Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Darek914

Jak wymienic uszczelniacz weńca rozrusznika

Polecane posty

Darek914    0

Witam czy ktos wymieniał uszczelniacz wienca rozrusznika.Czy latwo jest to wymienic.Wyjelem rozrusznik a on caly w oleju

sebe1033    62

coś ty poj... rozrusznik nie ma żadnego oleju, olejem jak masz nasmarowany rozrusznik a dok ładniej bendix to z silnika ci wali ewentualnie ze skrzyni olej

Darek914    0

to ja wiem ze rozrusznik niema oleju ty mnie zle zrozumiales.Wieniec kola zamachowego tam siedzi uszczelniacz który mi przepuszcza i chlapie mi olejem do rozrusznika a olej pobiera z silnika

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

no bo zamocno kombinujesz -_- . Uszczelniacz wału Ci przepuszcza (co na nim jest koło zamachowe) to kupa roboty trzeba zdjąć całą tą przystawkę

sąsiad to wyciągał cały silnik ale to już dolewał z 1 litr dziennie (co 10 ha)

Edytowano przez sebe1033

Darek914    0

o to wlasnie mi chodz :) i.Chcialem wymienic bo rozrusznik dwa razy robilem i caly czs jest w oleju,ale oleju to malo dolewam.A slyszalem ze wymieniali bez zdejmowania silnika

Junkers    42

Wlasnie niech ktos jeszcze sie wypowie.

A mozna na dole przystawki wywiercic dziure np pod kalamitke, na nia wezyk i wezykiem olej zeby splywal do butelki??

sebe1033    62

wiercenie dziur nic nie da w ciągnikach są i też rozruszniki zachlapane. Tam jest tak mało oleju że wiele nie pomoże za to siła odśrodkowa rozprowadza ten olej idealnie

Jak masz miejsce to możesz bez zdejmowania silnika ale to z 20 cm musisz wysunąć tę przystawkę od silnika (jak przy rozpoławianiu silnika) a może więcej

Ja to robiłem u siebie w volvo to ciężko było było z dostępem do śrub ale się udało i oleju to może z 1-2 l dolewałem na 30 h ale prawie cały silnik był zarzygany olejem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować