Patryczek96

[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

Polecane posty

sokolam    5

Jak tam wasze uprawy ? Nie chorują ? Bo u mnie przez te deszcze to masakra jest w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

U mnie jak do tej pory sucha zgnilizna wierzchołkowa ale już chyba opanowane przez częstsze i większe dawki wapnia w oprysku i kilka placy bakteryjnej cętkowatości. Ale też obawiam się zgnilizny czy szarej pleśni jeśli nie przestanie padać i pogoda się nie poprawi. Rok temu zapowiadali jeszcze większą suszę niż w tamtym sezonie a tu taki rok. Już nie wiadomo co gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Polan Żabno z kontraktacji.dzwoniłem do sąd transu to 50gr i odbiór z podwórka tylko musi być 22 tony w kistenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

U mnie zebrane jakies 80 arów. Plon oddany to 63 tony. Troche zostało po kombajnie. Reszta czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Witam, czy ktoś z Was podlewa pomidora deszczownia szpulową z działka? Jak się to ma do chorób grzybowych i czy uderzenie strumienia wody z działka nie uszkodzi młodych roślin. Wiem że pod tym względem najlepsze jest nawadnianie kropelkowe ale deszczownia już stoi i nie chciałbym pchać się w dalsze koszty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozłożyć taśme kroplująca. Fakt wydatek spory ale w każdej chwili można zasilić roślinę a i na kolejne lata zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Pomidory to roślina którą należy regularnie się zajmować, podlewać, nawozić i pozbywać się chwastów. Jeżeli chodzi o nawożenie, to podam kilka patentów które mogą się komuś przydać. Krypther jest fosforanem potasu który buduje tolerancję na niektóre choroby. Szczególnie przed chorobami grzybowymi. W celu poprawy wybarwienia, poprawienia barwy można zastosować Hascon M10. Po pojawieniu się pierwszych czerwonych owoców, należy zastosować preparat w zalecanej dawce. Na http://greenecopoland.pl/porady/pomidory-gruntowe-sezonie/ można znaleźć artykuł w którym autor wyjaśnia w jaki sposób dbać o uprawę pomidorów przez cały okres wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

jak tam nowy sezon ? u mnie widze twardziele juz posadzili pomidorki w pole .... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Już ? U nas jeszcze przymrozki mogą się trafić, dopiero od czwartek/piątek ma się nieco ustabilizować i pewnie weekend/początek tygodnia będziemy sadzić tylko ciekawe jak pójdzie na kawałkach lepszej ziemi, czy nie będzie za mokro ale jakoś posadzić musimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

No się wyrwali troche :)

 

ja rozsade pierwsza dostaje 12 maja dopiero...

 

poki co mam inny problem ;d

 

 

 

post-57290-0-54492100-1494277165_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

No u nas już dostali rozsadę i sadzą ale nie wiem po co :D Chyba ze się wycwanili i ubezpieczyli od mrozu to może się udać :] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A dawał ktoś może Humus Activ lub podobne środki w glebę przed pomidorami ? Widział jakieś efekty ? Ja właśnie dzisiaj kupiłem i w tygodniu chcę opryskać 20l/ha po tym uprawa i sadzenie. Drogo nie wyszło a zawsze może coś tam da. A Wy macie z tym jakieś doświadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
Napisano (edytowany)

Witam temat o gruntowych ale moze za koktajlowke sie nikt nie obrazi . Mam na krzakach jakas niezna chorobe zaczyna sie na dole lodygi a po tym pomidora kreci . Mial ktos z takim czyms przypadek ?

post-83193-0-79181800-1495513416_thumb.jpg

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

macie jakiś sprawdzony preparat na komosę w pomidorze ? Pomidor już sporawy. Pierwszy zabieg poszedł 0,35l/ha Sencora a teraz nie chcę nim poprawiać bo ponoć niektóre odmiany są na niego wrażliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ale pryskałeś po posadzeniu rozsady ? jeśli tak to ile dni po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

po posadzeniu teraz jakos nie dawno okolo 10 dni temu. przed sadzeniem nie prydkam bo po sadzarce i tak powychodzi zielsko. tak daje 0.5 do 9.6l na ha a po 2 tyg agil na proso i perz. Sencorem staram sie pryskac po deszczu jak krzaki obeschna ale zeby ziemia byla mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki02165
      Witam, bardzo mnie zainteresował temat uprawy pomidora przemysłowego
      Czy jest ktoś kto taka uprawę prowadzi oraz od A do Z powie ze strony praktycznej jak to wyglada? Interesuje mnie od siewu w wielodoniczkach do zbioru (wszelkie prace zwiazane z uprawą)Z góry bardzo dziękuję 
    • Przez LujFocus
      Witam, 
      Rozglądam się za czyszczarką do pomidorów typu Lima, czy ktoś posiada taki sprzęt i może podzielić się informacją o wydajności, wadach zaletach tego sprzętu
      https://youtu.be/EMvbOhCA3ow
       
       
    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez JakubStasicki
      Dzień dobry!
      Proszę o pomoc we wskazaniu rodzaju choroby na liściu sadzonki pomidora i jak z nią walczyć.
      Z góry dziękuję za pomoc.
       





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj