Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

akernolat    17

a niedziela to nie święto? oprysk to chyba nie praca konieczna...

a co do oprysku to mogłeś spokojnie dać 15 kg mocznika. a na cynk to nie wiem czy już nie za późno - powinna być wykonana do 6 liścia

tomek0808    2

O 4 rano konczylem z wczoraj.chelaty podobno mozna później a mocznik z siarczanem pójdzie za 2 tyg

na świetowania to ja nie bardzo mam czas

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek0808    2

Moim zdaniem trzeba,tylko wieczorem bez słońca najlepiej,jesli bez mocznika ti poparzyć nie powinno-ja tam pryskałem wczoraj..

Pawell18    13

Nie wiem czy jest sens pryskac skoro nie padalo, a dodatkowo to kolejny stres dla rosliny ktora i tak choruje

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

ChiquitaB    52

Ja właśnie po pryskaniu odzywkami plus insektycyd. Jakby każdy rolnik patrzył niedziela czy inne święto to nie wiem co by zbieral. U nas dzień w dzien wieje oprócz dzisiaj na jutro znowu wiatr zapowiadają wiec nie wiem kiedy bym opryskal a qq sadzi do gory

kris14    259

Ja również zasilałem już kukurydzę, póki kompletnie niepadła od tej suszy, zabieg wykonywałem w nocy.

Siarczan magnezu + Agravita Fast fosforowa + Agravita Aktiv 48

marcin2057    20

a jaką odżywką prysnąć, bo na części pola 0,5ha jest widoczny brak fosforu, przedplonem był owies po zlikwidowanej łące, pod korzeń dałem 300kg polifoski 6 i 300kg moczniku. Nie wiem czy i czym opryskac bo jest straszna susza ?

tomek0808    2

Daj troche -do 10 kg mocznika i siarczanu mg,dołoz mikro jak nie dawales i jakis stymulator najtanszy mozesz dodac typu tytanit.ja tak robilem,tylko opryskac po zachodzie slonca.jak masz sporo qq to od 21 jak malo zrob zabieg o 22,raczej nie przypalisz

ChiquitaB    52

ja czekam kiedy deszcz zapowiedzą to chce dzień wcześniej sypnąć bo jeszcze chwila i będzie za duża

maciej232    1

Chciał bym zastosować rsm pogłównie (jak popada) a to wiąże się z zakupem węży rozlewowych  i tu pytanie czy warto zakupić podwójne węże czy pojedyńcze  też się sprawdzają? Mam dylemat bo cena za podwójne też jest podwójna.

marcin2057    20

i opryskałem wczoraj wieczorem przed 22 Sonata kukurydza 2kg, Grow- on 1l, Fostar 2l i 0,2l tytanitu i towszystko na 0,5ha zobaczymy czy będzie poprawa ale teraz najważniejszy deszcz bo na piasku na VI klasie zaczyna robić się ,,szczypior''

seba07101    0

Czym polecacie dokarmić kukurydze? mam zamiar dać mocznik i siarczan magnezu i co jeszcze polecacie?

Edytowano przez seba07101

Chciał bym zastosować rsm pogłównie (jak popada) a to wiąże się z zakupem węży rozlewowych  i tu pytanie czy warto zakupić podwójne węże czy pojedyńcze  też się sprawdzają? Mam dylemat bo cena za podwójne też jest podwójna.

ja osobiście mam pojedyncze z kołpakiem dwuotworowym na końcu i jak dla mnie wystarczająco. RSM łatwo się przemieszcza w glebie i nie widać żadnych różnic między grządkami

SIEWCA    24

U mnie wszystkie nawozy stosuję przedsiewnie i przez podsiewacz a wówczas nie ma problemu jaki teraz pojawia się gdy nie ma opadów deszczu. Nawozy to 250 kg mocznika, 150 kg wieloskładnika pod qq z TimacAgro przez podsiewacz, ach  jeszcze całość kukurydzy rośnie na oborniku.

kto sieje ten zbiera....

johnsoon    5

a jak tam Panowie cynkujecie juz? u mnie w podlaskim najwyzsza pora, ale upal juz od tygodnia i nie nadaja nic na najblizszy tydzien, wiec chyba sie wstrzymam bo nie wiem czy jest sens w taka pogode.. na piachach powoli brakuje wody

Terry24    17

Mam pytanie ile cynku gr.na ha wyjdzie mi w Elvicie cynk 13,5 proc (tam jest dawka 0.5l do 2l w 800lwody na ha,ja dam 250l wody na ha),planuje dac dwa litry na ha,czy mam to rozbić na 2 strzały po litrze.Prosze o szybką odpowiedz!!!

knoro93    171

Panowie możecie polecić jakąś odżywke cynkową w płynie z dużą zawartośćią cynku? U mnie sa tylko w proszku a w tamtym roku miałem problemy z cynkiem w proszku i nie chcem go wiecej widziec. 

akernolat    17

ja dawałem 300 l wody na 1ha, a w niej:

-15 kg mocznika

- 5kg siarczanu magnezu 8 wodorowego

- 2 l elvita cynk

- 1 l elvita bor

efekt? - jeszcze za wcześnie, bo pryskałem tym 2 dni temu...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam