Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Thomas2135    1190

Przeczytałem etykietę ponownie i chyba chodzi o zabieg fertygacji i uprawy hydroponiczne, bo jest to opisane w oddzielnej ramce, żeby nie mieszać z siarczanami.

Będę mógł zmieszać siarczan magnezu z nawozem dolistnym Opty20/20/20, bo nie chcę robić 3 oprysków dla każdego z nawozów a opinie są sprzeczne? Kilka postów wcześniej kolega pisze, żeby nie mieszać siarczanu z fosforowymi a na siarczanie czy odżywce nie ma żadnych przeciwwskazań.

• Like 1

rolnik1986    15

Stosowal ktos insol fos? Jak tak to ile? I co mozna jeszcze zmieszac? Dodam ze qq jest juz po 2 dawkach mikro+siarczan+cynk.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer_89    7

mam problem ze swoja qq ogolnie jest licha jakas wiedla i ma trochę czerwone liscie, czego jej brakuje? pole było nawozene obornikiem i dwa razy był nawoz siany

• Like 1

eMWu    484

"dwa razy był nawoz siany" - jak tak informujesz o nawożeniu to coś czuję, że może być bidnie...

Na 100% brak fosforu. Teraz już nic nie zrobisz, możesz dać z 3 razy po 4kg 50% nawozu dolistnego fosforowego (np. folicare z yary, maximus z ekoplonu etc.), ale za dużo tym nie zdziałasz. Gleba na pewno zakwaszona, konieczne badanie gleby, wapno, nawozy fosforowe pod uprawę następczą. Teraz sypanie stałego fosforu nic nie da.

• Like 1

rolnik1986    15

Czasami tak jest jak u mnie pole tak samo uprawiane i nawozone a qq nierowna, 0,5ha mala zolta bez checi do wzrostu reszta super. Na 6 klasie takie przepaly , roslinka nie moze pobrac fosforu z ziemi niewiem moze za gleboko poszedl 2razy dolistny i ch... mam nadzieje ze wapno zadziala ale to dopiero na nastepny rok

• Like 1

knoro93    165

Też mam podebne przypadki na VI klasie ale wydaje mi sie że ph ją boli w tych miejscach (placach). Tylko zastanawia mnie skąd si ę biorą takie place skoro pole równo nawożone co roku a i ziemia taka sama nie jakas mozaika moze podłoże po prostu jest równe na tych placach bardziej przepuszczalne a w innych mniej? Ma ktoś jakis pomysł?

Wielox123    2

Cześć jakie odmiany kukurydzy polecacie na V i VI klasę Ziemi i jak je nawozicie Proszę odp. :D Bo teraz zasiałem Opokę Vitrasa i Mas 28a a wy co siejecie :D

• Like 1

solek01    30

Nie ma ktoś przypadkiem kilka gramów nasion kukurydzy Pyroxenia? Chciałem przeprowadzić

doświadczenie a nie chce kupować całej jednostki. Oczywiście zapłacę

• Like 1

Bartek72511    41

Ale napisz dokładnie jakie nawożenie dawałeś ? ale ogólnie to niedobór fosforu, u mnie w okolicy wszystko było pięknie, przyszły te chłodne dni i sporo pól fioletowych bo w chłodach kukurydza ma ciężko pobierać składniki.

• Like 1

Thomas2135    1190

Koledzy po jakim czasie od wykonania nawożenia dolistnego widać jakieś efekty. U mnie kukurydza miała sądząc po pasiastych przebarwieniach niedobór cynku, więc zastosowałem cynk dolistnie, dodatkowo siarczan magnezu i nawóz dolistny 20/20/20. Ogólnie wściekły jestem na Mustanga, który ledwie przypalił zielsko i mimo, że nie rośnie w górę to nadal jest zielone po miesiącu od oprysku. Niestety w okolicy nie było nic innego do kupienia.

• Like 1

mich18    25

Mustangiem sie nie pryska kukurydzy bo ten środek szkodzi kuku kolba moze sie nie wykształcic

• Like 1

Thomas2135    1190

Za takie rady to ja dziękuję. Daruj sobie, bo nie ja pierwszy i ostatni sieję na piaskach kukurydzę. Może to pieprznąć i leżeć co? Co do Mustanga to o jego niekorzystnym działaniu dowiedziałem się po czasie. Producent podaje, że można stosować w kukurydzy, jednak to był pierwszy o ostatni raz.

• Like 1

marcinekg87    0

witam mam taki problem pod korzeń dałem mało azotu tj 1/2 dawki jaka planowałem dać ogólna. a teraz przegapiłem sprawę i jest już dośc duża tak z 70 - 60 cm i to moje pytanie czy jak bym teraz rozrzucił mocznik siewnikiem do nawozów to czy nic nie będzie na innym polu rozrzuciłem to trochę przypalało kukurydza jest ciemnozielona dodam

mf25    7

Duzo osob odradza mustanga w qq np. jezeli pryskam titusem to co do niego dodawac zamiast tego mustanga ??

fireseba    101

Chcę nawozić kukurydzę(6 liści) 6% roztworem mocznika, 300l na ha. Czy zabieg mogę powtórzyć za kilka dni jeszcze raz?

Edytowano przez fireseba

knoro93    165

Adengo przedwschodowo i tyle po co sobie swoje cztery litery zawracac jak juz chwasty wysysają składniki a dodatkowo stwarzac stres dla roślin nie rozumiem.

Tomek0305    0

Koledzy,

mam powiedzmy nie najgorsza kukurydze. pole jak to pole czasem nie zla ale momentami mniejsza jest i ciut fioletowe liscie. chce jutro dac odzywke. co myslicie o takim zestawieniu na 1 ha. beda efekty?

- 3 kg cynku

- 3 litry boru

- 3 litry basfoliar 36

- 5 litrów basfoliar 6 12 6

Zrobilem tak jak mowilem wczesniej. Kukurydza miala normalny fajny ladny zielony kolor (ciemny)

po opryskaniu minelo 5 dni. kukurydza teraz ma zgniło zielony. co to moze byc?

marcin2057    20

u mnie kukurydza jest bardzo nierówna, w jednym miejscu na końcu pola na VI jest już za pas, a na lekko gliniastej na IV ma ok 30 cm, pole ze spadkiem w stronę VI i widać, że nawóz został wypłukany, a w miejscach gdzie było mokro jest blada i mała i zastanawiam się czy nie dać ręcznie saletry pod każdy rządek osobno (ok 20ar) i na dodatek jest sporo babki zwyczajnej i czym mogę ją zniszczyć? Myślałem to zrobić opryskiwaczem ręcznym tylko jaki środek zastosować aby nie uszkodzić kukurydzy ?

eMWu    484

Kukurydza wymaga odpowiednich warunków (temperatury!) do wzrostu. Może to od nadmiaru wody i zimna? Lekka gleba lepiej przepuszcza wodę i się szybciej nagrzewa, kukurydza nie znosi nadmiaru wody, która także glebę ochładza w nadmiernej ilości. Ile musiałoby wody spaść aby wypłukać nawozy, tym bardziej z gliny. Aż się dziwię skąd tyle wody, na południu sucho jak diabli.

W tym roku adengo na lekkiej ziemi zrobiło naprawdę dobrą robotę.

EDIT: Chyba przesadziłeś z tymi nawozami, pewnie też za duże stężenie. Tyle boru na ha może przypalić kukurydzę, nie mówiąc o reszcie, tym bardziej w 200l wody. Lipnie. :(

Edytowano przez eMWu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się