Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nightmare    81

18% saletry kosztuje 620zł superfosfat 46% fosforu 1780zł co razem daje 2400zł za tonę kupując POLIDAP po 2200 zaoszczędzasz 20

mieszajac superfosfat z fosforanem i saletra wyszlo taniej, inny jest koszt wysiac 500 kg fosforanu a inny 200 kg fosforanu plus 150 superfosfatu plus 150 saletry,  fosforan da wystarczahaca dawke na start, superfosfat da fosfor w pozniejszej fazie.  ktos tu kiedys pisal ze dawka wieksza jak 100 kg na ha w podsiewacz jest  zbyteczna bo roslina nie potrzebuje az tyle na start, a pozniej juz sie kozenie rozejda i pociagnie sobie z obornika i nawozow rozsypanych pod agregat.

dokładnie, w kukurydzy lepszy deszcz w lipcu i sierpniu niż kwietniu-maju

najwieksze zapotrzebowanie na wode jest w czerwcu i pierwsza polowa lipca, wtedy jest najbardziej intensywny wzrost.  

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Roślina najszybciej rośnie przez kwitnięciem i to chyba każda tak ma.

superfosfat 1550zł(40%) to 3.9zł za kg i saletra 1200zł(34%)  3.5zł za kg

18% azotu w POLIDAPie kosztowało by 18x3.5=630 i fosforu 46x3.9=1794 co daje razem 2424zł Tyle kosztował by nawóz 18-46 jeśli wymieszać saletrę z superfosfatem.

Edytowano przez fireseba

nightmare    81

ok to w takim razie na drugi rok, jak nie bedzie opcji przestawienie ilosci wysiewanego nawozu w podsiewaczu to bede mieszal fosforan z piaskiem.  

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

jak nie będzie opcji przestawienia to zmień siejącego, u mnie na gminę jest kilkunastu co mają w miarę nowe siewniki a tych z trochę starszymi(95-00r) to jest mnóstwo

przemek28_28    41

Ten koleś to chyba ręcznie sieje jak nie chce przestawić podsiewacza. U mnie gościu przestawiał 3 razy bo siałem na 3 rożnych działkach i w zależności od zasobności gleby przestawiał mi tak jak chciałem. Od 130 do 190 na hektar fosforanu

nightmare    81

rtegulacja jest, tylko ma ustawione dla siebie pod fosforan,ma ciezkie gleby, jest opcja jeszcze rozsiac po roli i w podsiewacz nic nie dawac,  

przemek28_28    41

U mnie koleś sieje maschio czy jakoś tak sie nazywa i przestawienie zajmuje mu dosłownie 2 minuty wiec jak koleś chce zarobić to niech sieje Cu tak jak Ty chcesz

agrolublin    29
Napisano (edytowany)

Daleko mieszkasz?Bo mogę wpaść i ci posiać

Edytowano przez agrolublin

nightmare    81

powiat sokolow podlaski, sieje tylko 2.5 ha, lacznie z kolega mialbym 4 ha, z roku na rok siewnikow przybywa, nawet zauwazylem ze w ogloszeniach sa oferty, na drugi rok moze ktos inny sie trafi. 

speeeder    32
Napisano (edytowany)

Ile bierzesz za siew? i jakim siewnikiem?

Edytowano przez speeeder

icek1    178

ceny sa bardzo zróżnicowane od 50 do nawet 250 za ha Mi się wydaje iż korżystna dla dwu stron to 95 zł za ha

nightmare    81

u mnie biora 120-130 zl za ha, mozna powiedziec ze stowke zarobku po odliczeniu paliwa.  obydwie strony nie powinny nazekac.

icek1    178

na godzine jak fajny kawałek to około 2 ha jak się popracuje 10 godz to fajne zarobek a siewi trwają około 10 dni potem możno odpoczać

icek1    178

Monosena 6 rejek kupiony 7 lat temu we francji za 750 EUR

20CBR12    47

U mnie też 120-130zł za ha też uważam że każdy powinien być zadowolony

bialy2005    193

Sieje troszke usługowo i cena u nas jest 120-140zł/ha i także uważam ze nie jest to ani dużo ani mało. Ale widziłem juz ogłoszenia  i po 100zł  ktos sie oferował :) Ja swój siewnik odrobiłem kilka razy wiec sie nie napinam  bo i czasu nie ma :) 

miziun    1

witam jaki srodekiem popryskać kukurydze przedwschodowo pine

Huberto89    34

Ja Lumaxem przez ostatnie 2 lata pryskałem i było czysto. W tym roku adengo poszło zobaczymy jak zadziała.

simson2812    356

Lumax jest dobry. Koledzy czy saletrosan można dać w podsiewacz na myśli mam dawkę około 50kg na ha no i do tego polidap

michal1993    350

Nie warto siać azotu w podsiewacz więcej niż tego z polidapu. Rozsiej normalnie i będzie OK.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się