Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mk9422    96

Oprócz abs corn to dostała tylko na jednym kawałku 30 - 35 tyś gnojowicy a na drugim jakieś 30 ton obornika i 20 tyś gnojowicy. Najlepsza jest na piachu. Jak już wcześniej napisano na lepszej ziemi w tym roku słabo rośnie i tam gdzie spodziewałem się najlepszych plonów jest właśnie bardzo mizerna i chcę ją podgonić. Zobaczymy co z tego wyjdzie

bobienko    140

No u mnie właśnie na ciężkiej najlepsza,nie było wtórnego zachwaszczenia i zapierniczała od poczatku,w tej chwili ma ok 220cm.na piachu no teraz ok ale sie męczyła

mk9422    96

Zależy też od warunków. U mnie długo wschodziła bo było mokro i zimno, także miała późniejszy start.

Wiadomość z agroFakt.pl

Eliot    16

No u mnie właśnie na ciężkiej najlepsza,nie było wtórnego zachwaszczenia i zapierniczała od poczatku,w tej chwili ma ok 220cm.na piachu no teraz ok ale sie męczyła

już ma tyle?????wstaw fote

saszeta    72

kukurydza teraz rośnie 10-15 cm na dobę jak ma warunki. U mnie też ma ponad 2 metry. Siana 1 maja

Koło 15-20 lipca przed wyrzuceniem wiechy ze 3,5 metra powinna mieć( DKC 3642)

zkordalski    81

A więc to Ty głupoty mówisz sprawdziłem dokładnie i saletra Anwil zawiera dwie grupy azotanowy i amonowy a salettzak amonowy i saletrzany tak podają na stronach więc ma wolniejszy rozkład i roślina go pobierz wolniej. Do gliny sieje na niej qq. Orka najlepiej jesienia jak nie dasz rady to wiosna kiedy tylko można wjechać i zaraz orka i agregat uprawowy z dwa razy to wtedy jeszcze jakoś jakoś nie ma brył i coś da radę zrobić jednego roku zaoralem obornik z tydzień przed siewem to siewnik punktowy nie dawał rady wprowadzić ziarna w glebę....

bialy2005    193

Dalej brniesz w swoja nie wiedze :) saletrzana = Azotanowa  sama nazwa nawozu o tym mówi.

ukaszProcho    22

Forma azotanowa i saletrzana to to samo tylko saletrzak rozkłada się dlozej i ma trochę wapnia i magnezu.

zkordalski    81

Skoro ma tą samą formę nie może się rozkładać dłużej. A ma inną forme skoro czas reakcji jest inny

damianzbr    976

Chłopie zrozum że ,,Anwil zawiera dwie grupy azotanowy i amonowy a salettzak amonowy i saletrzany,, to jedno i to samo bo saletrzany = azotanowy. Saletrzak zawiera dodatkowo CaCO3 i Mg chyba z tego co kojarzę.

Saletrzak jest zalecany na kwaśniejsze stanowiska bo nie potęguje już więcej zakwaszania gleby w przeciwieństwie do zwykłej saletry gdyż właśnie ten w nim zawarty wapń i Mg neutralizuje skutki zakwaszania.

soltys48    315

kukurydza teraz rośnie 10-15 cm na dobę jak ma warunki. U mnie też ma ponad 2 metry. Siana 1 maja

Koło 15-20 lipca przed wyrzuceniem wiechy ze 3,5 metra powinna mieć( DKC 3642)

moja siana 12 maja na III b ma max 80cm

damianzetor9540    1260

19578230_802537696575801_928295408_n.jpg

U mnie na polu między budynkami też coś źle zawiało i kilka przechyliło. Zaś z drugiej strony złamane z pół, tak jakby ktoś podszedł i kopnął, nie wiem czy to wiatr czy może ingerencja osób trzecich. 

damianzetor9540    1260
Napisano (edytowany)

Nie 130 tylko 110. Odległość w rzędzie co 16 cm. :) Pomijam fakt że w tym miejscu ma już grubo ponad 2,2 m. Budynki, drzewa, zawirowało wiatrem i legła, Gdyby to była wina gęstości siewu to u sąsiada co ma też już blisko 2 m, a siał w rzędzie co 13 cm leżało by całe pole, a tak nie jest. :) 

[galleryimg=374090]

A to jak Thomas wytłumaczysz? Może napiszesz że 88 tyś na ha też gęsto? :lol: :lol: :lol: 

Edytowano przez damianzetor9540

ukaszProcho    22

No ja sieje 90 tys i jak wialo wczoraj bardzo mocno to liście się polamaly ale kuku stoi.

20CBR12    47

Jak można uzasadnić racjonalne siew kukurydzy ponad 100tys nasion na ha?

pedro2    341

Jak będziesz miał siłę kielkowania 90% to bardzo racjonalne uzasadnienie

zkordalski    81

W tym roku wsialem poraz pierwszy 93 tys na ha i żałuję gdybym wsial 103 było by idealnie przez te moczary wschody były bardzo słabe i mam tak jak bym wsial z 65 .... a mnie to nie cieszy bo mam mało sianej qq na swoją obsadę w oborze

saszeta    72

mniejszym błędem jest wysianie mniej niż za dużo

Terry24    17

Ten rok jest jakis dziwny na kukurydze siana byla 85 tyś na ha poczatkiem maja(p8400) a wzeszlo jakies 65tys na ha wszystko przez obfite deszcze i zaskorupienie gleby po siewie.Jakie moze to miec odbicie na plon?

Dodam ze kukurydza teraz jest az czarna (teraz jej sprzyja) moze miec po dwie kolby w takiej obsadzie?

pedro2    341

Książkowo siejesz 80tyś siła kielkowania 93% i już z tego co producent deklaruje jest za mało, a gdzie jeszcze jakieś inne przypadki ciezkie wschody np. Za dużo też niedobrze bo kolba 10cm nie wyciągnie. U mnie zawsze 90-93tys

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się