Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Szarlej    68

Mogę te dwa zabiegi wykonać w jednym dniu: posypać mocznik a później prysnąć na chwasta w kukurydzy? Czy odwrotnie zrobić najpierw oprysk a później mocznik? Ile musi być odstępu czasu między zabiegiem na chwasty a odżywkami dolistnymi?

A co ma jedno z drugim wspólnego?

Kris5    1

jaką odzywkę polecacie na kukurydzę z widocznymi oznakami niedoboru fosforu

Wiadomość z agroFakt.pl

nightmare    81

Jak się boisz ze zrobi się galareta to po troszku do butelki dzień wcześniej i zobacz co będzie. Ja mieszałem 8 różnych rzeczy na qq w zeszłym roku to tak zrobiłem i było ok to tak mieszałem do opryskiwacza wtedy.

nie bedzie zadnej garalety, nie wiem kto to wymyslil. ja do tego jeszcze troszke moczniku dorzucalem.

master20002    151

Wczoraj rozlałem RSM na kukurydzy bez węży, część przed, a część po deszczu. Dostała w sumie ok 700 litrów na ha w dwóch dawkach. Jeszcze jeden oprysk cynkiem i całą resztą mikro i czekamy do jesieni.

piotr_79    1

Sorry za pytanie ale troszkę przespałem z dawką azotu mam qq 7-8 liści i nie wiem czy mogę jeszcze sypnąć mącznik, przez ten tydzień fajnei pada ale prognoza jest taka że od jutra brak deszczu, co teraz robić RSM nie używałem i słabo się w tym czuje.

Przed siewem dałem 300kg mocznika potrzeba jeszcze siać czy tylko tylko pryskać dolistnie 

donweter1989    180

Ja dałem 320 kg mocznika przedsiewnie na ha i uważam, że to starczy. Uczeni ludzie twierdzą, że kukurydza na każde 10 ton zielonki potrzebuje 25-30 kg azotu z nawożenia.

Edytowano przez donweter1989

mam pole w dzierżawie które też trochę zaniedbał poprzednik, zasiałem  w tym roku qq i też nie ciekawie wygląda, kiepsko pobiera fosfor bo fioletowa jest. Czy podanie odżywek Elvita kukurydza + Elvita start poprawi sytuację??  

Kukurydza w jakiej jest fazie? Trochę dziwna kombinacja, ponieważ w obu odżywkach jest wysoka koncentracja fosforu. W elvicie start fosfor jest w formie dostępnej nawet w niższych temperaturach, dlatego polecamy na I zabieg odżywiania 2l elvity cynk oraz 1l elvity cynk w fazie 4 liści kukurydzy. Na II zabieg polecamy 3kg elvity kukurydzy oraz 1l elvity amino żeby przyśpieszyć wzrost, działanie antystresowe oraz wzmożenie transportu składników w roślinie.

Michalmeer    366

2 dni temu poszedł mocznik pogłównie około 90 kg N na ha , popadało solidnie teraz kukurydza powinna ładnie rosnąć

knoro93    165

Kukurydza w jakiej jest fazie? Trochę dziwna kombinacja, ponieważ w obu odżywkach jest wysoka koncentracja fosforu. W elvicie start fosfor jest w formie dostępnej nawet w niższych temperaturach, dlatego polecamy na I zabieg odżywiania 2l elvity cynk oraz 1l elvity cynk w fazie 4 liści kukurydzy. Na II zabieg polecamy 3kg elvity kukurydzy oraz 1l elvity amino żeby przyśpieszyć wzrost, działanie antystresowe oraz wzmożenie transportu składników w roślinie.

Wie Pan może czy w jednym zabiegu moge zmieszać fosfor potas mikro cynk bór i siarczan magnezu ?

knoro93    165

A jakimi preparatami pryskales ile czego i o której godzinie? Często przypalenia mam jak daje mocznik jakie stężenie dajesz?

Huberto89    34

U mnie kukurydza pryskana po siewie adengo przyhamowała. Czy pryskał ktoś tym środkiem w poprzednich latach? Jak później zachowała się qq nie odbiło się to na jej końcowym plonie?

Każdy środek trochę przyhamuje wzrost ale nie odbije się to na plonie Może było wilgotno i ciepło a dawka pełna wtedy środek działa mocniej i dłużej. 

W jaki sposób zastosować rsm w kuku? Wezy nie posiadam i nie chce jej przypalić. Rsm 32%. I w jakiej dawce? A jezeli juz wezami to w jaki sposob? Ile musi byc oddalone od rzadka qq??

Chyba tylko wężami. Ja też pierwszy raz stosowałem RSM w kukurydzy Węże zrobiłem sam Zrobiłem też mocowanie i rozmieściłem je na belce co 75 cm czyli pomiędzy rzędami Wczoraj robiłem test i jest OK. Zdjęcie węży masz w mojej galerii

knoro93    165

5 lat pryskam adengo i nie wiem o co wam chodzi z tym przyhamowaniem. Robiłeś mijaki ze piszesz ze przyhamowalo?

Edytowano przez knoro93

kristofer85    1

panowie do ilu liści można siać mocznik na kukurydze?bo u mnie dopiero spadł pierwszy deszcz od czasu jej zasiania i dlatego wczesniej nie siałem poniewaz była susza W tej chwili kuku ma 5-8 liści i jest po zabiegu od chwasta

mf25    7

kolego mocznik mozesz sypac pod agregat az do takiej fazy zeby niepolamac kukurydzy , ale najlepszy termin to tak 4-6 lisc

knoro93    165

Dawki różne często maksymalne. OK 250 l/ha. Pryskalem doglebowo w tym roku powschodowo i wszystko jest ok

damianzbr    973

U mnie kukurydza pryskana po siewie adengo przyhamowała. Czy pryskał ktoś tym środkiem w poprzednich latach? Jak później zachowała się qq nie odbiło się to na jej końcowym plonie?

Gadałem wczoraj z tym co mi siał kukurydzę, to u niego też adengo przyhamowało kukurydzę. Tam gdzie omijak to zielsko rośnie i kukurydza wyższa.

mf25    7

Tam gdzie omijak i jest zielsko to kukurydza jest wyzsza bo konkuruje z chwastami o slonce i poprostu szybciej rosnie...

Thomas2135    1189

Pole to nie dżungla, że kukurydza musi konkurować o światło. Akurat we wczesnych fazach rozwojowych jest mało konkurencyjna i zawsze przegra z chwastem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się