lukaszek90001

Pepees - czy to się opłaca?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, mam pytanie do osób, które współpracują współpracują z tą firmą, czy opłacalne jest sadzenie ziemnikaów na 8ha?? Mam tyle do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja uprawiam ziemniaki na 20 h gruntu , i jak dla mnię to się opłaca . Gdy masz pieniądze na nasieniaki to z pewnością ci się opłaca ,gdy masz własny transport to super ale gdy kogoś wynajmiesz też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co na jakich zasadach ?

jak ziemniaki to wieziesz do pepesu i tam bioro liczo wagie potem skrobie i za tydzień dwa przychodzą pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem to jest tak: umawiasz się z nimi, ile hektarów sadzisz, oni mówią, że np. 1 września chca 20 ton, 7 następne, 14 następne ITD, kupujesz u nich sadzonki, mówią też jakie nawozy najlepiej używać, cena wynosi ok. 20zł/100kg, jak liczyłem z jednego ha będzie 30 ton, to zysk wynosi 2500-3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mlodyrolnik32 Gdy dziadek sadził te ziemniaki i nie nawadniał, praktycznie nie używał nawozów było 25 ton, taka ziemia.

 

 

Czy te ziemniaki sadzisz czały czas na tej samej ziemi? Czy co rok/2 na innej? Chyba jak cały czas na tej samej występują różne choroby.

Edytowano przez lukaszek90001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Jak w tym roku wychodzicie na ziemniakach dla Peepes? Ile średnio wychodzi za kg i ile ton z hektara? Orientujecie się gdzie mają zakłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Na swojej stronie nie napiszą jak w rzeczywistości dostaje się odpad, procent skrobii i po ilu dniach płacą. Dlatego chciałem zaczerpnąć opinii praktyków, którzy do nich sadzą ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

nie polecam pepeesów od kiedy są dopłaty unijne do skrobi (od zeszłego roku) to panowie zażyczyli sobie aby ktoś kto zakontraktował u nich np. 1 hektar musi na przymus zdać 25 ton inaczej kara a prawdopodobnie w tym roku żeby coś dla nich zdać to trzeba zakontraktować 3 hektary i zdać po 20 ton inaczej kara wiec nie wiem czy sie opłaca zdawać do nich praktycznie za bez cen kartofle za smieszne pieniądze lub ich kilkozłotowe dopłaty do każdej tony lub kilkadziesiąt zł do transportu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

witam w tym roku miałem 3ha i oddałem 95t ziemniaka i nie narzekam na zakład Pepees. Jest lepszy od chemirolu Iława bo płacą 1,3zł za jednostkę skrobi i biorą nadwyżkę od plantatorów z zakładu Iława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

dopłata do odstaw wczesnych i do późnych od 5 do 20zł do tony, a sadzeniaki zamawia się przy podpisywaniu umowy i śor tak samo i potrącają przy pierwszych odstawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Z tego co ja słyszałem to jest tak: umawiasz się z nimi, ile hektarów sadzisz, oni mówią, że np. 1 września chca 20 ton, 7 następne, 14 następne ITD, kupujesz u nich sadzonki, mówią też jakie nawozy najlepiej używać, cena wynosi ok. 20zł/100kg, jak liczyłem z jednego ha będzie 30 ton, to zysk wynosi 2500-3000.

niezły zysk. zastanawiam sie nad takim ziemniaczkiem. do zakładu w lublinie tylko mam tam jakies 150km


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Tak tylko do łomży pakujesz prosto z pola na patelnię i jazda na zakład a do Lublina musisz przebierać a cena taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj