Zaloguj się, aby obserwować  
Botannick

Farmtrac-problem z serwisem

Polecane posty

Botannick    25

Witam.

Panowie doradźcie co zrobić? W moim Farmtrac'u przestał działać wyłącznik od : wycieraczki przedniej, klaksonu oraz spryskiwacza, jest jeszcze na gwarancji. Zgłosiłem to do serwisu i powiedziano mi że trzeba wymienić na nowy lecz serwis nie przyjedzie bo koszty dojazdu są za drogie i powiedzieli mi żebym sobie to sam wymontował i przywiózł a oni wyciągną z nowego co u nich na placu stoi i mi dają a do przeglądu gwarancyjnego jeszcze daleko... Sądzę że biorą mnie na przetrzymanie aż minią 2 lata i wyłącznik będę musiał sobie zapłacić.

 

PS. Odradzam dilera LIDAROL z Pszczyny ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

W tej sytuacji "uderzył" bym prosto do producenta, tj Farmtrac-Mrągowo ;)

Nam też diler nie chciał kasy oddać za zaczep przesuwny którego w ciagniku nie ma a był zamówiony i zapłacony.

Po telefonie do Mrągowa diler jakby złagodniał i pieniążki oddał :)

Edytowano przez zajac1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    25

a na jaki nr dzwoniłeś ??? na ten Tel. +48 89 743-37-00 czyli bezpośrednio do Mrągowa czy do opiekuna rejonu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

3 wyłączniki na raz padły dziwne hmmmm ... sprawdzałeś bezpieczniki? A jeśli to na pewno to to niech diler gdzie kupiłeś się zajmie ... w ostateczności niechaj kurierem ci przyślą i za nic nie płać. Ale robocizna też się liczy bo wymiana włącznika zespolonego (klakson jest na raczej zespolonym) to chyba trzeba kombinować z kierownicą. Wiem że to czytają dealerzy więc piszę wprost... nie daj się dzwoń do Mrągowa. Masz dokument gwarancyjny, datę zakupu na fakturze to w ostateczności pozgłaszasz gdzie się da czytaj sąd, rzecznik konsumenta a pożałuje taki Dealer. Standardy wyciągają pewnie ze swoich rodzimych Indii - kraju 3 świata. Wcale się nie zdziwię jak przeniosą cały byznes z Polski do Turcji (jeszcze tańsza siła robocza) i tak będą skakać z kwiatka na kwiatek, aby najwięcej rozprzedać nie dopracowanych, nie rzetelnie montowanych ciągników.

PS. mi klakson kiedyś nie działał bo kabelki się coś odłączył z wsuwki przy samym klaksonie pod maską ;) Pewien lokalny "Dealer" (na szczęście już nie jest dealerem i nie będzie oszukiwał innych) Farmtraca też mnie po chamsku kiedyś potraktował.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    25

Może źle to określiłem...Patrząc na schemat w instrukcji to te wyłączniki są na jednym bezpieczniku. Gdyby nie gwarancja to zapewne zrobił bym to sobie sam, co do wymiany to zapewne trzeba by było zdjąć kierownice a reszta wyszła by w praniu. Co do indyjskiej jakości hmmm... kabina jest polskiej produkcji przecież.

Edytowano przez Botannick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Cena serwisu jest wliczona w cene ciagnika wiec niech nie robią z ludzi durni i niech to naprawiają . Nie ważne czy jest to od odkręcona śrubka czy rozwalony silnik . Ciągnik ma byc sprawny i tyle. Co Ciebie obchodzą ich koszty? Zapłaciłeś za gwarancję a teraz masz sobie sam naprawiać ? A co gdy coś źle podłączysz i spali się cała instalacja albo i ciągnik? Pewnie umyli by ręce. MIałem podobnie z autem . Wymieniałem koła z letnich na zimowe i przy wymianie wyszło że zerwany jest gwint śruby i piasty . Oczywiscie serwis wymyslił że wymiana koła to była ingerencja w mechanikę samochodu i że tak w ogóle to sobie sam gwint zerwałem.

Tak ze nie ma co dziadom odpuszczać niech sie nie przyzwyczajają do olewki klienta

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

a na jaki nr dzwoniłeś ??? na ten Tel. +48 89 743-37-00 czyli bezpośrednio do Mrągowa czy do opiekuna rejonu????

 

Nie pamiętam dokładnie ale dzwoniliśmy bodajże do opiekuna regionu.

Nic sam póki masz gwarancje przy ciągniku nie ruszaj, kolega wyżej słusznie mówi.

A jeśli chodzi o mojego "dilera" to sam czasem żałuje ze nie dopłaciłem troszke i nie wziąłem ciagnika z Agromy gdzie serwis mają owiele lepszy...

Aaa i daj znać jak sie zakończyła ta sprawa , pozdrawiam ;)

Edytowano przez zajac1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Dokładnie traktor kupiony i niema, że boli mają przyjechać i do urwanej śrubki albo i bezpiecznika jak wspominasz, bo to ich interes za który Ty konsument załaciłeś ogromną kasę. A skoro nie chcą to spują reputację firmy Farmtrac i są zwykłymi naciągaczami co na boku kręcą lody na własną rękę a Farmtrac nic o tym nie wie. Więc i Farmtrac musi się im do tyłka dobrać. Gwarancja jest po to by to producent się zajmował usterkami na swój koszt w tym okresie. Zrobisz coś sam w tym czasie na własną rękę to tracisz gwarancję! a oni mają podkład w sądzie, że Ty napsocieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    25

Dziś zadzwoniłem do Mrągowa połączono mnie z jakimś tam panem głównym od serwisu, kazał napisać mi zgłoszenie i wysłać mu na maila zobaczymy jak sprawa się potoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ja nie narzekam na serwis P J Jurgielski kiedy miałem awarię to po naprawie osobiście przyprowadził mi ciągnik na podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    25

Ja nie narzekam na serwis P J Jurgielski kiedy miałem awarię to po naprawie osobiście przyprowadził mi ciągnik na podwórko.

 

A co to wnosi do mojego problemu ?

W tym wypadku nie pozostaje mi nic jak tylko złożyć gratulacje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jaculek13
      Witam.Panowie czy ktoś miał problem z blokującymi się hamulcami w farmtracu 555
    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj