Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
And2ej1    0
Napisano (edytowany)

panowie a stosował ktoś z was ten nawóz? 

http://www.yara.pl/crop-nutrition/products/yaramila/6181-yaramila-corn-npk-7-20-28-Remove/

zawiera cynk, bor i mangan oraz żelazo i chlorki ? ma to jakiś wpływ jeśli poda się te składniki w podsiewacz czy lepiej później zrobić oprysk z tymi składnikami ? 

dobra sprawa z tym dawka 500 kg jest ok w tym 350 po polu rozrzuć a 150 w podsiewacz ale cena jest duża i drogo wychodzi lepsza jest yara seeds tańsza i wystarczy 400 i jest ok wg moich prób 300 w pole 100 w podsiewacz:) składniki które dasz to nigdy nie nadrobisz tego opryskiwaczem;)

Teraz daje yara super star 350kg/ha oraz yara seeds 400kg/ha plus 2 razy kompleks odżywek szczególnie bor i cynk żeby zawierały ;)

Edytowano przez And2ej1

rocco0987    19

U mnie corna stosowalismy 350-370 kg i to wystarczało na plony 8-11t suchej zaleznie od roku, działki i odmiany. Teraz tez stosuje seeds jednak z uwagi na ilosc fosforu trzeba go dac wiecej jak corna, z tym ze cenowo i tak wychodzi lepiej, w dodatku ma 0,1 cynku a corn tylko 0,02. Też mamy zamówiony ten superstart planuje dać ok 370 kg. Później oczywiscie dolistnie cynk i fosfor.

mk9422    96
Napisano (edytowany)

a można dać 300 kg tej yarej tylko w podsiewacz? i czy konieczne jest później dawanie jeszcze boru i cynku? w sensie że oprysk . Dałem około 40 ton obornika i 20 tyś gnojowicy na ha, a tam gdzie nie dawałem obornika poszło około 35 tyś gnojowicy, w marcu dam po 500 kg polcalcu i właśnie o tej yarej myślałem. Na początku miała być polifoska ale yara ma bor, cynk i mangan i się zastanawiam czy lepiej dać to w podsiewacz po te 300 kg i później tylko oprysk zrobić i spokój, ziemia to V-VI klasa, więc cudów nie będzie chociaż nie wiadomo jakie nawożenie bym dał bo bez deszczu i tak nic nie urośnie. Pierwszy raz sieję kuku stąd tyle pytań.   Jaka cena yarej seeds? 

Edytowano przez mk9422

Wiadomość z agroFakt.pl

darek16    3

Przy takiej ilości obornika i gnojowicy niema co szaleć z nawozami.. My dajemy 250-300kg polifoski 6 w podsiewacz i pod agregat z 250 mocznika i czasem jeszcze w fazie 3-6 liścia wysiewamy z 75-100kg mocznika. I koniec z odzywkami nie dość ze opryskiwacz zapchany to ile jeszcze czasu schodzi.. Gleba 4-5

pedro2    342

I te 75kg rozsiewaczem uda ci sie rozsiac? Musisz cos partolić kiedy opryskiwacz zapycha, nigdy sie nie zdazylo raz do roku czyszcze koncowki i filtr

mk9422    96
Napisano (edytowany)

mam dużo nawozów organicznych to nie ma co płacić za mineralne, no i podobno są lepiej przyswajalne niż mineralne. Chyba zrobię jak kolega wyżej pisał tylko że mniejsze dawki, dam 150 kg yarej start i 150 kg yarej seeds i tylko oprysk na chwasta.

nikt nie ma cennika na yarą w punktach? 

Edytowano przez mk9422

pedro2    342

Chyba nikt nie wjeżdża z odzywkami jeśli qq jest ładna. U nas chłodny maj daje się we znaki, jak robi się fioletowa to nie ma zmiłuj i bez znaczenia czy dasz biednie 100kg polidapu czy 300, sucho zimno i trzeba dac kopa

mk9422    96

słyszałem od wielu osób że dają cynk i bor na liścia a ja chcę dać to pod korzeń i dlatego napisałem że później nic nie będę dawał. No zgadza się maj i u mnie jest chłodny więc może być różnie, a jak jest sucho to i odżywka nie pomoże  

AleksanderX    104

kilka lat temu stosowałem mocznik z importu ,w 2015 i 2016 polski raz z pulaw raz z polic bo ceny były porównywalne z importowanym ale obserwując efektywność wracam w tym roku do importowanego

kristofer85    1
Napisano (edytowany)

Panowie a co powiecie o takim nawożeniu qq 450 kg/ha ULTRA (8,20,30), w podsiewacz 120-150kg/ha polidapu,350kg/ha saletrosanu 26 +pozniej 2 razy odżywkami pojadę,

Edytowano przez kristofer85

mk9422    96

na jakiej klasie i to ma być na ziarno czy kiszonkę? 

kristofer85    1

Panowie a co powiecie o takim nawożeniu qq 450 kg/ha ULTRA (8,20,30), w podsiewacz 120-150kg/ha polidapu,350kg/ha saletrosanu 26 +pozniej 2 razy odżywkami pojadę,

klasa ziemi jest 3a-4b,qq ma byc na kiszonke

pedro2    342

Ja się zastanawiam czy nie zasiać hektar na próbę na ziarno zamiast zboża, bo obornika nadmiar.

darek16    3
Napisano (edytowany)

I te 75kg rozsiewaczem uda ci sie rozsiac? Musisz cos partolić kiedy opryskiwacz zapycha, nigdy sie nie zdazylo raz do roku czyszcze koncowki i filtr

Czasami sie uda czasami nie. Odzywki dawalem z mocznikiem i siarczanem temu zapychalo.. Edytowano przez darek16

kobra89    66

Ja caly czas jade na dolistnym dokarmianiu nigdy sie nie zapchały końcówki, ale ruski mocznik walisz do opryskiwacza, albo odzywki z intermagu, tam to farfocle wychodzą wtedy, innego wyjscia nie ma

Sunf    9

Yara Superstart 370 kg nie za duzo ?   pod qq na ziarno?

Mikruss    55

Ja odzywki zawsze mieszam z mocznikiem i siarczanem i tez nigdy mi nie zatkało a mam "dwójki"

pedro2    342

Dokładnie, pryskalem już rozniastymi odzywkami zawsze pierwsze co oprócz wody to mocznik i siarczan, tylko jak fosfor to bez siarczanu. Kolega może pomylił z saletrą

damianzetor9540    1260

Jeśli to dawki na ha to wywaliłbym polidap. Dając tą Ultre + polidap 150 kg/ha dostarczysz 160 kg fosforu, co jest 2-krotnie za dużo w stosunku do reszty nawożenia jaką planujesz. 

Saletrosan też nie najlepszy wybór, nie widzę potrzeby ładowania tyle siarki, daj jakiś zwykły azotowy 120-140 kg N na ha, np saletrę bądź mocznik. 

darek16    3
Napisano (edytowany)

Ja caly czas jade na dolistnym dokarmianiu nigdy sie nie zapchały końcówki, ale ruski mocznik walisz do opryskiwacza, albo odzywki z intermagu, tam to farfocle wychodzą wtedy, innego wyjscia nie ma

no odzywki byly z intermagu mocznik i siarczan cala noc staly wiec troche sie rozpuściło Edytowano przez darek16

pedro2    342

:D intermagiem pryskam też i nic, kręcisz coś. Przyznaj się, że od tak sobie walnąłeś żeby skrytykować dolistne

HuBeRt94    0

Co myślicie o takim nawożeniu pod kukurydzę na kiszonke  na ha: obornik ok.50t, pod agregat 200kg soli potasowej i 150 kg mocznika a w podsiewacz 200kg fosforanu. Po w schodowo 100kg mocznika przy 6-8 liściu, oprysk maister

Wystarczy nawozu?

a co może ewentualnie zmienić

AleksanderX    104
Napisano (edytowany)

Jak kukurydza pięknie rosnie to po co te odżywki chyba tylko dob re na kieszeń no ewentualnie mocznik ale polski bo impirtowany się nie nadaje i siarczam magnezu

Edytowano przez AleksanderX

kobra89    66

:D intermagiem pryskam też i nic, kręcisz coś. Przyznaj się, że od tak sobie walnąłeś żeby skrytykować dolistne

Kup od nich odzywke fosforową w proszku daj siarczan mocznik i zobaczysz ciagną się gluty, nikogo nie krytykuje bo sam uzywam odzywek i zachodnich i polskich producentów, jednak podkreslam ze bardzo słabo mi sie rozpuszczała w mieszaninie i zatykało końcówki non stop, teraz przerzuciłem sie na OSD fosfor osadowskiego i jest git.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się