Zaloguj się, aby obserwować  
Maciek_0607

Kupno używanej kosiarki rotacyjnej 165cm - na co zwracać uwage??

Polecane posty

Maciek_0607    0

Witam. Jestem tu nowy. Więc przepraszam jeśli zrobiłem coś nie tak :)

Chiałbym uzyskać pomoc ponieważ mam zamiar kupić używaną kosiarke rotacyjną 165cm. Mam ursusa 3512 i niecałe 2ha łąki :) W związku z tym prosze aby ktoś mi podpowiedział na co mam zwracać uwage przy kupnie. Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

Witam. Prosze ndal o pomoc na co zwrócić uwage przy kupnie? posiadam nie za dużo łąki bo ttylko 2ha i nie będe kosił jeje niewiadomo ile lat tylko pare najbliższych lat, więc nowa wg. mnie się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Wiadomo na początku trzeba sprawdzić czy nie jest nigdzie połamana ani nie była spawana.

Następnie należy sprawdzić stan przekładni kontowej, jest to łatwe do sprawdzenia wystarczy przytrzymać jeden bęben a drugim powoli kręcić do puki nie zacznie ciągnąć ten bęben co trzymasz, a następnie cofnij tym bębnem w drugą stronę i zobacz jaki jest luz. Jak będzie bardzo duży to nie kupuj jej chyba że chcesz w najbliższej przyszłości robić remont przekładni( UWAGA! Nawet w nowych kosiarkach jest lekki luz).

Jak już ustalisz że przekładnia jest w dobrym stanie to przyjrzyj się talerzom czy nie są już bardzo zużyte zwłaszcza w miejscach gdzie są noże.

Warto też jest wyjąć parę noży i zobaczyć w jakim stanie są trzymadła(jest to co trzyma noże).

Następnie dobrze jest podnieść kosiarkę i zobaczyć w jakim stanie są ślizgi(dolny talerz) i czy nie mają już luzów na łożyskach.

Musisz też zobaczyć czy nigdzie nie ma wycieków i w jakim stanie są paski klinowe.

Jak już ustalisz że wszystko sprawne poproś właściciela o włączenie maszyny, przysłuchuj się w tedy czy kosiarka pracuje cicho(tzn. czy nie huczą łożyska lub czy nie wyje bardzo przekładnia).


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

im mniejszy tym lepiej, możesz śmiało kupować jeżeli luz nie przekracza 1/4 obrotu(wiadomo jak lekko będzie przekraczać to też możesz wziąć, ale omijaj takie co maja pół obrotu luzu


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

Trafia mi się kosiarka kilka wiosek odemnie famorol słupsk "meduza". Znam tego właściciela. Ta kosiarka stoi u niego ponad 10 lat nieużywana ponieważ znajomy zlikwidował łąki i zwierzęta i zasadził sad. Wstępnie widzialem tą kosiarke, poprawki kosmetyczne są potrzebne. Kosiarka była niewiele używana (ma jeszcze gdzieniegdzie farbe na górnych talerzach a jest w orginale). Na co mam w niej zwrócić uwage? bo w czwartek mam pojechać traktorem i ją wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2

Przecież ci nie dawno kolega pisał na co masz mniej więcej zwrócić uwagę czytaj ze zrozumieniem ;]

 

nowa czy nie nowa uwagi trzeba wszystkie wytyczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek_0607    0

Witam. Jak nazywa się taka "zapadka" do transportu i gdzie moge ją kupić. Dołączam zdjęcie z zaznaczonym elementem.

post-136510-0-86431600-1405016082_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

a po co ci to, bez tego nic się nie dziej, ja nawet specjalnie to wyjmowałem bo jak się zapomni to podnieść lub samo się opuści to można połamać kosiarkę. Po prostu bez tego nie można bardzo szaleć jak się jedzie


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj