Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marzygkop    4

Klasa ziemi V i VI posiana na 8 cm własnie  po to żeby było podsiąkanie. Jeden dobry deszcz spadł od siania

jakobek    4

Głębokość uprawy pod kukurydze powinna być taka sama jak głębokość siewu.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojakjan    2

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

sznajdik    131

Jak dobrze pamiętam to przedwschodowo doglebowo albo w fazie 1-2 liści unikać fazy wschodów ale jakie działanie nie porządane to nie wiem

simson2812    356

ta co wcześniej wyszła ok a ta co wychodziła trochę przyżółkła ale powinna ruszyć bo wilgoci jest i dziś było ciepło

darek16    3

Kiedy nah lepiej sypac mocznik? Bo jak na razie pod korzen poszla saletra 150kg/ha I polifoska 8 z250kg, 200 kg moczniku starczy? Do dam ze na oborniku jest

nightmare    81
Napisano (edytowany)

Ktos tu niedawno pisal ze ekolist to zabarwiona woda nie dajaca zadnego efektu,  przeszlo tydzien temu wykonalem zabieg oprysku opryskiwaczem recznym, 6 l , pole dosyc spore jak na taka zabawe 2.4 ha, ale z nudow przez kilka wieczorow po kilka rzadkow i po lepkach kukurydza opryskana, 2-3 lisc,  ekolist 5 l wieloskladnikowy 12 % fosforu itd, plus ok 5 kg mocznika rozcienczone w ok 120 litrach wody, plus minus 10-20 l, i spore zaszkoczenie, kukurydza dostala solidnego kopniaka, grube ciemne lodyzki, ladne grube zielone lisacie, malo gdzie wystepuja juasne przebarwienia, gdzieniegdzie przypalone listki, ale to sporadycznie,   dodam ze pole w nienajlepszej kulturze, odmiana pozna bez dobrego wczesnego wigoru, u czterech innych osob, kukurydza siana w tym samym dniu, znacznie slabsza, u sasiada, mozna powiedziec wzorcowego rolnika kukurydza conajmniej polowe slabsza, pomimo ze ma odmiane z dobrym wczesnym wigorem, masa zoltych listkow, niewiem czy to spowodowane nadmiarem azotu czy poprzednimi chlodnymi nocami. Wiem ze to nie robota dla ludzi ktorzy maja spory areal kukurydzy, ale jak ktos ma ok hektar to ok 2 godziny chodzenia po polu a efekt super.  Dobry start jest wazna sprawa, roslina lepiej sie ukorzenia, pobiera wiecej nawozow i wody z gleby, co za tym idzie daje lepszy plon.  kilka dni temu wstawilem tu zdjecie ubiegloroczniej kukurydzy, rowiez nawozonej dolistnie w fazie 2-3 lisci, wystarczy spojrzec , nic wiecej mowic nie trzeba. w tym roku zostawilem kilka rzadkow bez odzywienia dolistnego, juz na dzien dzisiejszy widac ze jest slabsza.

Edytowano przez nightmare

nightmare    81

posiane jest wyjatkowo dobrze, poprostu na fotce trafilo sie w takich nierownych odstepach, wyszlo ok 100 tys ziarenek na ha, siewnik ustawiany na 90 tys, ale w tym roku wyjatkowo drobne ziarno i potrafilo rzucac po 2 ziarenka na raz co da sie zauwazyc , opadow niestety nie za duzo, ale temperatury jak do tej pory niskie i ziemia trzyma wilgoc.

agrolublin    29

Ja polece z adobem w środę wieczorkiem może z mocznikiem razem z 6%.Trzeba zacząć się za nią brać

soltys48    314

moją dopiero chce prysnąć od chwastów ma 4-5 listków i to ostatni dzwonek, a czekałem tak długo bo nie powyłaziły chwasty

wiesko    12

@nightmare dlaczego nie normalnym opryskiwaczem a recznym?

nightmare    81
Napisano (edytowany)

zeby byl ten sam efekt pryskajac opryskiwaczem ciagnikowym to na ta powierzchnie  musialbym dac z 50 litrow ekolistu, nie wspominajac juz o tym ze koszt bylby 10 razy wiekszy to jeszcze zasililbym chwasty ktore miescami niestety zaczynaja sie pojawiac, tak oprysk szedl tylko tym pasem gdzie rosnie kukurydza, mozna powiedziec ze dobry efekt za grosze, 5 l ekolistu 32 zl plus ok 5 kg moczniku to daje ok 40 zl na 2.4 ha,  ok 5 godzin chodzenia po polu,   zakupilem 2 kg plonowitu ponad 50% fosforu, chcialem opryskac drugi raz, ale chyba sobie daruje, bo kukurydza nabrala koloru i ladnie ruszyla, mysle ze niebawem mozna bedzie opryskac opryskiwaczem ciagnikowym.

Edytowano przez nightmare

PATr    238

Jak ktoś ma właśnie tak jak ty 2-3 ha to można się w to pobawić, jak ja miałbym wynająć ludzi żeby opryskać deko ponad 30 ha to wolę sypnąć więcej nawozu...

Thomas2135    1186

Nie zapomnijcie dodać cynk do fazy 4 liścia. Efekt może widoczny po tym ekolist ale w jakim stężeniu to wyszło? Poszło proporcjonalnie tak jak na etykiecie czy mocniejsza mieszanina?

nightmare    81

zdecydowanie mocniejsza 5 litrow na ok 100 litrow wody, dlatego pewnie i efekt lepszy,  Nie rozumiem o co chodzi z tym cynkiem, przeciez kazda odzywka go zawiera, wiec po co jeszcze to kupywac.  dobra sprawa by byla jak by sie dalo przystosowac lance opryskiwacza ciagnikowego zeby tylko pryskaly na rzadki kukurydzy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się