Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    1260

Zrezygnowałem dziś z dodania mocznika do opryskiwacza z racji wysokiej temperatury, poleciał sam siarczan 4% i mikro. Dobrze zrobiłem? 

pedro2    341

Thomas przecież dawales mikro w glebę więc czego ma jej brakować prócz wody i ciepła. U mnie były ogromne niedobory cynku aż się zdziwiłem. Dlaczego pryskasz maistrem skoro widzisz ze hamuje qq?

Thomas2135    1189

Dawałem jak każdy, ale wiekszość i tak pryska. Co do maistra to szczerze w chwili zakupu zapomniałem o tym hamowaniu. Rok temu pryskałem daleko od domu i zbytnio się nią nie interesowałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Thomas ja mam pasek kontrolny zrobiony ;) . Ale u mnie praktycznie na kazdym polu widzialem chlorozy wzdluz liscia wiec niedobor cynku ksiazkowy. Ja dawalem w podsiewacz Ultre 5, wiec nie ma w nim mikro, to trzeba dolistnie dorzucic. Bede w polu to wrzuce zdjecia

zkordalski    81

Dokupilem do fokiq N bor cynk i titanit czy jakoś tak będę robił drugi zabieg zobaczę czy te specyfiki nowe coś daja

milanreal1    290

Jesteście pewni, że kukurydza ruszyła po tych specyfikach czy po słońcu? U wielu popadało, temp skoczyła do 29°C więc warunki perfekcyjne. Moja się męczyła po maistrze 2 tyg, ale jak wczoraj i dzisiaj porządnie grzeje to kukurydza ładnie ruszyła i powoli goni te siane wcześniej. Nabrała też koloru. Jak do tej pory nic nie dostała. Róbcie paski kontrolne, bo walicie wszystko i nie wiadomo co działa i czy w ogóle działa.

Powiem Ci tak, jakbym miał gleby conajmniej IV klasy w super wysokiej kulturze to odżywek nie warto bo i tak rośnie jak na drożdżach. Ale mam piaski i co chwila coś wyskakuje.

Thomas2135    1189

Ja też lepszej nie mam. Z 5 ha posianych tylko 2 to V klasa i to rozrzucone na 3 działkach. Ja i inni chcemy konkretnych dowodów czy rzeczywiście te stymulatory, odżywki, aminokwasy czy humusy coś działają i czy plon jest wart wydanych pieniędzy.

damianzetor9540    1260
Napisano (edytowany)

Thomas ja zrobiłem próbę kontrolną ale dopiero wczoraj. Jak będzie efekt to opiszę wszystko po kolei co dawałem i ile i kiedy, jak nie będzie to cóż, powiem że nic nie warte i koniec dyskusji. :)

Edytowano przez damianzetor9540

ukaszProcho    22

Ja jedynie dawałem odżywkę 4 dni po oprysku na chwasta. Besfoliar 5 l + siarczan magnezu i to tyle.

ChiquitaB    48
Napisano (edytowany)

Ja jak dawalem aminowigor tpp w sumie pasek kkontrolny sam sie zrobil w postaci dwoch rzedow mijaka i jest roznica w kolorze teraz. Ale pola na kiszonke gdzie nie pryskalrm teraz maja podobny kolor wiec zapewne korzen dotarl do nawozow i pogoda robi swoje bo qq czarna. Qq kolo warzywnika gdzie nie byla pryskana maistrem tylko wygracowane zielsko ma z 10-15cm wiecej.

Edytowano przez ChiquitaB

soltys48    315

Ja też lepszej nie mam. Z 5 ha posianych tylko 2 to V klasa i to rozrzucone na 3 działkach. Ja i inni chcemy konkretnych dowodów czy rzeczywiście te stymulatory, odżywki, aminokwasy czy humusy coś działają i czy plon jest wart wydanych pieniędzy.

w ubiegłym roku zrobiłem próbę z tytanitem i powiem tak z początku ta na której był dawany tytanit była sporo ciemniejsza i wyższa ale przy koszeniu ta różnica była niezbyt wielka,

na tą chwilę mam bardzo słabą kukurydzę względem ubiegłego roku, dostała cynk, miedź, bor i siarczan magnezu wczoraj, jutro albo w czwartek psiknę odżywką fosforowo-potasową,mocznikiem i tytanitem i za kilka dni powtórka tyle,ze tylko mocznik, tytanit i siarczan mam nadzieję że pchnie ją

Karror830    3

Na próbe wzialem ten asahi na 4 ha . dorzucilem mocznik i siarczan. Mysle ze ewentualne roznice po tygodniu powinny byc widoczne o ile wogole bedą. 

Murphys    4

w ubiegłym roku zrobiłem próbę z tytanitem i powiem tak z początku ta na której był dawany tytanit była sporo ciemniejsza i wyższa ale przy koszeniu ta różnica była niezbyt wielka,

na tą chwilę mam bardzo słabą kukurydzę względem ubiegłego roku, dostała cynk, miedź, bor i siarczan magnezu wczoraj, jutro albo w czwartek psiknę odżywką fosforowo-potasową,mocznikiem i tytanitem i za kilka dni powtórka tyle,ze tylko mocznik, tytanit i siarczan mam nadzieję że pchnie ją

Tez mialem beznadziejna, ale po deszczu dwudniowym i takim komplecie odzywek:

1.Mocznik 10kg/ha + siarczan 7kg/ha + bor 1l/ha + cynk 1l/ha + fostar 1l/ha

2. Mocznik 10kg/ha + Fostar 4l/ha + bor 1l/ha + cynk 1l/ha + naturalcrop sl 1l/ha (aminkowasy) + tytanit 0.3l/ha

I dzisiaj poszlo: Mocznik 10kg/ha + mikrokomplex 5kg/ha + 0.3l/ha tytanitu

Dopiero teraz zaczyna nabierac koloru i rosnac a byla masakryczna myslalem ze trzeba bedzie wyorac ponad hektar takiej mam reszta piekna po pas.

soltys48    315

moja może nie tyle słąba co bardzo słabe wschody, mam zasianą na najlepszej klasie bonitacyjnej jednak jest tam sporo gliny i tu jak deszcz doklepał to już nie wyszła, od siebie dołożył jeszcze usługodawca a właściwie to jego ciągnik i masakrycznie szerokie opony............

karolr2    180

3 razy jechałem mocznik + odżywki i nic nie pomaga dawałem nawet podwójne dawki zero różnicy. Nigdy więcej szkoda kasy,dawałem 1 raz na całości później dwa razy na kawałku pola co mogło zbraknąć nawozu w podsiewaczu. Albo coś się popsuło w siewniku i nie siał bo nawóz miałem wyliczony nawet powinno zostać górką. 

szaman1    38

Thomas przecież dawales mikro w glebę więc czego ma jej brakować prócz wody i ciepła. U mnie były ogromne niedobory cynku aż się zdziwiłem. Dlaczego pryskasz maistrem skoro widzisz ze hamuje qq?

Mikro w glebę przy sianiu pomoże tyle że portfel odchudzi a i tak na liść trzeba podać. Podstawa to makro w glebę a mikro w liść. 

pedro2    341

W przyszłym tyg nadają ponad 30* jutro mija tydzień od pierwszego dokarmiania i nie wiem co robić. Niedoborów nie widać żadnych, ale dobrze by było prysnąć siarczan i mocznik po 10- 15kg, dziś dało 13mm. Ale jak nie zmyje z lisci to w te upały nie będzie potegowac stresu?

A sąsiad też ma dylemat czy poprawiać, po pierwszym 20kg moczniku przypaliło mu brzegi liści po ok 0,5 cm. Moze lecieć bez obaw z 10-15kg moczniku czy pogorszy sytuację?

Murphys    4

Pedro ja zawsze dorzucam 10kg/ha mocznika, szybciej wchlaniaja sie mikroskladniki, wczoraj pryskalem po 20 bylo 20st.C ciepla. Ale czy sam mocznik i siarczan Ci tak duzo pomoze? Popatrz czy ma stojace liscie czy rozlozone twoja QQ jak rozlozone i nie widac niedoborow to ja bym nie pryskal.

karol091193    85
Napisano (edytowany)

Pedro ja w piątek pryskałem kukurydzę  w dawce 12kg mocznika 12kg siarczanu magnezu, bor 3L i cynk 4L i proaqua 100ml/100L cieczy (na opryskiwacz 600L) i wczoraj poprawkę zrobiłem wieczorem po opadach w dawkach 12kg mocznika, 12 kg siarczanu magnezu , 1,5L boru i 2 L cynku i do tego PLONVIT PHOSPHO 11/53/5 10kg również na opryskiwacz. Czyli po około 4 dniach poszedł 2 oprysk tym bardziej  szkoda było mi zmarnować taką pogodę a po deszczu lepiej będzie wchłaniać. I chyba jeszcze raz wjadę jak będę dał rady za 7-10dni z tą drugą mieszaniną.

P.S Bor i cynk również z intermagu

Edytowano przez karol091193

Murphys    4

Mikrochelat cynku szybciej zadziala + siarczan magnezu + mocznik i bedzie okej ;)

pedro2    341

Jest ładna ciemna, ale dam po te 12kg dziś i niech się dzieje co chce, do wtorku może coś popada.
A co z tym sąsiadem moze pryskać bez obaw na przypalone liście? Bo u niego jakaś jasna jest, chłop siedzi jak na szpilkach a boi się żeby nie zaszkodzić

Murphys    4

Pedro jak mu przypalilo niech da aminokwasy + tytanit ewentualnie drozej asashi + cynk i bor. Niech jej nie meczy mocznikiem juz.

mateo2662    7

ja podałem mojej mocznik10kg+siarczan magnezu10kg+1,3l cynk+1l bor 7kg kristalon(11+11+24+6ca+mocro)+2kg(20+20+20+micro) w piątek pójdzie znów taka dawka + tytanit jak uda się kupić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się