Polecane posty

jakub1141    76

Jak dawno masz już tego ursusa. Ja niestety nie mam 4514 ale ma MFa 255 i jak coś puka to przy rozgrzanym oleju w skrzyni i jest to cecha charakterystyczna dla tego typu ciągników. Jak pompa dobrze podnosi to sie nie przejmuj chyba ze zesłabła to juz gorzej. Ja ci niestety za dużo nie pomogę bo u mnie jak narazie wszystko gra.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Potwierdzam. Też mam mf255 i czasami słychać metaliczny stukot. Ciągnik mam już 24 lata i chodzi bez większych awarii. Sprawdź regulację siłową. Cięgna w górnym skrajnym położeniu nie powinny dochodzić do ogranicznika. Jeżeli tak jest musisz ustawić ogranicznik na dźwigni podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jeśli są to stuknięcia metaliczne mogą być spowodowane wyrobieniem się bolców które trzymają pompę tłoczkową te bolczyki są zakończone blaszką podłużną masz przykręcane najprawdopodobniej nakrętkami na klucz 13 po dwie widać je na obudowie skrzyni jak wyciągniesz jeden to bedziesz widział czy jest wyrobiony tylko ostrzegam że po wyciągnięciu mogą być problemy z włożeniem bo może się pompa przestawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

Witam, posiadam ursusa 4512 z 1996 r, zblokowala mi sie skrzynia biegów, wskoczyłu dwa biegi 1 i 2 , po odblokowaniu zauważyłem że jadąc na 2 cos stuka w skrzyni biegów ale podczas ciągnięcia czyli, jeżeli np jadę na 2 i puszcam gaz czyli hamuje skrzynią wowczas stuk ustaje, co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyder    0

możliwe ze jeden ządek z jakiegoś trybu sie sie ułamał i stuka właśnie na tej zembatce w ktorej go nie ma albo ten ulamany kawałek gdzies tam sie przemieszcza, mialem tak w mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam mam 4512 przy redukcij biegów wskakuje mi 4 i się zakleszcza lub w polu jak chcę ze wstecznego na 1 wrzucić to wskakuje 4 i musze odblokowywać przez korek co to moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

Witam. Posiadam ciągnik ursus 3512 rocznik 1993. Od dłuższego czasu stuka coś w skrzyni po rozgrzaniu, i tylko jak na podnośniku jest jakiś sprtezęt. Podejrzewam że to pompa podnośnika stuka. Pomużcie co to może być i czy można jeszcze z tym jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

A te stukanie kolego wystepuje jak masz podnośnik na maxa w górze bo u mnie tak sie działo jak podnośnik na maxa to stukało a jak opusciłem troche to przestawało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pompa podnośnika w Ursusie 3512 przetkana jest kołkami przykręcanymi na bokach skrzyni być może jest uszkodzony któryś z nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

A te stukanie kolego wystepuje jak masz podnośnik na maxa w górze bo u mnie tak sie działo jak podnośnik na maxa to stukało a jak opusciłem troche to przestawało?

 

Nie w każdej pozycji przeważnie jak mam podczepione cos cięższego.

 

To standard, u mnie też stuka od 9 lat bo tyle go mam.

 

 

Ale troche denerwujące jest to stukanie przeważnie w kabinie. Na wyższych obrotach tego nie słychać ale jak są niskie obroty to słychać i to mnie denerwuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

No to u mnie było to samo jak np. talerzówkę podpiołem to było najgorzej jak na maxa podniosłem musiałem troche opuszczac to przestawało ale powodu tak samo nieznam dlaczego tak sie działo przez jakieś 10lat i nic sie nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natec96    0

WItam!
Mam problem w MF255 a dokładnie w jego skrzyni
coś mi klekoce jak mam jałowy bieg, klekotanie wzmaga się jak podnośnik podniosę na max
Jak naduszę sprzęgło już jest ''ciasza'' jak jade pod lekkim lub ciężkim obciążeniem to też nie klekoce 
Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

to normalka 90% tak ma lub jest luz na bolcach co trzymają pompe albo kturyś się urwał spuśc olej ze skrzyni i sprawdź śą mocowane na 2 śruby lub szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natec96    0

olej jest w należytym poziomie :D   
no może i tak  mają.
Rozmawiałem z mechanikiem i mówił ze jakieś łożysko jest do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

to nic ci nie da bo rozmawiałem w ursusie one wychodziły nowe i klekotały bo w skrzyni jest luz i nawet na gwarancij nie mogli tego usunąć poprostu częsci są nie dokłanie zrobione no chyba że za wysoko podnosisz to też bendzie stukać nawet w 4512/14 też tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez latajacyholender
      Witam,
      MASSEY FERGUSON 6270 2003rok
      Podczas orki ciągnik traci moc i po chwili odzyskuje, przy wciśniętym gazie nawet w podłogę dopiero po chwili obroty rosną.
      Odpala równo, ładnie pracuje, nie dymi.
      Podejrzewam problem z paliwem i mam zamiar wymienić filtry paliwowe (ponoć pasują z starszych modeli MF).
      Czytałem, że są gdzieś sitka do czyszczenia:
      - Na zasilaniu pompy wtryskowej,
      - W ręcznej pompce,
      - Gdzieś jeszcze?
      Do sprawdzenia membrana w ręcznej pompce i membrana w pompie wtryskowej (tu moje pytanie czy jest możliwa ewentualnej wymiany bez demontażu pompy).
       
       
    • Przez Jakub766
      Witam Posiadam beczkę Fortschritt 8tys L. Pompa napędzana jest hydrauliczne. Beczka słabo już ciągnie, dlatego chciałbym wymienić pompę prózniową na inną mocniejszą. Ktoś z was wie może jaką dużą i od czego można by tam wstawić? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj