Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

fireseba    101

Tak poza tematem trochę, bo chcę kupić po raz pierwszy RSMs 32% i jeden człowiek zaproponował mi 1500+200zł za pojemnik, bo jest jedyny na 100km który to ma. Czy to nie za dużo i ile, jutro zamawiam?

Thomas2135    1188

Zdecydowanie za dużo. Jak widziałeś jak płaciłem 1190 za t. To napewno jest cena za tonę, no tyle zapłaciłem za mauser 1000 l. 1 l RSM waży 1,3 kg, więc 1000 l daje 1300 kg. Kaucję za mauser zwróci po oddaniu zbiornika? Saletra i mocznik są u Ciebie sporo tańsze a ta cena podana przeze mnie też do najniższych nie należy.

Wiadomość z agroFakt.pl

icek1    178

a jak wy rozlejecie jak kukurydza ma 1,7 m wysokośći

fireseba    101

kolejny cwaniak co ma kukurydze 1,7:P Myślisz że jestem gorszy bo moja ma 1.6m? B)

Wiem już co i jak

Thomas2135    1188

Rsm nie wolno rozcieńczać jak chcesz użyć rozpylaczy otworowych czy wachlarzowych. Jak lejesz wężami to bez znaczenia, bo trafia na ziemię. Przeczytaj w google o tym nawozie. Jest sporo informacji. W skrócie to rozcieńczony rsm traci napiecie powierzchniowe kropli. Krople zamiast spływać z rośliny rozlewają się na niej.

patrykb2736    7

Panowie co byście doradzili dolistnie dać kukurydzy co jest w tym stadium bardzo nierówna i mała, zaznaczam że od półtora miesiąca nie było porządnego deszczu, aż wreszcie wczoraj popadało obficie w porównaniu do poprzednich opadów,początkowo była mała fioletowa dałem Rosasol +chelat cynku +mikro, jest szansa zeby ją troszkę jeszcze podratować. Myślę o moczniku i siarczanie

Edytowano przez patrykb2736

Generalnie nie trzeba rozcieńczać RSM bo po co w lato. Im cięższa kropla tym lepiej. Gdybym ja miał płacić po 1500 za tonę to w życiu bym nie wziął. u mnie w tej chwili poniżej 1100 i ptaszki ćwierkają, że za chwile będzie mocno taniej.

@Thomas daleko masz do Mrągowa? Tam jest jakaś firma (nazwy nie pamiętam) co mieli wiosną atrakcyjną ofertę na rsm28, coś ok 940 zł. Tyle że dla mnie za daleko

Panowie co byście doradzili dolistnie dać kukurydzy co jest w tym stadium bardzo nierówna i mała, zaznaczam że od półtora miesiąca nie było porządnego deszczu, aż wreszcie wczoraj popadało obficie w porównaniu do poprzednich opadów,początkowo była mała fioletowa dałem Rosasol +chelat cynku +mikro, jest szansa zeby ją troszkę jeszcze podratować. Myślę o moczniku i siarczanie

Mała czyli jaka? 

Jeżeli wreszcie przyszedł długo oczekiwany deszcz a kukurydza w miarę dzielnie zniosła okres suszy to sądzę że warto. Można mocznik+siarczan jednak pamiętaj żeby nie przekraczać stężenia 6%, łatwo przypalić kukurydzę. Radziłbym Ci odżywkę opartą na aminokwasach, lepiej pobudza niż mocznik.

MasseyXXXX    10

Witam, chcialbym dowiedziec sie pare rzeczy na temat QQ. Dopiero w tym roku posialem nienzaczną ilość. Tak więc. Co porponujecie dolistnie na QQ mocznik rozpuszczony z wodą, tak by wyszlo stezenie minimum 6%? Czy lepiej rsm 28%?

@Edit

Zapomniałem dodać, że kukurydza ma około 10-11 liści.

Edytowano przez MasseyXXXX

Thomas2135    1188

Stężenie to nie minimum tylko max. 6%. Daje się 6 kg na 100 l. Rsm tylko specjalnymi rozpylaczami z kryzą lub wężami. Przede wszystkim to cynk i bor z odżywką. Na cynk trochę późno, ale lepiej teraz niż wcale.

MasseyXXXX    10

A ten rozcienczony mocznik to mozna obojetnie jakimi rozpylaczami? Czy muszą być również takie kropliste jak do rsm'u?

Bartek72511    41

A orientuje się ktoś jak to jest, bo ostatnio się nad tym zastanawiam. Wiadomo ostatnio susza w dużej części kraju, i u niektórych kukurydze nie wyrosły, i czy to spowodowało spadek plonu czy nie koniecznie? jeśli by nagle teraz stały się warunki idealne, ciepło i mokro, to czy np taka kukurydza która będzie miała 1,5 metra moze plonować jak ta normalnie wyrośnięta czy nie ? Bo z tego co wiem to kukurydza już w fazie kilku liści ma zalążek kolby także chyba susza aktualnie nie szkodzi plonowi ? 

icek1    178

tak 1,5 metra wysokości będzie ploniować tak samo jak ta co ma 3 m tak było u s asiada w ubiegłym roku

speeeder    32

Witam, chcialbym dowiedziec sie pare rzeczy na temat QQ. Dopiero w tym roku posialem nienzaczną ilość. Tak więc. Co porponujecie dolistnie na QQ mocznik rozpuszczony z wodą, tak by wyszlo stezenie minimum 6%? Czy lepiej rsm 28%?

@Edit

Zapomniałem dodać, że kukurydza ma około 10-11 liści.

jak sens jest cokolwiek robic na 10-11 lisci???? ona ma juz ok. 1,5 metra, a na niektorych stanowiskach ma juz ponad 2 metry.

Mysle ze temat nawozenia kukurydzy 2015 mozna uznac za zamkniety.

teraz to mozna sie zastanawiac co sie zrobilo dobrze co zle.

jesli ktos do tej pory ma niska kuku, ze moze wjechac bez jej lamania, toi tak juz nic nie pomoze.

MasseyXXXX    10

jak sens jest cokolwiek robic na 10-11 lisci???? ona ma juz ok. 1,5 metra, a na niektorych stanowiskach ma juz ponad 2 metry.

jesli ktos do tej pory ma niska kuku, ze moze wjechac bez jej lamania, toi tak juz nic nie pomoze.

No właśnie ja mam taką góra 1m-1.2m wysokości, a na kawalkach nawet 1m nie ma, wiec chyba dam jeszcze raz mocznik (roztwór 6%), może coś jeszcze pomoże.

fireseba    101

nie każdy sieje w kwietniu

the1mati1    45

Wczoraj prysnąłem kukurudze dolistnie mocznikiem 5kg i Rosasol 8-50-12 5kg. Nie przypale jej po takiej dawce bo zastosowałem prawie maksymalną dawkę odżywki? Byłem dzisaj na polu i liście są miejscami pozwijane. Dobry deszcz nie padał od kilku tygodni. Sucho jak popiół na polu. teraz widzę trochę kropi deszczyk. Nie będzie przypaleń po takiej dawce?

Thomas2135    1188

Przypalenia pokazałyby się już następnego dnia. Po odżywce raczej nic by nie było. Po moczniku mogłyby zostać przypalenia na krawędziach.

fireseba    101

Na dzierżawie pierwszy rok zasiałem kukurydzę wcześniej nic tam nie rosło. W jednym miejscu ma 150cm w innym 50 to są zdjęcia tej małej(trzy zdjęcia jednego liścia). Czego jej brakuje?

post-53011-0-52756300-1436795428_thumb.jpg

post-53011-0-60828900-1436795440_thumb.jpg

post-53011-0-82691300-1436795453_thumb.jpg

Edytowano przez fireseba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się