Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

nightmare    81

potrzebuje rady, ziemia slaba 6 klasa, obornik polozony na początku marca, orka niezbyt gleboka,  obornik na większości pola bez slomy, mokry, dosyć grubo polozone,  później został wykonany zabieg bronowania lub wlokowania jak kto woli, kilka dni temu został powtórzony w celu wymieszania nawozu fosforowo potasowego z gleba,  zauwazylem miescami na ziemi ciemne plamy od obornika, na których siewki raczej nie wykielkuja, po za tym ziemia od tamtej pory dosyć się ulegla,  teraz pytanie, czy przed siewem wykonać zabieg wlokowania czy lepiej wpuscic glebiej kultywator i zruszyć ziemi dając jej trochę powietrza, w natepnym tygodniu zapowiadają opady wiec ziemia nie powinna za dużo się przeszuszyc.  

Wiadomość z agroFakt.pl

dy27    1

Słyszałem opinie, że mocznik przechodząc hudrolize ziębi ziemie, więc nie wiem czy powinno sie dawać go w podsiewacz. Ktoś potwierdza moją opinie ?

Potwierdzam :)

nightmare    81

pisałem ze obornik bez slomy, nie było scielone, tylko zgarniane z mat same odchody, wiec nie ma mowy o wyciąganiu obornika.

dy27    1

No tak 100 kg daj. Panowie a co myslicie zeby dac azotowe nawozy powschodowo? Przeciez polidap/polifoska mają azot potrzebny w poczatkowej fazie rozwojowej rosliny no i jeszcze azot z obornika/gnojowicy..

johnsoon    5

potrzebuje rady, ziemia slaba 6 klasa, obornik polozony na początku marca, orka niezbyt gleboka,  obornik na większości pola bez slomy, mokry, dosyć grubo polozone,  później został wykonany zabieg bronowania lub wlokowania jak kto woli, kilka dni temu został powtórzony w celu wymieszania nawozu fosforowo potasowego z gleba,  zauwazylem miescami na ziemi ciemne plamy od obornika, na których siewki raczej nie wykielkuja, po za tym ziemia od tamtej pory dosyć się ulegla,  teraz pytanie, czy przed siewem wykonać zabieg wlokowania czy lepiej wpuscic glebiej kultywator i zruszyć ziemi dając jej trochę powietrza, w natepnym tygodniu zapowiadają opady wiec ziemia nie powinna za dużo się przeszuszyc.  

Nie obawial bym sie, ze Ci kukurydza nie skielkuje w tych miejscach.. u mnie w miejscu z pryzma po gnoju bylo czarno, a kuku najlepsza w tym miejscu.

Zrob jeszcze kultywatorem, ja czesto daje obornik w kultywator na lekkich glebach i efekty bardzo dobre. 

• Like 1

zdzichu124    0

w podsiewacz tylko polidap, sol potasowa 2 tyg przed siewem i tydzień przed siewem mocznik, uprawa i siew. Całosc azotu przedsiewnie a jak nie chcesz to można pogłównie na suche rosliny przed deszczem ja tak sialem pogłównie 150kg/ha mocznika i było ok a przedsiewnie 200kg/ha

akernolat    17

jak najbardziej możesz, chociaz nie wiem czemu stosujesz polifoskę 6, skoro litewska jest prawie 200zł tańsza

nightmare    81

chodzi chyba o npk 7-20-30 skład jak polifoska 6, cena troszkę nizsza, jak ja kupywalem to roznica była jakies 50 zl na tonie

kris14    259

A ja daję taki miks- Yara Mila Viking NPK 14-14-21 (+ MgO 0,7% + B 0,02%) + Yara PK 15-30 (+ SO10,5%, + CaO 7%, +Zn 0,5%), po 250kg/ha każde, PK mam zamiar dać w podsiewacz.

Pole było gnojone.

knoro93    171

No tak 100 kg daj. Panowie a co myslicie zeby dac azotowe nawozy powschodowo? Przeciez polidap/polifoska mają azot potrzebny w poczatkowej fazie rozwojowej rosliny no i jeszcze azot z obornika/gnojowicy..

Powschodowo ok. Ale tak żeby do fazy 4 lisci azot był już dostępny bo wtedy zaczyna się formowanie kolb.

icek1    178

a jak da się w podsiewacz 250 kg na ha polifoski to nie trza sypać siewnikiem żutowo

marcin2057    20

a czy dawka 250kg polifoski 6 + 150 polifoski max+ 50kg polifoski 4 + 350kg mocznika nie będzie za dużo na 1,5 ha, obornik dany na jesień przedplona kukurydza na kiszonkę, klasa ziemi od IV do VI ?

nightmare    81

panowie nie ma sensu szalec tak z tym nawozami, wszystko w granicach zapotrzebowania, 350 kg mocznku na ha to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza ze dawany obornik i polifoska która również zawiera azot, proponuje przekalkiulowac sobie wszystkie koszty i zastanowić się czy wogole warto siac ta kukurydze, czy nie lepiej kupic gotowa pasze. np. kukurydze na pniu,

master20002    157

Ja rozrzuciłem 650 kg pomidorki 8 i 350 kg mocznika na 1,5 ha. Siew w poniedziałek.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji
    • Przez Jankes1012
      Chcemy kupić siewnik punktowy do kukurydzy, buraków i rzepaku.
      Nigdy nie mieliśmy takiego siewnika i nie wiemy jeszcze co i jak. Siewnik ma być 6 rzędowy z podsiewaczem na usługi. Jaki siewnik wybrać,aby cenowo nie był drogi i dobrze spełniał swoje zadanie.
      P.S mowa o nowej maszynie