  i jest straszna susza  w połodnie kukurydza wygląda jak by usychała  czy prysnąć ją jakąs odrzywką jeśli tak to jaką?? żeby jej nie dobić

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    171

Właśnie że bardzo duże dałeś jak na takie warunki jakie panują. Jak jest susza pare kilo mocznika może już narobić biedy szczególnie jak sie dodaje mikro makro siarczan wtedy 5 % bez problemu moze przypalic.

denzi123    2

Czy mogę prysnąć QQ takim miksem: agroleaf power fosforowy+siarczan magnezu+mocznik?

Edytowano przez denzi123

SIEWCA    24

żadnego mocznika w taką suszę bo qq ugotujesz...ja całe nawożenie daję przedsiewnie i przez podsiewacz i mimo wielkiej suszy kukurydza wygląda pięknie

kto sieje ten zbiera....

bialy2005    195

W ubiegłym tygodniu dałem mocznik 12,5kg, rosasol fosforowy "50" po 6kg, po1kg helat cynku i dzis kukurydza całkiem inaczej wyglada ruszyła złapała koloru. Poza tym tydzien temu pod koniec deszczu rozsiałem mix saltry i mocznika po 70kg minimalne poparzenia ale bez tragedni myslałem ze sobie jescze popada jak na złosc juz nie chciało :(. W tym tygodniu powtórze oprysk tylko zastanamwiam sie czy nie dołozyc boru i siarczanu.

Thomas2135    1302

Co sądzicie o odżywce Yara vita kukurydza? Ma wysoką zawartość fosforu, potasu i zawiera magnez i bor. Nie zawiera azotu, więc dobrze połączyć będzie z mocznikiem. Bor wpływa ma pełne zaziarnienie kolb. Jak ktoś nie stosuje obornika to może być go za mało. Kukurydza jest wrażliwa na niedobór boru zaraz po cynku, więc pierwiastek ważny.

jest straszna susza  w połodnie kukurydza wygląda jak by usychała  czy prysnąć ją jakąs odrzywką jeśli tak to jaką?? żeby jej nie dobić

20CBR12    56

ja w  sobotę  kończyłem  sianiemocznika  już  w  deszczu... :) rozsiałem  jeszcze  200kg/ha za tydzień chyba  ostatni  raz z odżywkami  i zakończę nawożenie  kuku...

seba07101    0

ja musze swoją chyba jutro opryskać 2 raz i koniec bo jeszcze pare dni i w nią nie wjade poszła ostro w góre :)

Kasztan    0

Witam czy fioletowawe liście na niektórych kawałkach to niedobór fosforu? Dzisiaj jeden kawałek opryskałem odżywką fosforową i mocznikiem zobaczymy co to będzie

marzygkop    4

Mam tak samo z fioletowymi liśćmi i to jest na pewno niedobór fosforu. A jak odzywkę dawałeś? ja 3 kg na hektar osd fosfor,jutro mija tydzień i powoli coś zaczęło się ruszać 

Kasztan    0

Teraz jest zimno właśnie jest niby susza u nas a na górkach lepsza a w dołkach słabizna na jednym kawałku gdzie piach. Albo to przez zimno albo ten niedobór fosforu albo kwaśna ziemia dlatego będę robił wszystko na następny rok trzeba wapnować.

Teraz nie wiem kupiłem w worku 25kg powiem ci jutro bo na dwożu został worek 5kg na 300l a to na hektar to fosfor głównie i inne do tego 15kg moczniku 

Mam nadzieję że się ruszy jak myślicie to zimno czy fosfor czy brak deszczu?

marzygkop    4

Ja myślę ze dużo robi brak deszczu ,fosfor nie ma jak się rozpuścić w glebie i roślina nie może go pobrać. Dziś tez zaczelem zasilac mocznikiem i daje 20 kg na 300 l hektar i nie wiem czy nie za duże stężenie będzie,zęby nie przypaliło bo to wychodzi ok 9 kg czystego skladnika. ok napisz nazwe i efekty czy sie pojawia

saszeta    74

nawozami dolistnymi powinno się kukurydzę stymulować podczas warunków stresowych czyli np suszy bo wtedy ma ograniczone możliwości pobrania z gleby.

ja wczoraj trzeci i ostatni raz kuku dokarmiałem. Już ciężko przejechać

marzygkop    4

panowie czy 

Osd Mikro Kukurydza jest warta swojej ceny prawie 650 zl,do tej pory stosowałem Osd Mineral za 260 zl.

Pytam bo nie stosowałem a szukam środka na ostatnie zasilanie ale bez azotu bo daje mocznik 20 kg na h

Teraz jest zimno właśnie jest niby susza u nas a na górkach lepsza a w dołkach słabizna na jednym kawałku gdzie piach. Albo to przez zimno albo ten niedobór fosforu albo kwaśna ziemia dlatego będę robił wszystko na następny rok trzeba wapnować.

Teraz nie wiem kupiłem w worku 25kg powiem ci jutro bo na dwożu został worek 5kg na 300l a to na hektar to fosfor głównie i inne do tego 15kg moczniku 

Mam nadzieję że się ruszy jak myślicie to zimno czy fosfor czy brak deszczu?

Wszystkie powody które wymieniłeś mogą się przyczynić do niedostępności fosforu dla roślin. Nawet jeżeli tego fosforu w glebie jest dużo, w temp poniżej 10 stopni jest słabo przyswajalny i najlepszym rozwiązaniem jest nawożenie dolistne tym składnikiem.

Polecam elvitę kukurydzę lub elvitę NPK 8-45-8.

Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Kasztan    0

Mam tak samo z fioletowymi liśćmi i to jest na pewno niedobór fosforu. A jak odzywkę dawałeś? ja 3 kg na hektar osd fosfor,jutro mija tydzień i powoli coś zaczęło się ruszać 

Rosasol - P 

15% azotu 

30% pięciotlenku fosforu,

15% tlenku potasu

7,9% trójtlenku siarki

9% trójtlenku siarki

0,0075% miedzi

0,026% żelaza

0,01%boru

0,032% manganu

0,023% cynku

Za worek 25kg który starcza na 5ha 180zł za tydzień dam znać czy pomogło :)

PS W tamtym roku miałem OSD Mineral i dużo dało.

Edytowano przez Kasztan

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie