ferguson235

Wszystko co wiecie o JD 6320

Polecane posty

ferguson235    0

1.Co sądzicie o traktorze John Deer 6320

2. Jaki ma silnik, ile KM itp. :D

3. Podałem link zdj. jak by kto niewiedział jak on wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Fajny sprzęt najlepiej wie Robert ;] ma 100km silnik nie wiem jaki ma ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Proste pytanie, prosta odpowiedz<haha> wystarczy przeczytac wszystkie komenty pod zdjeciami tegoz uzytkownika :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

4 turbo, 4,5 litra, 100 km, a najlepiej jak Robert dokończy(jeśli zechce :D ) Bardzo fajny ciągnik, zresztą jak mażdy Jelonek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Silnik o pojemności 4,5 l, 4 cylindrowy z turbo, intercoolerem o mocy nominalnej 100 koni przy 2300 obr/min. Moc maksymalna około 110 koni/2100 obr/min

 

Mój akurat to wersja Premium z silnikiem Power Tech Plus 4V-CR z Common Railem i 4 zaworami na cylinder.

 

Bak pojemność 185 l, podnośnik o sile 59 kN.

 

Skrzynia Power Quad Plus 24/24

 

Mój ma 3 tys mtg :D i jestem bardzo :D zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Silnik o pojemności 4,5 l, 4 cylindrowy z turbo, intercoolerem o mocy nominalnej 100 koni przy 2100 obr/min.

 

Zawsze mi się wydawało, że silnik JD 6320 moc nominalną 100KM osiąga w zakresie 1900-2300obr/min, a przy 2100obr/min osiąga moc maksymalną rzędu 107-110KM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Sorry za pomyłkę :D rzeczywiście moc nominalną ma przy 2300 obr/min, a moc maksymalną około 110 koni przy 2100 obr/min. :D

 

Aż mi głupio :) Już poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

I ten jelonek ciąga Ci takie duże pługi? Bo ja się zastanawiam czy jd 6230 pociągnie pługi obracalne 4*40 jeszcze nie wiem czy pottingera czy kuhna i zabezpieczenia kołkowe bo takie pługi są dużo lżejsze na ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No skoro posiadam takiego to chyba ciąga :D Pług jest kupiony z zapasem, pewnie nie długo bedzie za mały :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A mi zawsze wydawało sie że zapotrzebowanie mocy zależy głównie od szerokości jaką zajmuje pług :lol: W związku z powyższym, bardzo dziwne jest to że moja 95-konna paść ciąga 5-skibowy pług i jakoś specjalnie sie przy tym nie męczy, w dodatku mam pługi którymi podobno ciężko sie orze... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Na bardzo lekkiej glebie to nie ma co w tym pługu robić, ale mam jeden kawałek że trzeba zmienić szerokość na 1,5 m bo jazda staje się nieciekawa na pełnym rozstawie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
zle mnie zrozumiałes, chodzi mi o obrotowy bo ja 914 ciągałem 5 zagonową

W obrotowym zapotrzebowanie mocy nadal jest bardzo podobne jak w zagonowym tej samej szerokości, potrzeba tylko większej stabilności podłużnej i ew. silniejszego TUZ przy nawrotach/transporcie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

914 ciągasz 5 zagonową ? OK.

 

Przyjmijmy 35 cm na korpus to wychodzi 175 cm, czyli idąc dalej do ciągnika 240 KM pług o szerokości roboczej 5,2 m czyli minimum 11 skib zakładając szerokość skiby na 45 cm ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@deer czepiasz się i tyle... :lol:

 

ja mam 4x40 w obrocie i jak sa odpowiednie warunki to jade 8km/h z wałem przy orce siewnej 22-25cm, a jak sa mniej odpowiednie to 5km/h i nie ma siły kołami obrócić, i żeby było śmieszniej to taka sytuacja była w jednym przejeździe...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ano i już...

 

Tylko jesli o tę 914 to ja bym tego nie nazwał ORKĄ, tylko kombinacje i inne wariacje z pługiem :lol:.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja zamierzam kupić do JD 6330 Premium pług obrotowy 3+1 , myśle w takim pójdzie jak by miał za ciężko w 4 skibach to odkręcam jedną i śmiga szybciej. A czasem nie wiecie czy pług firmy Kverneland posiada odkładnice ażurowe bo interesuje mnie ten pług bo w 2 kolejności jest Lemken tylko w jakiej cenie są do niego lemiesze?

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
zle mnie zrozumiałes, chodzi mi o obrotowy bo ja 914 ciągałem 5 zagonową

 

Wcześniej pracowałem 912 tylko na kołach tylnych 18.4 R 38 z pługiem 4 skibowym 35 cm na skibę i to było dla niego akurat, problemów z trakcją nie miał, ale mocy nieraz brakowało. Jelonek niby 20 koni mocniejszy ale wydaje mi się że według Ursusa to 120 koników ma.

Do 6320 jak ten sam pług założyłem -140 cm orki to 1500 obr i sobie pykał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
...tylko kombinacje i inne wariacje z pługiem :lol:.

 

myslalem, ze chociaz na AF od tego uciekne... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj