Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RYZYNH    3

Co sądzicie o 10t/ha pomiotu kurzego do tego 60 kg polidapu w podsiewacz i 150 kg soli. Stosować jeszcze jakiś dodatkowy azot czy będzie wystaczająco?

knoro93    167

Witam jesienią wziołem w dzierżawę 2ha nieużytków IV klasa, potraktowałem to randapem i orka zimowa teraz chcę posiać QQ jaki nawóz polecicie i herbicyd na chwasty 

Po nieużytku może być problem z pedrakami a one lubią podjadać korzenie kukurydzy także zorientuj sie czy nie masz ich w ziemia jak są to zapraw kukurydze od pędraków bo jest taka zaprawa.

Wiadomość z agroFakt.pl

maciej232    1

Panowie co będzie lepszym poplonem pod kukurydze łubin czy facelia? Planuje posiać po żniwach i jednocześnie załatwić sprawę z proekologią.

Stachu1919    0

Czy wapno granulowane bedzie dobrym pomyslem pod QQ?

Mam możliwość kupna Dolokorn lub PolCal, co lepsze?

20CBR12    52

to  zależy  to  chcesz uzyskać  tym  poplonem łubin zwiąże  ci  azot  i zostawi pod QQ a facelii  będzie  na pewno więcej  zielonej masy na przyoranie

Pajej    52

i facelia wykozystuje fosfor nie dostepny dla innych roslin i "przerabia" go w dostepny

dociekliwa    1

Wapno PolCalc mogę polecić,super efekty,fajnie się rozsiewa nawet rozsiewaczem do nawozów.Stosowane pogłównie na rzepak,pszenice-super efekty.

johnsoon    5

Czy wapno granulowane bedzie dobrym pomyslem pod QQ?

Mam możliwość kupna Dolokorn lub PolCal, co lepsze?

Ten dolcoran to chyba kolejny syf typu wap-mag itp. Do tego ta kwestia na stronie "DOLOKORN jest granulowany i bezpyłowy" dobre wapno musi sie kurzyc..

Polcalc bez porownania lepszy.

damianzbr    987

Wapno PolCalc mogę polecić,super efekty,fajnie się rozsiewa nawet rozsiewaczem do nawozów.Stosowane pogłównie na rzepak,pszenice-super efekty.

Skąd wiesz że super efekty, robiłeś badania gleby przed i po stosowaniu? Więc wklej skany wyników jeśli chcesz być wiarygodny.

Ludzie nie kupujcie tego, to nie jest warte tej ceny. Max 80 zł/t można za to zapłacić inaczej w ogóle się nie opłaci.

dociekliwa    1

Każdy ma prawo do swojego zdania.Wapno,to stosujemy w swoim gospodarstwie dopiero dwa lata,analizy gleby nie było.zastosowane między innymi na żyto-gleba klasy 5-6 dało super efekt.Na ziemiach tych uprawiamy je już kilka lat w monokulturze i doszło do tego ,że miejscami były już puste place.Zasiane żyto wschodziło,ale było zbyt słabe aby się rozkrzewić i obumierało.Po zastosowaniu tego wapna(dawka ok.500kg na ha.)żyto już na jesieni pięknie się rozkrzewia.Dodam tylko,że jeżeli z tej klasy ziemi bez zmianowania i zbyt dużej dawki N na ha osiągamy 4-5 ton żyta ,to uważam,że nie jest to zły plon.Jeśli chodzi o zastosowanie wapna PolCalc na rzepak i pszenice pogłównie,bo tak je stosujemy uważam że również są super efekty.Na pewno,to co mija się z prawdą ,to jego,aż tak błyskawiczna reaktywność.Po wysiewie ubiegłej jesieni mogę stwierdzić dopiero teraz że uległo rozłożeniu(jesienią było u nas długo bardzo sucho).

damianzbr    987

Oczywiście masz też prawo do nadużywania budżetu waszego gospodarstwa, ale nie nakłaniaj do tego innych, bo są wapna o wiele lepsze i tańsze niż to które reklamujesz.

Jednak głoszeniu herezji zawsze będę się przeciwstawiał, bo 500 kg wapna które reklamujesz ma wpływ na 1 ha pola taki sam jak jeden ziemniak na byka.

johnsoon    5

Skąd wiesz że super efekty, robiłeś badania gleby przed i po stosowaniu? Więc wklej skany wyników jeśli chcesz być wiarygodny.

Ludzie nie kupujcie tego, to nie jest warte tej ceny. Max 80 zł/t można za to zapłacić inaczej w ogóle się nie opłaci.

Damian podzielam Twoje zdanie, ze nie warte swojej ceny. Ja tez daje pylistego po 4t/ha ale jesli chodzi o wapna granulowane to jedno z lepszych.. Przynajmniej jakies tam wlasciwosc odkwaszajace ma, nie to co np. wap-mag, ktory nie jest wogle reaktywny, a nadal sprzedawany po 400-500zl za tone

Filipo    4

Mam do Was pytanie. Otóż rozsiałem wapno granulowane na polu wzietym w tym roku w dzierżawe, pole zaorane jesienią. Zastanawiam sie czy warto by było teraz na dniach zjechac to agregatem i wymieszac czy lepiej nie ruszac zeby nie tracic wody? na polu bedzie siana kukurydza wiec do siewu jeszcze duzo czasu, co radzicie? Czy wogóle wczesną wiosną robicie cos na polu pod kukurydze czy tylko bezposrednio przed siewiem?

Edytowano przez Filipo

Thomas2135    1212

Pole wczesną wiosną powinno po zimie być zabronowane lub włókowane, żeby przerwać kapilary i ograniczyć oddawanie wody.

Filipo    4

Jeśli zrobie płytko agregat to bedzie to samo co bronowanie, a osobiscie jestem bardziej przekonany do agregatu

akernolat    17

ja w następny weekend juz będę siał pod kuku 500 kg kredy i płytko agregat, a na trawy kreda + NPK i włóka:)

Filipo    4

chodzi tylko o to czy warto wogóle coś robic i przesuszac glebe tymbardziej glebe lekką

Seba8080    1

jakie wapno jest najlepsze pod kukurydze i kiedy je naj lepiej wysiewać na jesień czy wiosna

jacek37    3

panowie chce po raz pierwszy zasiac kuku pole miało byc pod buraki ale limit zmniejszono o 30 %  na jesieni wysiałem 250 kg soli potasowej i 150 superfosfatu do tego było wapnowane i zasiana była gorczyca  czy pk wystarczy?   kl ziemi 2-3  ph 6

knoro93    167

Jeśli zrobie płytko agregat to bedzie to samo co bronowanie, a osobiscie jestem bardziej przekonany do agregatu

Agregatem zrobisz za głęboko tu chodzi o zruszenie wierzchniej skorupy która wytwarza się po zimiew celu przerwania parowania wody. Posiej wapno i sól od razu i przebronuj to. Przed samym siewem dasz mocznik przelecisz agregatem i siew.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji