Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon8

Zetor Forterra 110 HSX na 20 ha czy to dobry wybór

Polecane posty

Szymon8    0

Witam posiadam 20 ha ornej ziemi + 5 ha dzierżaw planujemy kapic w tym roku po żniwach Zetora Forterra 110 HSX pracował on z pługiem 3x50 na obrocie i agregat 3,6 metra uprawowy jaka jest jego cena i proszę o wszystkie info od posiadaczy i tych co mieli z nim styczność

 

klasa ziemi to przewaznie 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

ty no ciągnki by byl na kilkanascie lat a zawsze chyba niech bedzie troche wiecej mocy niz ma jej byc za malo moze kiedys powieksze gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

lukasz_94 Moze to dla ciebie durne xD ale jak ktos ma szanse cos wyrwac z uni to trzeba korzystac a temat zalozylem po to by dowiedziec sie coś o tych maszynach nie mam zamiaru prowadzic zacofanego gospodarstwa Jak dają trzeba brac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

powiedz szczerze ile masz lat? i czy kupisz czy tylko z racji na brak czasu wymarzyłeś sobie ten ciągnik na swoim podwórku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

Kolegoma mam 25 lat i wymarzyc to ty sobie mozesz inne zycie Unia daje to trzeba korzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

to jak na tyle lat powinieneś sam ocenić jaki ciągnik potrzebny Ci w gospodarstwie bo nikt nie powie Ci jaka moc bedzie potrzebna w Twoim gospodarstwie bo to jest uwarunkowane róznymi czynnikami. Nie napisałeś nawet jaką produkcją się zajmujesz ale domyslam się że same zboża. Poszukaj wytycznych co do przyznawania ilości KM na ha jesli ma być na PROW. Tak wiec zwracam honor i powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego kupuj to całkiem niewielka moc zastanów się tylko czy potrzebujesz to w tak ciężkiej oprawie. 110 koni można mieć w proximie i wtedy też powiecie że to dużo. Traktor trzeba rozpatrywać pod względem gabarytów i masy a nie mocy, a szczególnie u zetora przecież silnik jest w obu modelach taki sam pod względem konstrukcyjnym. Jak mu potrzebny traktor względnie ciężki niech bierze forterre jak wystarczy lekki odpowiednik w postaci proximy to poco przepłacać zrobi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

Myslalem nad bealrusem 1025.5 i new holland t5.115 ale nh troche bedzie mi sie dlugo zwraacal zobacz jakie bedą opinie o zetorze belararusy ponoc są malo awaryjne i proste w obsludze i trzeba przy nich dlugi grzebac zeby je rozgryzc tak mówią posiadacze odemnie z okolicy

 

jak cos wiecie o nh t5.115 mocy ma 110 km czyli tyle co zetor piszcie jak najwiecej info o nh bo tak po za tym ma blizej do serwisu nh i do sprzedaawców jestem z okolic Plocka :DxD

D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Nie bierz Belarusa tym bardziej 1025. Najgorsza seria . wujek ma ją z 5lat i daj spokój nie idzie tym robić . Biegi to porażka z szybkich na wolne z ładunkiem nie wrzucisz bo się zatrzymasz i potem nie ruszysz . Ogólnie masakra więc i odradzam, a tak bierz wszystko co ci się podoba byle nie Belarusa . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

belarus 952 robi robote i skrzynie ma igłę . mam juz 4 lata nabilem ponad 5000godzin . dla mnie maszyna bomba :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

kolego konrad97 nie mówilem o tym w tej kwadratowej masce tylko o najnowszej seri która pomału wchodzi na rynek np xxx.5 i xxx.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

powiem tyle belarusa bym nie radził brać bo czego można sie spodziewać za takie pieniadze

już predzej zetora ale ja bym wzioł NH oszczedniejszy silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeżeli masz możliwość i Cię stać bierz tą frotkę, gabarytowo duża, jak weźmiesz obciążniki to masa też ok, moc dobra jak chcesz powiększyć gospodarstwo, sam wiem po sobie że 80 km to taka moc ,, ni to w te, ni to w tamtę"

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

jesli chcesz mieć solidny zapas mocy na 25 ha i masz na to fundusze to jak najbardziej kupuj, ja na swoich 20 ha używałem NH TD80D i był wystarczajacy... ostatnio rozmawiałem z rolnikim który ma 120 HSX i uprawia 37 ha- stwierdział ze jego ok.116 KM jest wystarczajace na jego areał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeżeli to ta osoba o której myślę to za dobrej opinii to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie jestem pewny na 100% czy to on,ale opinia krąży że odmaluje i długo nie pojeździsz, a podstawa taka że mieszkam niedaleko

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj