Polecane posty

krzysztoff    10

a ja na jednym polu siałem qqrydzę 4lata z rzędu bez żadnej orki, ani zimowej ani wiosennej. Przemienny był tylko cel zbioru, raz na ziarno, raz na kiszonkę.I powiem szczerze, że byłem bardzo zadowolony z plonów w każdym z sezonów. Przed siewem stosowałem mocznik potem kultywator ścierniskowy i agregat uprawowy, a polifoska rozsiewana była rzędowo wraz z siewem qqrydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@milanreal1 nie pisało tam nic o tym jakie powinny być łapy, napisane było, że najlepiej broną ciężką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli mi się wydaje że to kolejny artykuł bo to żeby był o czymś napisać :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Też mi się tak wydaje, przecież jak płytko uprawię agregatem z wąskimi redliczkami i wałem strunowym to przecież też będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

my stosujemy obornik po żniwachw ilości ok 70ton i siejemy żyto na kiszonke jesienią,w maju zbieramy żyto i znowu obornik(ok 60ton) szybka orka nawozy uprawa i siew i nie widze różnicy pomiędzy kukurydzą w czystym siewie a po życie

130 ton obronika w 1 rok ??!! chyba żart

 

ja pod kukurydze nawoze od pazdziernika do kwietnia i różnica jest tylko taka że na wiosne orka powoduje podczas suszy gorszy efekt bo wcsesniej widać brak wody w kukurydzy taki urok piachów. obornika daje około 30 ton + polifoska czasem jak mniej obornika to gnojowicę 8 tysięcy/l na ha. Mam w monokulturze kukurydzę co roku nawoże obornikiem 20-30 ton i badasłem glebe po zbiorze fosfor średnia zawartość potas wysoka magnez bardzo wysoka ale kwaśno 5,5 ph. Napewno śieży obornik ma ten minus że jest nie przepracowany i do rozkladu slomy bakterie potrzebuja azotu który pobierają z obornika - taki efekt świeżego makaronu jest, ja mam po wyciagu hudraulicznym także sama treść jest słomy bardzo mało w nim. najlepiej na jesieni przyorać ale na wiosnę tez daje radę ważne zeby ziemia się odleżała 1,5 - 1 miesiąc przed siewem.

 

co do uprawy sprężynowym zębem testowałem różne zabiegi i najlepiej wbrew temu artykułowi wychodzi mi tak:

jak tylko da się wjechać w pole płytak uprawa unia kombi na 3-4 cm po 2 tygodniach lekka brona i przed siewem 2xuprawowy kombi na 8-9 cm. pierwsza uprawa wzrusza ziemię przez co zatrzymuje wodę, pobudza chwasty i nagrzewa glebę, brona niszczy siewki chwastów a potem 2 razy agregat bierny ponieważ sieje przerobionym poznaniakiem i na te 5-7 cm musze wsiać nasiona. głębiej nie ma co ruszać bo pogarszają się wschody a jak uprawiamy tak jak mówię jest tzw. podsiąk kapilarny i wschody sa po 10 dniach u mnie.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Lepiej nie pisz o tym przerobionym poznaniaku bo stracisz reputację na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja zawsze nawoziłem obornikiem orałem na wiosnę , zresztą jak wszyscy w mojej okolicy i nie plonuje tak zle. Teraz woziłem obornik w styczniu przed mrozami około 25 ton na 1 ha . Drugi kawałek szykuje pod wiosenne nawożenie obornikiem oczywiście polifoska i mocznik i tak sie przekonam na jakiej uprawie będzie lepsza wiosennej czy zimowej.

 

Koledzy myśle posiać polifoskę przed zaoraniem czy to by był dobry pomysł, ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Myślę że orka wiosenna nie jest zła ale na wilgotniejszych glebach na pewno nie jest dobra na piachu.

Kukurydzę sieję pierwszy rok ale z uprawy owsa wiem że kiedyś mokry kawałek zaoraliśmy wczesną wiosną z obornikiem i pięknie sypnął za to na 6kl idzie tylko brona i siewnik na wiosnę bez żadnego kultywatora.

W tym roku pierwszy raz sieję kukurydzę i na wiosnę obornik i orka jak u każdego z resztą w okolicy bo nie ma co robić z tym towarem więc trzeba gdzieś rozwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Polacy, Rodacy!

Witam na forum i zarazem proszę o opinię (wiedząc, że znajdzie się kilku zacnych, jak i życzliwych forumowiczów, którzy odpowiedzą na prośbę:-)) na temat

nawożenia kukurydzy, które zamierzam zastosować na kilku wybranych przeze

mnie działkach. Działek na których będę wysiewał qq będzie 18, stąd nie chciałbym popełnić za wiele błędów. Zaznaczę, że dopiero rok temu zaczełem gospodarzyć.

-działka nr 1-gleba ciężka (zasobność w fosfor-b.wysoka, potas-średnia, magnez-b.wysoka, ph 6,0).Na działce uprawiana jest qq w monokulturze(4lata). Plon z ubiegłego roku- 13,5 tony suchej qq. Dawałem 300kg 20-30(superfosfat-sól),300 kg saletry(150kg przed siewem, 150kg po siewie),100 Polidapu w podsiewacz.

Chcę zastosować: na oranine 300 kg korn-kali jakieś 3 tyg. przed siewem. Czy lepiej może zawłókować i potem wysiać korn kali? Przed siewem 200 kg mocznika,a do podsiewacza 100 kg Polidapu.

2 wersja - 250 kg korn kali wymieszane z 100 kg Tarnogranu K(zawiera bor i cynk), 200 kg mocznika przed siewem i do podsiewacza 50 kg saletry Can+ 100 kg polidapu).

1 wersja- 113 kg N, 46 P, 120 kg K.

2 wersja- 126 kg N, 46 P, 121 kg K+ 100 gr cynku i 200 gr boru.

-działka nr 2-gleba ciężka(P-średnia,K-średnia,mg-średnia,ph 6,3). Z analizy gleby wynika, że do osiągniecia zasobności wysokiej niewiele brakuje fosforowi, zaś potas zbliża się do zawartości niskiej. Przedplonem była gg(14t suchej). Potem talerzówa i 5 ton wapna z cukrowni.Nawożenie takie samo jak na poprzedniej działce.

Chcę dać: 350 kg korn-kali, 150 kg polidapu w podsiewacz, 200 kg mocznika przed siewem. Moim celem jest powtórzenie obiegłorocznego wyniku.

2 wersja- 200 kg korn kali+200 kg Tarnogranu K, 100 kg w podsiewacz, 250 kg mocznika.

-działka nr 3 - gleba ciężka(p-średnia, k-niska(prawie średnia) mg niska-pewnie ze względu na zbiór resztek pożniwnych, za wyjątkiemburaków,ph 5,6). Przedplonem była pszenica(8ton) posiana po burakach. Słoma zebrana. Następnie oprysk glifosatem i wapno węglanowe na ścierń(6t na ha). Działka mało zasobna w bor i miedz. Z mg nie powieniem być już

problem, ale nie wiem jak będzie z przyswajalnością wapna węglanowego. Stąd chcę zastosować 200 kg korn kali(zawiera łatwo przyswajalny mg),

Tarnogran K-200 kg(przez co podniosę trochę zawartość gleby w bor i cynk, bo podobno na glebach świeżo wapnowanych lub przewapnowanych są problemy z pobieraniem cynku).

Dalej 200 kg mocznika(tylko nie wiem czy nie lepiej dać 150kg salmagu z borem i 100 kg mocznika, bo jak gdzieś wyczytałem że świeżym wapnowaniu zastosowanie mocznika wiąze się z ryzykiem jego słabego pobierania). Do podsiewacza 150kg polidapu.

-4 działka-gleba ciężka(p-niska,k-b.niska,mg-b.wysoka, ph-5,1).Działka to łąka na której uprawiana gg w monokulturze.

Plon niski,bo tylko 8,5 tony suchej gg. Działka niedopilnowana, bo i nawożenia mineralnego nie było nigdy odpowiedniego (słowa Ojca "po co dawać jak i tak nie urodzi"), jak i wapna przez 20 lat:-).

Po zbiorze qq poszło 6,5 tony wapna z cukrowni, co pewnie podiosło troche zawartośc fosforu.

Pytanie- czy dać więcej potasu(jakieś 350kg korn-kali) (prawo liebiga) i tylko 100-150 kg polidapu w podsiewacz, czy moze ze względu na świeże wapnowanie zamiast korn-kali (skoro zawiera wapń i mg) puścić w ziemie zwykłą sól lub agrofoskę? I czy dawać mocznik czy możę saletrę, bo ta lepiej toleruje podobno świeże wapnowanie.

Może powtórzę pytania.

1. Opinia o wersje nawożenia danej działki.

2. Jak to jest z przyswajalnością/działaniem mocznika po wapnowaniu(po pszenicy/qq)

3. Czy pominąc Tarnogran K, które zawiera bor i cynk i uwzględnić je tylko w nawożeniu dolistnym lub np.zastąpić salmagiem z dodatkiem boru.

4.Czy zastosować mocznik w całości, czy pół na pół z saletrą)

 

Tym, którzy dotrwali do końca gratuluję, a tym którzy chcieliby udzielić jakiejkolwiek rady, to serdecznie dziękuję :-).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dosyć obfite nawożenie. Wg mnie rzuć saletrę i trochę mocznika przed siewem. Natomiast do podsiewacza daj fosforan. Zostaw sobie trochę mocznika rzeby rzyucić w fazie ok 8 liści, saletra poparzy, mocznik nie. Jak rozsiejesz nawóz i masz włukę to wykorzystaj ją żeby ograniczyć parowanie. Ja robię tak w tym roku że rozsiewam nawóz ok 3 dni przed siewem i przejadę broną wirową raz i zostawię żeby gleba się ogrzała i za 3 dni siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

skoro dysponujesz badaniem gleby to myślę że juz sobie odpowiedziałeś na pytanie, zastosowałbym podobne nawożenie z tym że ja saletry nie daje przed siewm tylko sam mocznik, kukurydza na start nie potrzebuje aż tyle azotu intensywnie pobiera od 8 liści, ja pod korzeń daje mocznik i troszkę saletrzaku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Do Atomik.nie żartuje tyle daje kukurydza wszystko zje ja mam obornika pod dostatkiem więc się daje ile jest u mnie każde pole jest co roku nawożone obornikiem w ilości ok 60ton no chyba że pod kukurydze albo buraki to więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Lepiej nie pisz o tym przerobionym poznaniaku bo stracisz reputację na forum :)

a czego mam się wstydzić ? sieje 5-6 ha na kiszonkę jak siewnik znajdziesz im za 5 tysięcy to biorę go dziś, poznaniak rzędy co 76 cm chyba (nie pamietam dokładnie) 4 rurki sieją, kola wysiewające zmieniam na gruboziarniste, każda redlica jest dociążona 10 kg odważnikiem, próba kręcona na 95 tysięcy nasion dla każdej odmiany, rozmieszczenie roślin nie wychodzi jak po pneumatyku ale jest w miarę rónomierne. nawet jalbym chciał nająć i zapłacić te 110 zł od ha to nie znjadziesz u mnie w promieniu 40 km takiej osoby to raz a dwa raz znalazłem gościa co mi siał a się wogóle nie znał dziękuję jedna odmiana mi wcale nie powschodziła ponieważ kształt nasion się nie nadawał a druga była siana z nawozem to trzy przejazdy i na 20 arów poszło 150 kg mocznika tak więc szkoda słów. jak zasieję to wsatwię zdjęcie wschodów. jakoś o reputację się nie boję bo siewnik ustawiam z głową i cieszą mnie efeky


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

@JozB no przebrnooołem jakoś, ja sie rozpisuje ale dla ciebie szacun :)

1 za mocno sie nie zagłebiałem ale jak nie sprzedajesz QQ-rydzianki jak niektórzy to wygląda ok

2 wapnowałeś węglanowym działa wolno więc nie ma obawy o straty azotu, jak posypałbyś sporo tlenkowego przedsiewnie i na to mocznik to szukałbyś go w stratosferze :)

3 jak wysokie plony to mikro są wazne, zasobność wysoka - mozna nie nawozić, średnia - dolistnie, niska - to nawet doglebowo dawka np. dlaQQ Zn to 30kg/ha , zalezy od pierwiastka i uprawy (oczywiście gleby w dobrej kulturze)

4 jak chce ci się pobawić to możesz pomieszać doglebowo 2/3 całej dawki azotu/ha (1/3 saletra + 2/3mocznik) wtedy dobry dostęp we wszystkich fazach i 1/3 całej dawki/ha jak najpóźniej ale tu już tylko mocznik i ja bym nie przekraczał 100kg/ha tego nawozu

 

zeszły rok był sprzujający dla QQ więc i plony były niezłe miejmy nadzieje że aura nas nie zawiedzie i w tym

 

Post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Nie liczyłbym na powtórkę z roku ubiegłego. Kukurydzy będzie więcej w tym roku - jeśli pogoda nie zredukuje plonów, to coś czuje że cena na mokro znów będzie 25zl. Z kim bym nie rozmawial to kazdy w tym roku zwieksza areal kukurydzy


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ukraińcy przeorają co prawda ozime, ale pewnie w całości nie posieją qq, więc jarka sypnie im po 3t/ha. Jeżeli już zdecydują się na qq, to nie zapodadzą zapewnie więcej nawozów niż dali na jesień, co przy wymaganiach qq spowoduje zniżkę plonów. Mniejsze zbiory na Ukrainie(nawet przy wyzszym plonie qq niż psz.ozimej) spowodują, że nie otworzą granic na zachód lub wprowadzą jakieś ograniczenia na wywóz zboża. Chinole, których dotknie sucha(czego im nie życze) - żądni taniej paszówki z Rosji i Ukrainy zabiorą parę transportów, które miałyby być przeznaczone na zachód, a że dolar spadnie przy zachowaniu względnie wysokiego kursu euro, to myśle ceny będą na podobnym poziomie co w tym roku. Dodajmy do tego biopaliwa w USA, małe zapasy zbóż na świecie i niepewność co do anomalii pogodowych,a cwaniacy spekulujący towarami rolnymi nie będą mieć za wiele pola do popisu i nie dojdzie do sytuacji, że qq spadnie do 400zl/ha za mokrą. Sucha wiosna też zrobi swoje, więc cenami nie należy się raczej martwić. U mnie( opolskie) posiano wiele pszenicy ozimej, więc qq będzie tyle co w poprzednim roku. Wiele osób rezygnuje za to z buraków.

 

@Sobuciak napisz coś o stosowaniu kizerytu w qq. Ile można dać go na wiosnę przy zawartości niskiej/średniej? Czy może zrezygnować z niego, jeżeli np. daje korn-kali(6% mg). Ile może być mg posiane przed siewem, żeby nie zakłócały wschodów. Podzielcie się też doświadczeniem, jeżeli chodzi o nawożenie podczas suchej wiosny, bo słyszałem, że takak ma być tego roku. Jaki nawóz fosforowy bedzie skuteczniejszy: polidap w podwiewacz czy może superfosfat pogłównie?

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Jak masz nislą, średnią siarkę to na QQ przydałoby się zastosować 50, 40kg/ha (S) jak dasz 300kg korn-kali wniesiesz 14,4kg(S) widze ze dajesz dobre nawozy więc warto by też zadbać o tę siarke to już sam musisz podjąć decyzje czy jeszcze dorzucisz i z jakimi nawozami. Kizeryt myśle najlepiej przysfajalny magnez i siarka, jak bierzesz z kali to on ma chyba 25% MgO i 20% czystej S więc myśle te 100kg miało by sęs i tak inwestujesz sporo więc...

Fosfor pogłównie to raczej będziesz korzystał z niero w przyszłym roku :)

Właśnie ta nasza nieprzewidywalna pogoda i żeby tak te długoterminowe prognozy sie sprawdzały marzenie.

Mysle że warto dbać o to żeby roślinki miały jak najlepsze warunki, wiem ze łatwo się gada przy tych cenach i wogle ale uważam że jak sie zadba zawsze troche więcej zostanie tak jak z tymi krówkami byczkami ze wszystkim. Na zadbanych stanowiskach lepiej roślinki znoszą te wszystkie anomalie pogodowe a jak przyjdzie dobry rok no to wtedy nam się odwdzięczą z nawiązką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Oczywiście chodziło mi o danie superfosfatu do ziemi. Trzeba przestawić makówkę na wyższe obroty :) , bo niedługo czas ruszać w pole. Skoro polecasz, to pewnie zastosuję ten kizeryt. Sprawdzę w tym roku na paru działkach. A co do inwestycji w nawozy,to te 1050-1150 zl/ha, to chyba nie jest wcale tak duzo. U mnie niektórzy sypią 250 kg soli,250 superf., i to wszystko na wiosnę. Do tego po 200 kg saletry i mocznika. Zastanawiam się jeszcze czy nie obniżyć dawki mocznika do 150 kg, w przypadku zastosowania tego kizerytu. Jak myślisz? Siarka podobno wpływa na lepsze wykorzystanie azotu. Koniunktura nam sprzyja, tylko spekulanci znowu zaczynają kręcić rynkami, żeby coś dla siebie ugrać. Myślę, że ceny qq jeszcze podskoczą o jakieś 200zl/tonie. Typek z pobliskiej miejscowości jest skłonny zapłacić już 800zl netto. To jeszcze raz zapytam :D . Na suchą wiosnę lepszy będzie polidap do podsiewacza czy superfosfat pod agregat. A może lepiej walnąć np. 100 kg polidapu w podsiewacz i osobno100 kg superfosfatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mihail    0

Ukraińcy przeorają co prawda ozime, ale pewnie w całości nie posieją qq, więc jarka sypnie im po 3t/ha. Jeżeli już zdecydują się na qq, to nie zapodadzą zapewnie więcej nawozów niż dali na jesień, co przy wymaganiach qq spowoduje zniżkę plonów. Mniejsze zbiory na Ukrainie(nawet przy wyzszym plonie qq niż psz.ozimej) spowodują, że nie otworzą granic na zachód lub wprowadzą jakieś ograniczenia na wywóz zboża. Chinole, których dotknie sucha(czego im nie życze) - żądni taniej paszówki z Rosji i Ukrainy zabiorą parę transportów, które miałyby być przeznaczone na zachód, a że dolar spadnie przy zachowaniu względnie wysokiego kursu euro, to myśle ceny będą na podobnym poziomie co w tym roku. Dodajmy do tego biopaliwa w USA, małe zapasy zbóż na świecie i niepewność co do anomalii pogodowych,a cwaniacy spekulujący towarami rolnymi nie będą mieć za wiele pola do popisu i nie dojdzie do sytuacji, że qq spadnie do 400zl/ha za mokrą. Sucha wiosna też zrobi swoje, więc cenami nie należy się raczej martwić. U mnie( opolskie) posiano wiele pszenicy ozimej, więc qq będzie tyle co w poprzednim roku. Wiele osób rezygnuje za to z buraków.

 

@Sobuciak napisz coś o stosowaniu kizerytu w qq. Ile można dać go na wiosnę przy zawartości niskiej/średniej? Czy może zrezygnować z niego, jeżeli np. daje korn-kali(6% mg). Ile może być mg posiane przed siewem, żeby nie zakłócały wschodów. Podzielcie się też doświadczeniem, jeżeli chodzi o nawożenie podczas suchej wiosny, bo słyszałem, że takak ma być tego roku. Jaki nawóz fosforowy bedzie skuteczniejszy: polidap w podwiewacz czy może superfosfat pogłównie?

 

To nie prawda. U nas na Ukrainie na wiosne bedzie duzo oziminy. Troche trzeba zaorac ale nie wszystko. Jeden rzepak przezimowal dobrze a u sasiedow niedobrze. No ja mysle 10-20% u nas w Rivne mozna likwidowac oziminy ale to nie wina zimy, tylko ze jesieniu nie bylo wody. Susza byla i slabo urosly zboze i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Napisałeś pogłównie zrozumiałem pogłównie :D Fosfor jest najmniej wykorzystywanym składnikiem pokarmowym z nawozów w pierwszym roku po zastosowaniu, dlatego wazna jest zasobność gleby, osobiście dałbym polidap(fosforan amonu) wydaje mi się że to najlepszy nawóz w podsiewacz pod QQ wspomaga dobry start i nie schodziłbym ponizej 150kg/ha czystego azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy nie posiadając w siewniku specjalnego podsiewacza do mikroelementów jest sens wrzucić typowo microstar PZ razem z polidapem w tradycyjny podsiewacz? Czy mija to się z celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie chcę w tym roku zasiać pierwszy raz kukurydze, na pczątek 2 ha i mam pytanie jakie nawożenie zastosować, jak lepiej przed siewem i wymieszać z glebą czy razem z nasionami do siewnika i jaką zastosować ochronę chemiczną?

Proszę o odpowiedzi

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamel30    0

Witam, ja podobnie jak kolega zamierzam w tym roku posiać parę ha qq, tj ok 20-23 ha. w ubiegłym roku stosowałem naożenie w postaci 250 kg mocznika i 100 kg soli, po wschodowo saletre. plon był na poziomie 10t mokrej.pytanie czy można coś zwiększyć (nawożenie), może wprowadzić jakiś dodatkowy nawóz, zeby zwiększyć plon?Bardzo proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Saletra nie przypaliła ci liści? W późniejszej fazie zamiast saletry lepiej zastosować mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Piszcie jak przetrzymujecie obornik na pryzmie na polu - gdy np. płyta gnojowa jest pełna, a do 1 marca jeszcze daleko. Można przetrzymywać bezpośrednio na ziemi ? Jak nie to wystarczy dać folię pod spód ? Nie chcę nabawić się problemów z arimr, więc muszę zawczasu się przygotować
       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/landini/6550-7550-8550-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/claas/arion-410-420-430-440-450-460-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/kombajny-zbozowe/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/landini/10000-12500-13000-14500-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/claas/arion-610-c-620-c-630-c-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/kombajny-zbozowe/massey-ferguson/21-26-27-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/kombajny-zbozowe/braud/405-405-4-405-6-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/same/iron-130-140-160-175-185-dane-techniczne/
      https://www.agrodane.pl/ciagniki-rolnicze/landini/5830-6030-6830-7830-8830-dane-techniczne/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/landini/10000-12500-13000-14500-specs/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/claas/arion-610-c-620-c-630-c-specs/
      https://www.agridane.com/combine-harvesters/massey-ferguson/21-26-27-specs/
      https://www.agridane.com/combine-harvesters/braud/405-405-4-405-6-specs/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/same/iron-130-140-160-175-185-specs/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/landini/5830-6030-6830-7830-8830-specs/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/claas/arion-510-520-530-540-550-specs/
      https://www.agridane.com/combine-harvesters/massey-ferguson/630-s-735-685-s-specs/
      https://www.agridane.com/combine-harvesters/braud/502-503-504-505-specs/
      https://www.agridane.com/agricultural-tractors/same/iron-150-7-continuo-165-7-150-170-190-specs/
      https://www.agridaten.de/traktoren/landini/6550-7550-8550-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/claas/arion-410-420-430-440-450-460-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/mahdrescher/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/landini/10000-12500-13000-14500-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/claas/arion-610-c-620-c-630-c-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/mahdrescher/massey-ferguson/21-26-27-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/mahdrescher/braud/405-405-4-405-6-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/same/iron-130-140-160-175-185-technische-daten/
      https://www.agridaten.de/traktoren/landini/5830-6030-6830-7830-8830-technische-daten/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/landini/6550-7550-8550-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/claas/arion-410-420-430-440-450-460-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/maaidorsers/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/landini/10000-12500-13000-14500-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/claas/arion-610-c-620-c-630-c-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/maaidorsers/massey-ferguson/21-26-27-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/maaidorsers/braud/405-405-4-405-6-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/same/iron-130-140-160-175-185-technische-gegevens/
      https://www.agrispec.nl/landbouwtrekkers/landini/5830-6030-6830-7830-8830-technische-gegevens/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/landini/6550-7550-8550-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/claas/arion-410-420-430-440-450-460-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/cosechadoras/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/landini/10000-12500-13000-14500-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/claas/arion-610-c-620-c-630-c-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/cosechadoras/massey-ferguson/21-26-27-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/cosechadoras/braud/405-405-4-405-6-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/same/iron-130-140-160-175-185-ficha-tecnica/
      https://www.agridatos.es/tractores-agricolas/landini/5830-6030-6830-7830-8830-ficha-tecnica/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/landini/6550-7550-8550-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/claas/arion-410-420-430-440-450-460-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/moissonneuses-batteuses/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/landini/10000-12500-13000-14500-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/claas/arion-610-c-620-c-630-c-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/moissonneuses-batteuses/massey-ferguson/21-26-27-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/moissonneuses-batteuses/braud/405-405-4-405-6-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/same/iron-130-140-160-175-185-fiche-technique/
      https://www.agridonnees.fr/tracteurs-agricoles/landini/5830-6030-6830-7830-8830-fiche-technique/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/landini/6550-7550-8550-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/claas/arion-410-420-430-440-450-460-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/mietitrebbie/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/landini/10000-12500-13000-14500-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/claas/arion-610-c-620-c-630-c-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/mietitrebbie/massey-ferguson/21-26-27-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/mietitrebbie/braud/405-405-4-405-6-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/same/iron-130-140-160-175-185-scheda-tecnica/
      https://www.agridati.it/trattori-agricoli/landini/5830-6030-6830-7830-8830-scheda-tecnica/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/landini/6550-7550-8550-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/claas/arion-410-420-430-440-450-460-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/zernouborochnyye-kombayny/braud/a-1865-2065-a-105-105-b-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/same/iron-130-s-140-s-155-s-165-s-150-7-165-7-180-7-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/landini/10000-12500-13000-14500-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/claas/arion-610-c-620-c-630-c-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/zernouborochnyye-kombayny/massey-ferguson/21-26-27-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/zernouborochnyye-kombayny/braud/405-405-4-405-6-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/same/iron-130-140-160-175-185-tekhnicheskaya-kharakteristika/
      https://www.agrodannyye.com/traktory/landini/5830-6030-6830-7830-8830-tekhnicheskaya-kharakteristika/
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez farmerzpasją
      Witam 
      mam możliwość odbioru regularnie około 4 ton obornika tygodniowo jednakże chciałbym na nim zarobić pieniądze i tutaj pojawia się pytanie gdzie szukać odbiorców (brak biogazowni w okolicy ) , czy ktoś ma jakiś pomysł lub sugestię ? 
      Pozdrawiam
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj