Patryczek96

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

Polecane posty

Gość   
Gość

Jaka jest najlepsza odmiana polowego pomidora na giełdę w kształcie jajkowatym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No najlepszy by był owoc średniej wielkości a może i nawet duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

ja sadzę dual plus 100g na przeciery

galilea 200g bardziej na jedzenie chociaż leniwce biorą na przeciery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A o odmianę Dyna uprawiasz może? Galileo to podobno dość późna odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie zasiane na razie dwie odmiany stare i sprawdzone Betalux i Atol,w marcu będzie Bruno i Babinicz .Są smaczne te pomidory nadają się na przetwórstwo,do spożycia na świeżo .Jest ich dużo na gałązkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem gdyż parę dni temu na mych pomidorach zaczęły pojawiać się takie plamki, nie wiem co to może być. Jak by ktoś coś wiedział to będę wdzięczny z odpowiedź

IMG_20180430_150602.jpg

IMG_20180430_150615.jpg

IMG_20180430_150644.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Jak wygląda uprawa pomidora czy musi być kontraktacja  na jakich gleba powinien owy pomidor rosnąć 5 6 klasa ??? Co sądzicie o tej uprawie tylko na dopłaty ???😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SadExtreme    0

Co myślicie o rozsadzie od Krasonia? Sadzonki są dosyć małe więc nie opóźnią mocno zbioru? Pomidor przeznaczony do zbioru ręcznego ma rynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
Dnia 15.01.2019 o 07:04, asharot napisał:

Żeby dostać dopłatę musisz mieć umowę z odbiorcą i z umowy się wywiązać.

Zakontraktować np 25 ton z 10 ha ??? Przejdzie czy nie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

uprawiał ktoś odmianę Grandimat i mógł by coś powiedzieć o niej ? Na giełdę oczywiście. 

Edytowano przez xraqued

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpl    3

Czy ktoś odpowie na moje pytanie ?. Otóż mam pomidory w pomieszczeniu do tej pory rosły zawiązały  owoce na dolnej części rośliny, ale potem coś się zaczęło dziać. Wyżej nie ma zawiązanych owoców tylko pousychane kwiaty, nawet czubki pomidorów już są uschnięte. Ktoś pomoże coś z tym zrobić czy da się je jakoś uratować żeby odżyły ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Ja z ciekawostką, przynajmniej dla mnie, co to jest? https://photos.app.goo.gl/JegzwVBABhZcK3W66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Panowie pomocy. Na alternariozę , max 7 dni karencji, interwencyjny, skuteczny, pierwsze już dojrzewają, fungicyd. Do tej pory dwa razy miedź  oraz Armetil i tyle ale już ponad 3 tygodnie. Pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoSad    0

Panowie co najlepsze, żeby zahamować zaraze ziemniaczaną, trafia się sporo krzaków porażonych, 4 dni temu Cabrio Duo,wcześniejInfinito,  Acrobat, Ridomil,  Planet, Carial Star, indofil, miedzian, wypisałem stosowane środki bez chronologii, ogólnie ochrona mocna, a zaraza idzie dalej. Myślałem o zorvecu, choć nie ma rejestracji w pomidorze. Zbiór około 20-25 sierpnia, więc w karencji jest duże pole do popisu. Z góry dzięki za podpowiedź ;). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mam takie pytanko. Czym sadzicie pomidora/paprykę. Do tej pory miałem 0.20 ha-posadziliśmy ręcznie, teraz będzie 0,5 ha i pewnie 0,15 papryki. Chciałbym kupić jakąś sadzarkę do sadzenia z multiplatów  od Krasonia. Czy da się sadzić je tą zwykłą sadzaką za 2 k ? Od razu mówi, że nie tyle chceo muszę kuupić bo Armir mnie przymusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejand    8

Stosowaliście florahumus na pomidorach? 

Mnie filmik przekonał. Szczególnie, że dużo już specyfików wypróbowałem i efekty nie zbliżone do tych z filmu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Dnia 22.01.2021 o 21:29, dmowski1939 napisał:

Mam takie pytanko. Czym sadzicie pomidora/paprykę. Do tej pory miałem 0.20 ha-posadziliśmy ręcznie, teraz będzie 0,5 ha i pewnie 0,15 papryki. Chciałbym kupić jakąś sadzarkę do sadzenia z multiplatów  od Krasonia. Czy da się sadzić je tą zwykłą sadzaką za 2 k ? Od razu mówi, że nie tyle chceo muszę kuupić bo Armir mnie przymusza.

Ja ostatnio sadziłem zwykłą sadzarką truskawkę doniczkowaną. Doniczka 5x5 bodajże. Zdjąłem tylko talerze i bez nich bezpośrednio wkładaliśmy doniczki w ziemie. Pół hektara tak sadziliśmy. Teraz wszystko zależy od budżetu jaki chcesz na to przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki02165
      Witam, bardzo mnie zainteresował temat uprawy pomidora przemysłowego
      Czy jest ktoś kto taka uprawę prowadzi oraz od A do Z powie ze strony praktycznej jak to wyglada? Interesuje mnie od siewu w wielodoniczkach do zbioru (wszelkie prace zwiazane z uprawą)Z góry bardzo dziękuję 
    • Przez LujFocus
      Witam, 
      Rozglądam się za czyszczarką do pomidorów typu Lima, czy ktoś posiada taki sprzęt i może podzielić się informacją o wydajności, wadach zaletach tego sprzętu
      https://youtu.be/EMvbOhCA3ow
       
       
    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez JakubStasicki
      Dzień dobry!
      Proszę o pomoc we wskazaniu rodzaju choroby na liściu sadzonki pomidora i jak z nią walczyć.
      Z góry dziękuję za pomoc.
       





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj